plasma-workspace - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ru: Резервное звуковое оформление от freedesktop.org

[ctx: @info:status]
en: Unable to create a temporary file.
ru: Не удалось создать временный файл.

[ctx: @info:status]
en: Unable to download the sound theme archive: %1
ru: Не удалось загрузить архив звукового оформления: %1

[ctx: @info:status]
en: The archive could not be opened.
ru: Не удалось открыть архив.

[ctx: @info:status]
en: Theme installed successfully. | Themes installed successfully.
ru[0]: Оформления установлены успешно.
ru[1]: Оформления установлены успешно.
ru[2]: Оформления установлены успешно.
ru[3]: Оформление установлено успешно.

[ctx: @info:status]
en: The archive does not contain a valid sound theme.
ru: Архив не содержит допустимого звукового оформления.

[ctx: @action:button Install sound theme from file]
en: Install from File…
ru: Установить из файла…

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ru: Включить звуки уведомлений

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ru[0]: Основано на %2
ru[1]: Основано на %2
ru[2]: Основано на %2
ru[3]: Основано на %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ru: Прослушать:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ru: Прослушать звук «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ru: Прослушать демонстрационный звук из оформления «%1»

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ru: Звуковое оформление «%1» не содержит звук «%2»

en: Failed to preview sound: %1
ru: Не удалось воспроизвести звук: %1

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound Theme
ru: Выбор звукового оформления

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
ru: Файлы оформления (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
