plasma-workspace - en to sa translation catalogue (59 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
sa: मूषकस्य क्रियाः प्लग-इन् विन्यस्यताम्

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
sa: कृपया दोषाणां सूचनां दातुं https://bugs.kde.org इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
sa: प्लाज्मा संस्करणं प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
sa: एकं दोषं प्रतिवेदयतु...

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
sa: पूर्वावलोकन बैनरं गोपयन्तु

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
sa: पुनः आरम्भपर्यन्तं गोपयन्तु

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
sa: स्थायीरूपेण निगूहन्तु...

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
sa: किं भवान् निश्चयेन पूर्वावलोकन-बैनरं स्थायिरूपेण गोपयितुम् इच्छति?<nl/><nl/>एतत् क्रिया केवलं <filename>kdeglobals</filename> इत्यस्मिन् <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> इत्यनेन आरभ्यमाणां रेखां निष्कास्य एव अकृतुं शक्यते config सञ्चिका ।

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
sa: पूर्वावलोकन बैनरं गोपयन्तु?

en: Enter Edit Mode
sa: सम्पादन मोडं प्रविशन्तु

en: Plasma Shell
sa: प्लाज्मा-शैलम्

en: Enable QML Javascript debugger
sa: क्यू-एम-एल जावास्क्रिप्ट डिबगर सक्षमम्

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
sa: क्रैश अनन्तरं प्लाज्मा-शैलं पुनः न आरभत

en: Force loading the given shell plugin
sa: दत्तं शेल् प्लगिन् बलात् आरोपण कुर्वन्तु

en: Replace an existing instance
sa: विद्यमानं दृष्टान्तं प्रतिस्थापयन्तु

en: Lists the available options for user feedback
sa: उपयोक्तृप्रतिक्रियायाः उपलब्धविकल्पान् सूचीबद्धं करोति

en: Plasma Failed To Start
sa: प्लाज्मा आरम्भं कर्तुं असफलम् अभवत्

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
sa: प्लाज्मा आरभ्यतुं असमर्थः यतः OpenGL 2 अथवा  software fallback इत्यस्य सम्यक् उपयोगं कर्तुं न शक्तवान्
    कृपया पश्यन्तु यत् भवतः ग्राफिक चालकाः सम्यक् स्थापिताः सन्ति वा।.

[ctx: Brightness OSD: display name and brightness percentage]
en: %1: %2%
sa: %1: %2% .

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
sa: श्रव्य निःशब्दः

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
sa: माइक्रोफोन निःशब्दः

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
sa: %1 निःशब्दः

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
sa: Touchpad सक्रियः

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
sa: Touchpad निष्क्रियः

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
sa: Wifi सक्रियः

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
sa: Wifi निष्क्रियः

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
sa: Bluetooth सक्रियः

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
sa: Bluetooth निष्क्रियः

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
sa: मोबाईल अन्तर्जाल सक्रियः

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
sa: मोबाईल अन्तर्जाल निष्क्रियः

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
sa: On-Screen कीलफलक सक्रियः

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
sa: On-Screen कीलफलक निष्क्रियः

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
sa: निद्रा तथा स्क्रीन लॉकिंग अवरुद्ध

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
sa: निद्रा तथा स्क्रीन लॉकिंग अनब्लॉक

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
sa: पावर सेव मोड

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
sa: संतुलित शक्ति मोड

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
sa: कार्यप्रदर्शनविधिः

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
sa: X11 इत्यस्मिन् NVIDIA GPU इत्यनेन सह Floating शैली तथा Adaptive opacity mode इत्येतयोः विण्डो-ड्रैग् तथा आकार-परिवर्तनस्य कार्यक्षमतायाः दुर्बलं कारणं भवति इति ज्ञायते । अन्येषां सेटिङ्ग्स् इत्यस्य उपयोगं विचारयन्तु।

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
sa: फलकविन्यासं गोपयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
sa: Panel Configuration दर्शयतु

en: Internal Screen on %1
sa: आन्तरिकपर्दे सक्रियः %1

en: Disconnected Screen %1
sa: विच्छिन्नपर्दे %1

en: Show Desktop
sa: कार्यमुखम् दर्शयतु

en: Hide Desktop
sa: कार्यमुखम् गोपयन्तु

en: Activate Application Launcher
sa: अनुप्रयोग प्रक्षेपक सक्रिय करें

en: Show Activity Switcher
sa: क्रियाकलाप परिवर्तकम् दर्शयतु

en: Stop Current Activity
sa: वर्तमानक्रियाकलापम् स्थगयन्तु

en: Switch to Previous Activity
sa: पूर्व गतिविधि परिवर्तय

en: Switch to Next Activity
sa: अग्रगतिविधिं परिवर्तय

en: Activate Task Manager Entry %1
sa: कार्यप्रबन्धकप्रविष्टिः %1 सक्रियताम्

en: Move keyboard focus between panels
sa: फलकयोः मध्ये कीलफलक-केन्द्रीकरणं चालयन्तु

en: Add Panel
sa: पैनलं संयोजयति

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
sa: रिक्त %1

en: Software Renderer In Use
sa: कौशल्यकारिणि तन्त्रांश प्रयुक्ते

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
sa: कौशल्यकारिणि तन्त्रांश प्रयुक्ते

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
sa: प्रस्तुतिः क्षीणा भविष्यति

en: Never show again
sa: पुनः कदापि न दर्शयतु

en: Panel Count
sa: पैनलसंख्या

en: Counts the panels
sa: पैनलानि गणयतु
