plasma-workspace - en to sa translation catalogue (32 entries)

en: Color temperature begins changing to night time at %1 and is fully changed by %2
sa: वर्णतापमानं %1 इत्यत्र रात्रौ समये परिवर्तयितुं आरभते तथा च %2 इत्यनेन पूर्णतया परिवर्तते

en: Color temperature begins changing to day time at %1 and is fully changed by %2
sa: वर्णतापमानं %1 इत्यत्र दिवससमये परिवर्तयितुं आरभते तथा च %2 इत्यनेन पूर्णतया परिवर्तते

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
sa: नक्शे स्वस्थानं चिन्वन्तु इति ट्याप् कुर्वन्तु ।

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
sa: नक्शे स्वस्थानं चिन्वन्तु इति क्लिक् कुर्वन्तु ।

en: Zoom in
sa: जूम इन करें

en: Zoom out
sa: जूम आउट् कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
sa: तः परिवर्तितम्<link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'> विश्व स्थान मानचित्र</link> by TUBS / विकिमीडिया कमन्स / .<link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'> सीसी बाय-एसए 3.0</link>

[ctx: @label: textbox]
en: Latitude:
sa: अक्षांशः :

[ctx: @label: textbox]
en: Longitude:
sa: देशान्तर :

en: The blue light filter makes the colors on the screen warmer.
sa: नीलवर्णीयप्रकाश-छिद्रकेन पर्दायां वर्णाः उष्णतराः भवन्ति ।

en: Day light temperature:
sa: दिवसस्य प्रकाशस्य तापमानम् :

[ctx: Night colour blue-ish; no blue light filter activated]
en: Cool (no filter)
sa: शीतलम् (कोऽपि छानकं नास्ति)

[ctx: Night colour red-ish]
en: Warm
sa: उष्णम्‌

en: Night light temperature:
sa: रात्रौ प्रकाशस्य तापमानम् :

en: Switching times:
sa: स्विचिंग् समयः :

en: Always off
sa: सर्वदा निष्क्रियः

en: Sunset and sunrise at current location
sa: वर्तमानस्थाने सूर्यास्तः सूर्योदयः च

en: Sunset and sunrise at manual location
sa: हस्तगतस्थाने सूर्यास्तः सूर्योदयः च

en: Custom times
sa: रूढिगत समय

en: Always on night light
sa: नित्यं रात्रौ प्रकाशे

[ctx: @label The coordinates for the current location]
en: Current location:
sa: वर्तमानस्थानम् :

en: Latitude: %1°   Longitude: %2°
sa: अक्षांश: %1° देशान्तर: %2°

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
sa: द<application> जिओक्लू2</application> सेवा यदा उपलब्धं भवति तर्हि GPS अथवा सेलगोपुरत्रिकोणीकरणस्य उपयोगेन यन्त्रस्य स्थानं समये समये अद्यतनीकर्तुं उपयुज्यते, अन्यथा तस्य IP-सङ्केतं प्रेषयित्वा<link url='https://geoip.com/privacy/'> GeoIP</link> .

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
sa: द<application> %1</application> सेवायाः उपयोगः समये समये यन्त्रस्य स्थानं अद्यतनीकर्तुं भविष्यति। कृपया अत्र दोषप्रतिवेदनं उद्घाटयन्तु<link url='https://bugs.kde.org'> https://bugs.kde.org इत्यत्र</link> KDE विकासकान् पृच्छन् यत् एषा सेवा किं करिष्यति इति विस्तृतं विवरणं लिखन्तु ।

en: Begin night light at:
sa: रात्रौ प्रकाशस्य आरम्भः 1.1.

en: Begin day light at:
sa: दिवसप्रकाशस्य आरम्भः 1.1.

en: Transition duration:
sa: संक्रमणकालः :

en: %1 minute | %1 minutes
sa[0]: %1 मिनिट्
sa[1]: %1 निमेषाः

en: Input minutes - min. 1, max. 600
sa: इनपुट निमेष - मि. १, अधिकतमम् । ६००

[ctx: @info:placeholder]
en: Locating…
sa: स्थानं ज्ञात्वा...

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: hour
sa: घटकः

[ctx: @info:tooltip Part of a control for setting a time]
en: minute
sa: क्षणं
