plasma-workspace - en to sa translation catalogue (101 entries)

en: No fingerprint device found.
sa: अङ्गुलिचिह्नयन्त्रं न लब्धम्।

en: Retry scanning your finger.
sa: पुनः अङ्गुलीं स्कैन् कर्तुं प्रयतस्व।

en: Swipe too short. Try again.
sa: अति लघु स्वाइप् कुर्वन्तु। पुनः प्रयासं कुरुत।

en: Finger not centered on the reader. Try again.
sa: अङ्गुली पाठकं न केन्द्रीकृता। पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।

en: Remove your finger from the reader, and try again.
sa: पाठकात् अङ्गुलीं निष्कास्य पुनः प्रयासं कुर्वन्तु ।

en: Fingerprint enrollment has failed.
sa: अङ्गुलिचिह्ननामाङ्कनं विफलम् अभवत्।

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
sa: अस्य यन्त्रस्य कृते स्थानं नास्ति, अग्रे गन्तुं अन्ये अङ्गुलिचिह्नानि विलोपयन्तु।

en: The device was disconnected.
sa: यन्त्रस्य सम्बन्धः विच्छिन्नः आसीत् ।

en: An unknown error has occurred.
sa: अज्ञातदोषः अभवत् ।

en: Change Password
sa: गुप्तशब्दं परिवर्तयन्तु

en: Set Password
sa: गुप्तशब्दं सेट् कुर्वन्तु

en: Password
sa: समाभाष्

en: Confirm password
sa: गुप्तशब्दस्य पुष्टिं कुर्वन्तु

en: Passwords must match
sa: गुप्तशब्दाः अवश्यमेव मेलनं कुर्वन्ति

en: Change Wallet Password?
sa: बटुआ गुप्तशब्दं परिवर्तयन्तु?

en: What is KWallet?
sa: KWallet इति किम् ?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
sa: KWallet एकः गुप्तशब्दप्रबन्धकः अस्ति यः भवतः गुप्तशब्दान् वायरलेस् नेटवर्क् अन्येषां च एन्क्रिप्टेड् संसाधनानाम् कृते संगृह्णाति । इदं स्वस्य गुप्तशब्देन ताडितम् अस्ति यत् भवतः प्रवेशगुप्तशब्दात् भिन्नम् अस्ति । यदि द्वयोः गुप्तशब्दयोः मेलनं भवति तर्हि प्रवेशसमये स्वयमेव अनलॉक् कर्तुं शक्यते अतः भवद्भिः स्वयमेव KWallet गुप्तशब्दं प्रविष्टुं न प्रयोजनम् ।

en: Change Wallet Password
sa: बटुआ गुप्तशब्दं परिवर्तयन्तु

en: Leave Unchanged
sa: अपरिवर्तितं त्यजतु

en: Create User
sa: उपयोक्तारं रचयन्तु

en: Name:
sa: नामः:

en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

en: Standard
sa: स्तरीय

en: Administrator
sa: प्रशासकः

en: Account type:
sa: खाताप्रकारः :

en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Confirm password:
sa: गुप्तशब्दस्य पुष्टिः कुर्वन्तु :

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
sa: चित्रक्षेत्रं चिनोतु

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
sa: अङ्गुली नामाङ्किता

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके दक्षिणतर्जनीं पुनः पुनः नुदन्तु ।

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके दक्षिणमध्याङ्गुलीं पुनः पुनः दबावन्तु ।

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य दक्षिणवलयाङ्गुलीं पुनः पुनः दबावन्तु।

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके दक्षिणं लघु अङ्गुलीं पुनः पुनः दबावन्तु ।

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके दक्षिणाङ्गुष्ठं बहुवारं नुदन्तु।

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य वामतर्जनीं पुनः पुनः नुदन्तु ।

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके वाममध्याङ्गुलीं पुनः पुनः दबावन्तु ।

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य वामवलयाङ्गुलीं पुनः पुनः दबावन्तु।

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके वामलघुं अङ्गुलीं पुनः पुनः दबावन्तु ।

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके वाम-अङ्गुष्ठं बहुवारं नुदन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य दक्षिणतर्जनीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके दक्षिणमध्याङ्गुलीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य दक्षिणवलय-अङ्गुलीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य दक्षिणं लघु अङ्गुलीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके दक्षिणाङ्गुष्ठं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके वामतर्जनीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके वाममध्याङ्गुलीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य वामवलयाङ्गुलीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके स्वस्य वामलघुं अङ्गुलीं पुनः पुनः स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
sa: कृपया अङ्गुलिचिह्नसंवेदके वाम-अङ्गुष्ठं बहुवारं स्वाइप् कुर्वन्तु ।

en: Configure Fingerprints
sa: अङ्गुलिचिह्नानि विन्यस्यताम्

en: Add
sa: संयोजयति

en: Cancel
sa: निरसयतु

en: Done
sa: कृतम्‌

en: Re-enroll finger
sa: अङ्गुलीं पुनः नामाङ्कनं कुर्वन्तु

en: Delete fingerprint
sa: अङ्गुलिचिह्नं विलोपयन्तु

en: No fingerprints added
sa: अङ्गुलिचिह्नं न योजितम्

en: Users
sa: उपयोक्तारः

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
sa: Add New...

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
sa: नूतनं उपयोक्तारं योजयतु...

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
sa: उपयोक्तृप्रोफाइलं सम्पादयितुं Space नुदन्तु

en: Pick a finger to enroll
sa: नामाङ्कनार्थं अङ्गुलीं चिनोतु

[ctx: @title]
en: Change Avatar
sa: अवतार परिवर्तयतु

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
sa: इदं किमपि नास्ति

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
sa: Feisty फ्लेमिंगो

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
sa: अजगरस्य फलम्

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
sa: मधुर आलू

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
sa: परिवेश अम्बर

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
sa: स्पार्कल सूर्यकिरण

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
sa: निम्बू-चूना

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
sa: हरित आकर्षण

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
sa: मधुर घासपातः

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
sa: तेपिड टील

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
sa: प्लाज्मा ब्लू

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
sa: पोन् बैंगनी

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
sa: बैंगनीवर्णस्य अधः

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
sa: दग्धः अङ्गारः

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
sa: कागज सिद्धि

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
sa: कैफेटेरा ब्राउन

[ctx: @item:intable]
en: Rich Hardwood
sa: समृद्ध कठोरकाष्ठ

[ctx: @action:button]
en: Go Back
sa: Go Back इति

[ctx: @action:button]
en: Initials
sa: आद्याक्षराणि

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
sa: सञ्चिकां चिनोतु...

[ctx: @title]
en: Choose a picture
sa: चित्रं चिनुत

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
sa: चित्रसञ्चिकाः (सर्वाः प्रमुखाः सञ्चिकाप्रकाराः) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *. xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
sa: स्थानधारक चिह्न

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
sa: उपयोक्ता अवतार स्थानधारक चिह्न

en: Change avatar
sa: अवतार परिवर्तयतु

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
sa: यावत् प्रणाल्यां न्यूनातिन्यूनम् अन्यत् एकं Administrator खातं नास्ति तावत् खाताप्रकारं Standard इति परिवर्तयितुं न शक्यते । एकं विना प्रमाणीकरणं असम्भवं भविष्यति अथवा मूलगुप्तशब्दस्य असुरक्षितप्रयोगस्य आवश्यकता स्यात् ।

en: Email address:
sa: ईमेल-सङ्केतः :

en: Delete files
sa: सञ्चिकाः विलोपयन्तु

en: Keep files
sa: सञ्चिकाः स्थापयन्तु

en: Delete User…
sa: उपयोक्तारं विलोपयन्तु...

en: Configure Fingerprint Authentication…
sa: अङ्गुलिचिह्नप्रमाणीकरणं विन्यस्तं कुर्वन्तु...

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
sa: स्क्रीनस्य तालान् अनलॉक् करणसमये गुप्तशब्दस्य स्थाने अङ्गुलिचिह्नानां उपयोगः कर्तुं शक्यते तथा च तान् अनुरोधयन्तः अनुप्रयोगाः आदेशपङ्क्तिकार्यक्रमाः च प्रशासकस्य अनुमतिः प्रदातुं शक्यते।<nl/><nl/>भवतः अङ्गुलिचिह्नेन सह प्रणाल्यां प्रवेशः अद्यापि समर्थितः नास्ति।

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
sa: चित्रं क्रॉप् कर्तुं असफलम्: %1

en: Could not get permission to save user %1
sa: उपयोक्तारं %1 रक्षितुं अनुमतिं प्राप्तुं न शक्तम्

en: There was an error while saving changes
sa: परिवर्तनं रक्षन् त्रुटिः अभवत्

en: Failed to resize image: opening temp file failed
sa: चित्रस्य आकारं परिवर्तयितुं असफलम्: temp सञ्चिकां उद्घाटयितुं विफलम्

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
sa: चित्रस्य आकारं परिवर्तयितुं असफलम्: temp सञ्चिकायां लेखनं विफलम्

en: Your Account
sa: भवतः खाता

en: Other Accounts
sa: अन्ये लेखा
