plasma-workspace - en to sa translation catalogue (9 entries)

en: Open in Filelight
sa: Filelight इत्यत्र उद्घाटयन्तु

en: Open in File Manager
sa: सञ्चिकाप्रबन्धके उद्घाटयन्तु

en: Configure Warning…
sa: चेतावनी विन्यस्तं कुर्वन्तु...

note: i18n: ectx: label, entry (minimumSpace), group (General)
en: Minimum free space before user starts being notified.
sa: उपयोक्तुः सूचनां आरभ्यत इति पूर्वं न्यूनतमं मुक्तस्थानं ।

note: i18n: ectx: label, entry (enableNotification), group (General)
en: Is the free space notification enabled.
sa: मुक्तस्थानसूचना सक्षमा अस्ति वा।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableNotification)
en: Enable low disk space warning
sa: न्यूनडिस्कस्थानस्य चेतावनी सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimumSpace)
en: Warn when free space is below:
sa: यदा मुक्तस्थानं अधः भवति तदा चेतयन्तु:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minimumSpace)
en:  MiB
sa:  मिब

[ctx: The settings dialog main page name, as in 'general settings']
en: General
sa: सामान्य
