plasma_applet_clock - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
ru: Внешний вид

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
ru: Время: %1, дата: %2

en: Show seconds hand
ru: Показывать секундную стрелку

en: General:
ru: Параметры:

en: Show time zone
ru: Показывать часовой пояс
