plasma-workspace - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: User Feedback has been disabled centrally. Please contact your distributor.
ru: Обратитесь к разработчикам своего дистрибутива для включения функции обратной связи.

en: Plasma:
ru: Рабочая среда Plasma:

[ctx: @info]
en: You can help KDE improve Plasma by contributing information on how you use it, so we can focus on things that matter to you.<nl/><nl/>Contributing this information is optional and entirely anonymous. We never collect your personal data, files you use, websites you visit, or information that could identify you.<nl/><nl/>You can read about <link url='https://kde.org/privacypolicy-apps.php'>our privacy policy here.</link>
ru: Обратная связь помогает разработчикам обратить своё внимание на то, что необходимо пользователям.<nl/> <nl/>Участие в предоставлении сведений необязательно и анонимно. Передаваемая информация не содержит персональных данных, сведений об используемых файлах, а также никаких других данных, которые могут быть использованы для идентификации.<nl/> <nl/>Политика использования сведений об использовании приложений опубликована <link url='https://kde.org/privacypolicy-apps.php'>на этой странице</link>.

en: The following information will be sent:
ru: Будут передаваться следующие сведения:

en: View sent data:
ru: Отправленные данные:
