plasma-workspace - en to sa translation catalogue (451 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
sa: किं भवान् व्यक्तिगतप्रयोगाय (केवलं भवतः कृते उपलब्धम्), अथवा प्रणालीव्यापी (सर्वप्रयोक्तृभ्यः उपलब्धम्) फ़ॉन्ट्(s) संस्थापयितुम् इच्छति?

en: Where to Install
sa: कुत्र स्थापनीयम्

en: Font Installer
sa: फॉन्ट इंस्टॉलर

en: Simple font installer
sa: सरलः फ़ॉन्ट् संस्थापकः

en: (C) Craig Drummond, 2007
sa: (C) क्रेग ड्रमंड, 2007

en: Makes the dialog transient for a window specified by windowHandle
sa: windowHandle द्वारा निर्दिष्टस्य विण्डो कृते संवादं क्षणिकं करोति

en: URL to install
sa: संस्थापनार्थं URL

en: Print
sa: मुद्रण

en: Canceling…
sa: रद्दं कुर्वन्...

en: Font Printer
sa: फॉन्ट प्रिंटर

en: Simple font printer
sa: सरलः फ़ॉन्ट् मुद्रकः

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sa: winid द्वारा निर्दिष्टस्य X app कृते संवादं क्षणिकं करोति

en: Size index to print fonts
sa: फन्ट् मुद्रयितुं आकारसूचकाङ्कः

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
sa: मुद्रणार्थं फन्ट्, "Family,Style" इति निर्दिष्टं यत्र Style इति २४-बिट् दशमलवसङ्ख्या अस्ति यस्य रचना अस्ति: <weight><width><slant>

en: File containing list of fonts to print
sa: मुद्रणार्थं फन्ट्-सूचीं समाविष्टा सञ्चिका

en: Remove file containing list of fonts to print
sa: मुद्रणार्थं फन्ट्-सूचीं युक्तां सञ्चिकां निष्कासयन्तु

en: Open an existing font file
sa: विद्यमानं फ़ॉन्ट् सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

en: Print font preview
sa: फ़ॉन्ट् पूर्वावलोकनं मुद्रयन्तु

en: Select Font to View
sa: दृश्यं कर्तुं Font इति चिनोतु

en: URL to open
sa: URL उद्घाटयितुं

en: Font Viewer
sa: फॉन्ट दर्शक

en: Simple font viewer
sa: सरलः फ़ॉन्ट् दर्शकः

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
sa: (C) क्रेग ड्रमंड, 2004-2007

en: Duplicate Fonts
sa: डुप्लिकेट फॉन्ट्स

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
sa: डुप्लिकेट् फन्ट् कृते स्कैनिङ्ग् करणम् । कृपया प्रतीक्ष्यताम्...

en: No duplicate fonts found.
sa: न डुप्लिकेट् फन्ट् लब्धम्।

en: Delete Marked Files
sa: चिह्नितसञ्चिकाः विलोपयन्तु

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
sa[0]: %1 द्वितीयकं फ़ॉन्ट् प्राप्तम् ।
sa[1]: %1 द्वितीयकं फ़ॉन्ट् प्राप्तम् ।

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
sa: किं भवन्तः निश्चयेन विलोपयितुम् इच्छन्ति:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
sa: किं भवन्तः निश्चयेन विलोपयितुम् इच्छन्ति:

en: Cancel font scan?
sa: फॉन्ट् स्कैन् रद्दं कुर्वन्तु?

en: Font/File
sa: फॉन्ट/सञ्चिका

en: Size
sa: आकृति

en: Date
sa: दिनाङ्कः

en: Open in Font Viewer
sa: Font Viewer इत्यत्र उद्घाटयन्तु

en: Properties
sa: गुणाः

en: Unmark for Deletion
sa: विलोपनार्थं चिह्नं विमोचयन्तु

en: Mark for Deletion
sa: लोपार्थं चिह्नं कुर्वन्तु

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
sa[0]: font viewer इत्यस्मिन् font उद्घाटयन्तु?
sa[1]: font viewer मध्ये सर्वाणि %1 fonts उद्घाटयन्तु?

en: Family
sa: परिवारं

en: Style
sa: शैली

en: Foundry
sa: फाउंड्री

en: FontConfig Match
sa: FontConfig मेलनं

en: File Type
sa: सञ्चिकाप्रकारः

en: File Name
sa: सञ्चिकानाम

en: File Location
sa: सञ्चिकास्थानम्

en: Writing System
sa: लेखन प्रणाली

en: Set Criteria
sa: मानदण्ड निर्धारित करें

en: Symbol/Other
sa: प्रतीक/अन्य

en: Filter by %1…
sa: %1 द्वारा फ़िल्टर कुर्वन्तु...

en: Font
sa: फॉन्ट्

en: Status
sa: स्थितिः

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
sa: अयं स्तम्भः फन्ट्-परिवारस्य, व्यक्तिगत-फॉन्ट्-शैल्याः च स्थितिं दर्शयति ।

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
sa: <p>एषा सूची भवतः संस्थापितानि फन्ट् दर्शयति । फन्ट्-पत्राणि परिवारानुसारं समूहीकृतानि सन्ति, वर्गकोष्ठकेषु स्थापिता संख्या च तासां शैल्याः संख्यां प्रतिनिधियति यस्मिन् परिवारः उपलब्धः अस्ति । यथा---</p><ul><li> काल [4] ।<ul><li> नियमित</li><li> विक्रान्तः</li><li> बोल्ड इटालिक</li><li> इटालिक</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
sa: ...प्लस् %1 अधिकं

en: Delete
sa: लुप्

en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

en: Disable
sa: अक्षम

en: Print…
sa: मुद्रणं...

en: Reload
sa: पुनः लोड करें

en: Open all %1 fonts in font viewer?
sa: font viewer मध्ये सर्वाणि %1 fonts उद्घाटयन्तु?

en: All Fonts
sa: सर्वे फॉन्ट्

en: Personal Fonts
sa: व्यक्तिगत फ़ॉन्ट्स

en: System Fonts
sa: सिस्टम फॉन्ट्स

en: Unclassified
sa: अवर्गीकृतम्

en: Group
sa: समूह

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
sa: <p>किं भवान् वास्तवमेव &#39; <b>%1</b> &#39; अपसारयितुम् इच्छति ?</p><p> <i>एतेन केवलं समूहः अपसारितः भविष्यति, न तु वास्तविक-अक्षराणि ।</i></p>

en: Remove Group
sa: समूहं निष्कासयन्तु

en: Remove
sa: अपाकरोति

en: Remove group
sa: समूहं निष्कासयन्तु

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
sa: <h3>फ़ॉन्ट् समूहाः</h3><p> एषा सूची भवतः प्रणाल्यां उपलब्धानि फ़ॉन्ट्-समूहानि प्रदर्शयति । फ़ॉन्ट्-समूहानां २ मुख्याः प्रकाराः सन्ति : १.<ul><li> <b>मानकं</b> फ़ॉन्ट् प्रबन्धकेन उपयुज्यमानाः विशेषसमूहाः सन्ति ।<ul> %1</ul></li><li> <b>कस्टम्</b> भवता निर्मिताः समूहाः सन्ति। एतेषु कस्मिन् अपि समूहे फ़ॉन्ट्-परिवारं योजयितुं केवलं फन्ट्-सूचिकातः कर्षयन्तु, इष्टसमूहे च पातयन्तु । समूहात् परिवारं निष्कासयितुं &quot;All Fonts&quot; समूहे फ़ॉन्ट् कर्षयन्तु ।</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
sa: <li><i>All Fonts इत्यत्र</i> भवतः प्रणाल्यां संस्थापितानि सर्वाणि fonts सन्ति ।</li><li> <i>अवर्गीकृते</i> सर्वे फन्ट् सन्ति ये अद्यापि &quot;Custom&quot; समूहे न स्थापिताः ।</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
sa: <li><i>All Fonts</i> इत्यत्र भवतः प्रणाल्यां संस्थापिताः सर्वे फन्ट् सन्ति - &quot;System&quot; तथा &quot;Personal&quot; इति द्वयोः अपि ।</li><li> <i>सिस्टम्</i> मध्ये सर्वे फन्ट् सन्ति ये सिस्टम्-व्यापी (अर्थात् सर्वेषां उपयोक्तृभ्यः उपलभ्यन्ते) संस्थापिताः सन्ति ।</li><li> <i>व्यक्तिगतं</i> भवतः व्यक्तिगतं फन्ट् अस्ति ।</li><li> <i>अवर्गीकृते</i> सर्वे फन्ट् सन्ति ये अद्यापि &quot;Custom&quot; समूहे न स्थापिताः ।</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
sa: <qt><b>&#39;%1&#39;</b> इति समूहः पूर्वमेव अस्ति ।</qt>

en: Rename…
sa: पुनर्नामकरणं...

en: Export…
sa: निर्यात…

en: Add to "%1".
sa: "%1" इत्यत्र योजयन्तु ।

en: Remove from current group.
sa: वर्तमानसमूहात् निष्कासयन्तु।

en: Move to personal folder.
sa: व्यक्तिगतपुटं प्रति गच्छन्तु ।

en: Move to system folder.
sa: सिस्टम् समुच्चय प्रति गच्छन्तु ।

en: Skip
sa: क्षिपते

en: AutoSkip
sa: स्वतः स्किप्

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
sa: <h3>निरसयतु?</h3><p> किं भवन्तः निश्चयेन रद्दं कर्तुम् इच्छन्ति?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
sa: <h3>सम्पूर्ण</h3><p> कृपया ज्ञातव्यं यत् यत्किमपि मुक्तं अनुप्रयोगं पुनः आरभ्यत यत् किमपि परिवर्तनं लक्ष्यते ।</p>

en: Do not show this message again
sa: पुनः एतत् सन्देशं न दर्शयतु

en: Installing
sa: संस्थापनम्

en: Uninstalling
sa: विस्थापनम्

en: Enabling
sa: सक्षमीकरणम्

en: Moving
sa: चलति

en: Updating
sa: अद्यतनं कुर्वन्

en: Removing
sa: अपसारयन्

en: Disabling
sa: अक्षमीकरणम्

en: Updating font configuration. Please wait…
sa: फ़ॉन्ट् विन्यासस्य अद्यतनीकरणम् । कृपया प्रतीक्ष्यताम्...

en: Unable to start backend.
sa: पृष्ठभागस्य आरम्भं कर्तुं असमर्थः।

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
sa: बैकएण्ड् मृतः, परन्तु पुनः आरब्धः अस्ति । कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।

en: <h3>Error</h3>
sa: <h3>त्रुटि</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
sa: <i>%1</i> अवतरणं कर्तुं असफलम्

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
sa: सिस्टम् बैकएण्ड् मृतः। कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।<br> <i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
sa: <i>%1</i> एकः बिटमैप् फ़ॉन्ट् अस्ति, एतानि च भवतः प्रणाल्यां निष्क्रियं कृतवन्तः ।

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
sa: <i>%1</i> मध्ये <b>%2</b> इति फ़ॉन्ट् अस्ति, यत् भवतः प्रणाल्यां पूर्वमेव संस्थापितम् अस्ति ।

en: <i>%1</i> is not a font.
sa: <i>%1</i> इति फ़ॉन्ट् नास्ति ।

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
sa: <i>%1</i> इत्यनेन सह सम्बद्धाः सर्वाणि सञ्चिकाः अपसारयितुं न शक्तवन्तः

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
sa: सिस्टम् डेमन् आरभ्यतुं असफलम् ।<br> <i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
sa: <i>%1</i> पूर्वमेव अस्ति ।

en: <i>%1</i> does not exist.
sa: <i>%1</i> नास्ति ।

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
sa: अनुमतिः अङ्गीकृता।<br> <i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
sa: असमर्थितं कर्म ।<br> <i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
sa: प्रमाणीकरणं विफलम् अभवत् ।<br> <i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
sa: संसाधनकाले अप्रत्याशितदोषः: <i>%1</i>

en: Create New Group…
sa: नूतनसमूहं रचयन्तु...

en: Remove Group…
sa: समूहं निष्कासयन्तु...

en: Enable Fonts in Group…
sa: समूहे फन्ट् सक्षमं कुर्वन्तु...

en: Disable Fonts in Group…
sa: समूहे फॉन्ट् अक्षमम्...

en: This displays a preview of the selected font.
sa: एतेन चयनितस्य फन्ट् इत्यस्य पूर्वावलोकनं दृश्यते ।

en: Find Duplicates…
sa: डुप्लिकेट अन्वेष्टुम्...

en: Scan for Duplicate Fonts…
sa: डुप्लिकेट फॉन्ट् कृते स्कैन् कुर्वन्तु...

en: Install from File…
sa: सञ्चिकातः संस्थापनं कुर्वन्तु...

en: Install fonts from a local file
sa: स्थानीयसञ्चिकातः फ़ॉन्ट् संस्थापयन्तु

en: Get New Fonts…
sa: नवीन फ़ॉन्ट्स प्राप्त करें...

en: Download new fonts
sa: नवीन फॉन्ट् डाउनलोड् कुर्वन्तु

en: Delete Selected Fonts…
sa: चयनित-फॉन्ट्-विलोपनं कुर्वन्तु...

en: Change Preview Text…
sa: पूर्वावलोकनपाठं परिवर्तयन्तु...

en: Add Fonts
sa: Fonts योजयतु

en: Failed to save list of fonts to print.
sa: मुद्रणार्थं फन्ट्-सूचीं रक्षितुं असफलम् ।

en: Failed to start font printer.
sa: फन्ट् मुद्रकं आरभ्यतुं असफलम्।

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
sa: मुद्रणयोग्याः फ़ॉन्ट्-आदयः नास्ति ।
    भवान् केवलं अ-बिटमैप् तथा सक्षम-अङ्कान् मुद्रयितुं शक्नोति ।

en: Cannot Print
sa: मुद्रणं कर्तुं न शक्यते

en: You did not select anything to delete.
sa: भवता किमपि लोपयितुं न चिनोति स्म।

en: Nothing to Delete
sa: किमपि विलोपनीयं नास्ति

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sa: <p>किं भवन्तः वास्तवमेव विलोपयितुम् इच्छन्ति</p><p> &#39; <b>%1</b> &#39;?</p>

en: Delete Font
sa: Font विलोपयतु

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
sa[0]: किं भवान् वास्तवमेव एतत् फन्ट् विलोपयितुम् इच्छति ?
sa[1]: किं भवान् वास्तवमेव एतानि %1 फ़ॉन्ट् विलोपयितुम् इच्छति?

en: Delete Fonts
sa: Fonts विलोपयन्तु

en: Deleting font(s)…
sa: font(s) विलोपयन्...

en: You did not select anything to move.
sa: भवता किमपि चालयितुं न चिनोति स्म।

en: Nothing to Move
sa: न किमपि चालनीयम्

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
sa: <p>किं त्वं वास्तवमेव गन्तुं इच्छसि</p><p> &#39; <b>%1</b> &#39; .</p><p> <i>%2</i> तः <i>%3</i> पर्यन्तं ?</p>

en: Move Font
sa: फॉन्ट चालयन्तु

en: Move
sa: चलनम्

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
sa[0]: <p>किं भवान् वास्तवम् एतत् फ़ॉन्ट् <i>%2</i> तः <i>%3 -</i> मध्ये स्थानान्तरयितुम् इच्छति ?</p>
sa[1]: <p>किं भवान् वास्तवमेव एतानि %1 फ़ॉन्ट् <i>%2</i> तः <i>%3</i> मध्ये स्थानान्तरयितुम् इच्छति ?</p>

en: Move Fonts
sa: Fonts चालयन्तु

en: Moving font(s)…
sa: चलन् फ़ॉन्ट (s)...

en: Export Group
sa: निर्यातसमूहः

en: No files?
sa: सञ्चिकाः नास्ति ?

en: Failed to open %1 for writing
sa: लेखनार्थं %1 उद्घाटयितुं असफलम्

en: Create New Group
sa: New Group रचयन्तु

en: Name of new group:
sa: नूतनसमूहस्य नाम :

en: New Group
sa: नवीन समूह

en: Preview Text
sa: पूर्वावलोकन पाठ

en: Please enter new text:
sa: कृपया नूतनं पाठं प्रविशतु:

en: Scanning font list…
sa: फॉन्ट् सूचीं स्कैनिङ्गं कुर्वन्...

en: No fonts
sa: न फन्ट्

en: 1 Font | %1 Fonts
sa[0]: १ फन्ट्
sa[1]: %1 फ़ॉन्ट्स

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
sa: <table><tr><td align="right">सक्षमम् : १.</td><td> %1</td></tr><tr><td align="right"> अक्षमित:</td><td> %2</td></tr><tr><td align="right"> आंशिकरूपेण सक्षमम् : १.</td><td> %3</td></tr><tr><td align="right"> कुल:</td><td> %4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
sa: <table><tr><td align="right">सक्षमम् : १.</td><td> %1</td></tr><tr><td align="right"> अक्षमित:</td><td> %2</td></tr><tr><td align="right"> कुल:</td><td> %3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
sa: किमपि सम्बद्धं सञ्चिकां अन्विष्य...

en: Scanning Files…
sa: सञ्चिकाः स्कैनिङ्गं कुर्वन्ति...

en: Looking for additional files to install…
sa: संस्थापनार्थं अतिरिक्तसञ्चिकाः अन्विष्यन्ते...

en: Looking for files associated with %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धानि सञ्चिकाः अन्विष्यन्ते

en: Installing font(s)…
sa: font(s) संस्थापनम्...

en: You did not select anything to enable.
sa: भवता सक्षमीकरणाय किमपि न चिनोति स्म ।

en: You did not select anything to disable.
sa: भवता अक्षमीकरणाय किमपि न चिनोति स्म ।

en: Nothing to Enable
sa: सक्षमं कर्तुं किमपि नास्ति

en: Nothing to Disable
sa: अक्षम कर्तुं किमपि नास्ति

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sa: <p>किं भवन्तः वास्तवमेव सक्षमं कर्तुम् इच्छन्ति</p><p> &#39; <b>%1</b> &#39;?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sa: <p>किं भवन्तः वास्तवमेव अक्षमं कर्तुम् इच्छन्ति</p><p> &#39; <b>%1</b> &#39;?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sa: <p>किं भवन्तः वास्तवमेव सक्षमं कर्तुम् इच्छन्ति</p><p> &#39; <b>%1</b> &#39;, समूहस्य अन्तः समाविष्टम् &#39; <b>%2</b> &#39;?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sa: <p>किं भवन्तः वास्तवमेव अक्षमं कर्तुम् इच्छन्ति</p><p> &#39; <b>%1</b> &#39;, समूहस्य अन्तः समाविष्टम् &#39; <b>%2</b> &#39;?</p>

en: Enable Font
sa: Font सक्षमं कुर्वन्तु

en: Disable Font
sa: Font अक्षम करें

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
sa[0]: किं भवान् वास्तवमेव एतत् फन्ट् सक्षमं कर्तुम् इच्छति ?
sa[1]: किं भवान् वास्तवमेव एतानि %1 फ़ॉन्ट् सक्षमं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
sa[0]: किं भवान् वास्तवमेव एतत् फ़ॉन्ट् अक्षमं कर्तुम् इच्छति ?
sa[1]: किं भवान् वास्तवमेव एतानि %1 फ़ॉन्ट् निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sa[0]: <p>किं भवान् वास्तवमेव &#39; <b>%2</b> &#39; समूहस्य अन्तः समाविष्टं एतत् फ़ॉन्ट् सक्षमं कर्तुम् इच्छति?</p>
sa[1]: <p>किं भवान् वास्तवमेव &#39; <b>%2</b> &#39; समूहस्य अन्तः समाविष्टानि एतानि %1 फ़ॉन्ट् सक्षमं कर्तुम् इच्छति?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sa[0]: <p>किं भवान् वास्तवमेव &#39; <b>%2</b> &#39; समूहस्य अन्तः समाविष्टं एतत् फ़ॉन्ट् निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?</p>
sa[1]: <p>किं भवान् वास्तवमेव &#39; <b>%2</b> &#39; समूहस्य अन्तः समाविष्टानि एतानि %1 फ़ॉन्ट् निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?</p>

en: Enable Fonts
sa: Fonts सक्षमं कुर्वन्तु

en: Disable Fonts
sa: Fonts अक्षम करें

en: Enabling font(s)…
sa: font(s) सक्षमीकरणम्...

en: Disabling font(s)…
sa: font(s) अक्षमीकरणम्...

en: Print Font Samples
sa: मुद्रण फॉन्ट नमूना

en: Select size to print font:
sa: फ़ॉन्ट् मुद्रयितुं आकारं चिनोतु:

en: Waterfall
sa: जलप्रपातः

en: 24pt
sa: २४pt

en: 36pt
sa: ३६pt

en: 48pt
sa: ४८pt

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
sa: केवलं "%1" अथवा "%2" इत्यत्र फन्ट् संस्थापयितुं शक्नोति ।

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
sa: भवन्तः प्रत्यक्षतया fonts संकुलं संस्थापयितुं न शक्नुवन्ति ।
    कृपया %1 निष्कासयन्तु, घटकान् च व्यक्तिगतरूपेण संस्थापयन्तु ।

en: Cannot copy fonts
sa: फन्ट् प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्यते

en: Cannot move fonts
sa: फन्ट् चालयितुं न शक्यते

en: Only fonts may be deleted.
sa: केवलं फन्ट्-मात्रं लोपयितुं शक्यते ।

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
sa: केवलं "%1" अथवा "%2" इत्यस्मात् फ़ॉन्ट् अपसारयितुं शक्नोति ।

en: Please specify "%1" or "%2".
sa: कृपया "%1" अथवा "%2" निर्दिशन्तु ।

en: No special methods supported.
sa: न विशेषविधयः समर्थिताः।

en: Fonts
sa: फॉन्ट्

en: Failed to start the system daemon
sa: सिस्टम् डेमन् आरभ्यतुं असफलम्

en: Backend died
sa: बैकएण्ड् मृतः

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
sa: %1 एकः बिटमैप् फ़ॉन्ट् अस्ति, एतानि च भवतः प्रणाल्यां निष्क्रियं कृतवन्तः ।

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
sa: %1 मध्ये <b>%2</b> इति फ़ॉन्ट् अस्ति, यत् भवतः प्रणाल्यां पूर्वमेव संस्थापितम् अस्ति ।

en: %1 is not a font.
sa: %1 इति फ़ॉन्ट् नास्ति ।

en: Could not remove all files associated with %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धाः सर्वाणि सञ्चिकाः अपसारयितुं न शक्तवन्तः

en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: First letter of the alphabet (in upper then lower case)]
en: Aa
sa: आ

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
sa: आBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789

en: No characters found.
sa: न वर्णाः प्राप्ताः।

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
sa: द्रुतगतिः शृगालः आलस्यस्य श्वः उपरि कूर्दति

en: ERROR: Could not determine font's name.
sa: त्रुटिः: फ़ॉन्ट् इत्यस्य नाम निर्धारयितुं न शक्तम्।

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
sa[0]: %2 [१ पिक्सेल्] ।
sa[1]: %2 [%1 पिक्सेल्] ।

en: Personal
sa: व्यक्तिगत

en: System
sa: व्यवस्था

en: All
sa: सर्वे

en: Administrator
sa: प्रशासकः

en: Thin
sa: कृशः

en: Extra Light
sa: अतिरिक्त प्रकाश

en: Ultra Light
sa: अल्ट्रा लाइट

en: Light
sa: प्रकाशः

en: Regular
sa: नियमित

en: Normal
sa: सामान्य

en: Medium
sa: मध्यम

en: Demi Bold
sa: डेमी बोल्ड

en: Semi Bold
sa: अर्ध बोल्ड

en: Bold
sa: विक्रान्तः

en: Extra Bold
sa: अतिरिक्त बोल्ड

en: Ultra Bold
sa: अल्ट्रा बोल्ड

en: Black
sa: कृष्णः

en: Heavy
sa: भारयुक्तम्‌

en: Roman
sa: रोमन

en: Italic
sa: इटालिक

en: Oblique
sa: तिर्यक्

en: Ultra Condensed
sa: अल्ट्रा सघन

en: Extra Condensed
sa: अतिरिक्त सघन

en: Condensed
sa: सघनितम्

en: Semi Condensed
sa: अर्ध सघन

en: Semi Expanded
sa: अर्धविस्तारितम्

en: Expanded
sa: विस्तारितः

en: Extra Expanded
sa: अतिरिक्त विस्तारित

en: Ultra Expanded
sa: अल्ट्रा विस्तारित

en: Monospaced
sa: एकस्थानीय

en: Charcell
sa: चार्सेल इति

en: Proportional
sa: आनुपातिक

en: Other, Control
sa: अन्यः, नियन्त्रणम्

en: Other, Format
sa: अन्यः, प्रारूपः

en: Other, Not Assigned
sa: अन्यः, न नियुक्तः

en: Other, Private Use
sa: अन्यः, निजी उपयोगः

en: Other, Surrogate
sa: अन्ये, सरोगेट्

en: Letter, Lowercase
sa: अक्षर, लघु

en: Letter, Modifier
sa: पत्र, संशोधक

en: Letter, Other
sa: पत्रम्, अन्यः

en: Letter, Titlecase
sa: पत्र, शीर्षक

en: Letter, Uppercase
sa: पत्रम्, बृहत्

en: Mark, Spacing Combining
sa: मार्क, अन्तराल संयोजन

en: Mark, Enclosing
sa: मार्क, समाहित

en: Mark, Non-Spacing
sa: मार्क, अ-अन्तराल

en: Number, Decimal Digit
sa: संख्या, दशमलव अङ्क

en: Number, Letter
sa: संख्या, पत्र

en: Number, Other
sa: संख्या, अन्य

en: Punctuation, Connector
sa: विराम चिन्ह, संयोजक

en: Punctuation, Dash
sa: विराम चिन्ह, दश

en: Punctuation, Close
sa: विराम चिन्ह, निमील

en: Punctuation, Final Quote
sa: विराम चिन्ह, अन्तिम उद्धरण

en: Punctuation, Initial Quote
sa: विराम चिन्ह, प्रारम्भिक उद्धरण

en: Punctuation, Other
sa: विरामचिह्नम्, अन्यः

en: Punctuation, Open
sa: विराम चिन्ह, खुला

en: Symbol, Currency
sa: प्रतीक, मुद्रा

en: Symbol, Modifier
sa: प्रतीक, संशोधक

en: Symbol, Math
sa: प्रतीक, गणित

en: Symbol, Other
sa: प्रतीकम्, अन्यः

en: Separator, Line
sa: विभाजक, रेखा

en: Separator, Paragraph
sa: विभाजक, अनुच्छेद

en: Separator, Space
sa: विभाजक, अन्तरिक्ष

en: Category
sa: कोटी

en: UCS-4
sa: यूसीएस-4

en: UTF-16
sa: यूटीएफ-16

en: XML Decimal Entity
sa: XML दशमलव सत्ता

en: Show Face:
sa: मुखं दर्शयतु :

en: Install…
sa: प्रतिस्था…

en: Change Text…
sa: पाठं परिवर्तयतु...

en: Could not read font.
sa: फन्ट् पठितुं न शक्तवान्।

en: Preview String
sa: पूर्वावलोकन String

en: Please enter new string:
sa: कृपया नूतनं स्ट्रिंग् प्रविशतु:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
sa: &मुख्यसाधनपट्टिका

en: Preview Type
sa: पूर्वावलोकनप्रकारः

en: Standard Preview
sa: मानक पूर्वावलोकन

en: All Characters
sa: सर्वे वर्णाः

en: Unicode Block: %1
sa: यूनिकोड ब्लॉकः %1

en: Unicode Script: %1
sa: यूनिकोड स्क्रिप्ट्: %1

en: Basic Latin
sa: मूलभूत लैटिन

en: Latin-1 Supplement
sa: लैटिन-1 पूरक

en: Latin Extended-A
sa: लैटिन विस्तारित-A

en: Latin Extended-B
sa: लैटिन विस्तारित-B

en: IPA Extensions
sa: आईपीए विस्तार

en: Spacing Modifier Letters
sa: अन्तराल संशोधक अक्षर

en: Combining Diacritical Marks
sa: विभाषाचिह्नानां संयोजनम्

en: Greek and Coptic
sa: ग्रीकभाषा तथा काप्टिक

en: Cyrillic
sa: सिरिलिक

en: Cyrillic Supplement
sa: सिरिलिक पूरक

en: Armenian
sa: आर्मेनियाई

en: Hebrew
sa: हिब्रू

en: Arabic
sa: अरबी

en: Syriac
sa: सिरियाक

en: Arabic Supplement
sa: अरबी पूरक

en: Thaana
sa: थाना

en: NKo
sa: मम नाम

en: Devanagari
sa: देवनागरी

en: Bengali
sa: बङ्गला

en: Gurmukhi
sa: गुरमुखी

en: Gujarati
sa: गुजराती

en: Oriya
sa: ओरिया

en: Tamil
sa: तमिल

en: Telugu
sa: तेलुगु

en: Kannada
sa: कन्नड

en: Malayalam
sa: मलयालम्

en: Sinhala
sa: सिंहलम्

en: Thai
sa: थाई

en: Lao
sa: टीबी

en: Tibetan
sa: तिब्बती

en: Myanmar
sa: म्यांमार

en: Georgian
sa: जॉर्जियाई

en: Hangul Jamo
sa: हङ्गुल जामो

en: Ethiopic
sa: इथियोपिक

en: Ethiopic Supplement
sa: इथियोपिक पूरक

en: Cherokee
sa: चेरोकी

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sa: एकीकृत कनाडाई आदिवासी सिलेबिक्स

en: Ogham
sa: ओघम्

en: Runic
sa: रुणिक

en: Tagalog
sa: तागालोग

en: Hanunoo
sa: हनुनो

en: Buhid
sa: बुहिद

en: Tagbanwa
sa: तगबनवा

en: Khmer
sa: ख्मेर

en: Mongolian
sa: मंगोलियाई

en: Limbu
sa: लिम्बो

en: Tai Le
sa: हिट् द

en: New Tai Lue
sa: नवीनं वा पठन्तु

en: Khmer Symbols
sa: ख्मेर प्रतीक

en: Buginese
sa: बुगिनीज

en: Balinese
sa: बाली

en: Phonetic Extensions
sa: ध्वन्यात्मकविस्तार

en: Phonetic Extensions Supplement
sa: ध्वन्यात्मक विस्तार पूरक

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sa: विभाषा चिह्नसंयोजनं पूरकम्

en: Latin Extended Additional
sa: लैटिन विस्तारित अतिरिक्त

en: Greek Extended
sa: ग्रीक विस्तारित

en: General Punctuation
sa: सामान्य विराम चिन्ह

en: Superscripts and Subscripts
sa: सुपरस्क्रिप्ट्स् तथा सबस्क्रिप्ट्स्

en: Currency Symbols
sa: मुद्रा प्रतीक

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sa: प्रतीकानाम् कृते विभाषाचिह्नानां संयोजनम्

en: Letter-Like Symbols
sa: अक्षरसदृशाः प्रतीकाः

en: Number Forms
sa: संख्या प्रपत्रम्

en: Arrows
sa: बाणाः

en: Mathematical Operators
sa: गणितीय संचालक

en: Miscellaneous Technical
sa: विविध तकनीकी

en: Control Pictures
sa: चित्राणि नियन्त्रयन्तु

en: Optical Character Recognition
sa: प्रकाशिक चरित्र पहचान

en: Enclosed Alphanumerics
sa: संलग्न अल्फान्यूमेरिक

en: Box Drawing
sa: पेटी रेखाचित्र

en: Block Elements
sa: अवरोधतत्त्वानि

en: Geometric Shapes
sa: ज्यामितीय आकृतयः

en: Miscellaneous Symbols
sa: विविध प्रतीक

en: Dingbats
sa: डिंगबट्

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sa: विविध गणितीय प्रतीक-क

en: Supplemental Arrows-A
sa: पूरक बाण-क

en: Braille Patterns
sa: ब्रेल पैटर्न

en: Supplemental Arrows-B
sa: पूरक बाण-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sa: विविध गणितीय प्रतीक-B

en: Supplemental Mathematical Operators
sa: पूरक गणितीय संचालक

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sa: विविधचिह्नानि बाणानि च

en: Glagolitic
sa: ग्लागोलिटिक

en: Latin Extended-C
sa: लैटिन विस्तारित-C

en: Coptic
sa: काप्टिक

en: Georgian Supplement
sa: जॉर्जियाई पूरक

en: Tifinagh
sa: तिफिनाघ्

en: Ethiopic Extended
sa: इथियोपिक विस्तारित

en: Supplemental Punctuation
sa: पूरक विराम चिन्ह

en: CJK Radicals Supplement
sa: सी जे के रेडिकल पूरक

en: Kangxi Radicals
sa: काङ्ग्शी कट्टरपंथी

en: Ideographic Description Characters
sa: वैचारिक वर्णन पात्र

en: CJK Symbols and Punctuation
sa: सीजेके प्रतीक एवं विराम चिन्ह

en: Hiragana
sa: हिरागणा

en: Katakana
sa: कटकन

en: Bopomofo
sa: बोपोमोफो

en: Hangul Compatibility Jamo
sa: हङ्गुल संगतता जामो

en: Kanbun
sa: कानबुन्

en: Bopomofo Extended
sa: बोपोमोफो विस्तारितम्

en: CJK Strokes
sa: सी जे के स्ट्रोक्स

en: Katakana Phonetic Extensions
sa: कटकाना ध्वन्यात्मकविस्तार

en: Enclosed CJK Letters and Months
sa: संलग्नाः सीजेके पत्राणि मासाः च

en: CJK Compatibility
sa: CJK संगतता

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sa: CJK एकीकृत विचारलेख विस्तार क

en: Yijing Hexagram Symbols
sa: यिजिंग षट्कोण प्रतीक

en: CJK Unified Ideographs
sa: सी जे के एकीकृत विचारलेख

en: Yi Syllables
sa: यि अक्षरम्

en: Yi Radicals
sa: यी कट्टरपंथी

en: Modifier Tone Letters
sa: संशोधक स्वर अक्षर

en: Latin Extended-D
sa: लैटिन विस्तारित-D

en: Syloti Nagri
sa: सिलोति नाग्रि

en: Phags-pa
sa: फग्स्-पा

en: Hangul Syllables
sa: हङ्गुल अक्षर

en: High Surrogates
sa: उच्च प्रतिनिधी

en: High Private Use Surrogates
sa: उच्च निजी उपयोग प्रतिनिधी

en: Low Surrogates
sa: निम्न प्रतिनिधी

en: Private Use Area
sa: निजी उपयोग क्षेत्र

en: CJK Compatibility Ideographs
sa: सी जे के संगतता आइडियाग्राफ

en: Alphabetic Presentation Forms
sa: वर्णमाला प्रस्तुति रूप

en: Arabic Presentation Forms-A
sa: अरबी प्रस्तुति प्रपत्र-क

en: Variation Selectors
sa: भिन्नता चयनकर्ता

en: Vertical Forms
sa: ऊर्ध्वाधर रूप

en: Combining Half Marks
sa: अर्धचिह्नानां संयोजनम्

en: CJK Compatibility Forms
sa: सी जे के संगतता प्रपत्र

en: Small Form Variants
sa: लघु रूप प्रकार

en: Arabic Presentation Forms-B
sa: अरबी प्रस्तुति प्रपत्र-B

en: Half-Width and Full-Width Forms
sa: अर्धविस्तार तथा पूर्णविस्तार रूप

en: Specials
sa: विशेषाः

en: Linear B Syllabary
sa: रेखीय ख सिलेबरी

en: Linear B Ideograms
sa: रेखीय ख विचारचित्र

en: Aegean Numbers
sa: एजियन संख्या

en: Ancient Greek Numbers
sa: प्राचीन ग्रीक संख्या

en: Old Italic
sa: पुरातन इटालिक

en: Gothic
sa: गोथिक

en: Ugaritic
sa: उगारिटिक

en: Old Persian
sa: पुरातन फारसी

en: Deseret
sa: देसेरेट्

en: Shavian
sa: शवियन्

en: Osmanya
sa: ओस्मान्या

en: Cypriot Syllabary
sa: साइप्रस सिलेबरी

en: Phoenician
sa: फीनिक्सीयः

en: Kharoshthi
sa: खरोष्ठी

en: Cuneiform
sa: क्यूनीफॉर्म

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sa: क्यूनीफॉर्म संख्या एवं विराम चिन्ह

en: Byzantine Musical Symbols
sa: बाइजान्टिन संगीत प्रतीक

en: Musical Symbols
sa: संगीत प्रतीक

en: Ancient Greek Musical Notation
sa: प्राचीन ग्रीक संगीत संकेतन

en: Tai Xuan Jing Symbols
sa: ताई ज़ुआन जिंग प्रतीक

en: Counting Rod Numerals
sa: दण्ड संख्यागणना

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sa: गणितीय अल्फान्यूमेरिक प्रतीक

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sa: CJK एकीकृत विचारलेख विस्तार बी

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sa: सी जे के संगतता आइडियाग्राफ पूरक

en: Tags
sa: टैग्स

en: Variation Selectors Supplement
sa: भिन्नता चयनकर्ता पूरक

en: Supplementary Private Use Area-A
sa: पूरक निजी उपयोग क्षेत्र-क

en: Supplementary Private Use Area-B
sa: पूरक निजी उपयोग क्षेत्र-B

en: Braille
sa: ब्रेल

en: Canadian Aboriginal
sa: कनाडा के आदिवासी

en: Common
sa: सुलभः

en: Cypriot
sa: साइप्रसः

en: Greek
sa: ग्रीकभाषा

en: Han
sa: सः

en: Hangul
sa: हङ्गुल

en: Inherited
sa: उत्तराधिकारः

en: Latin
sa: लैटिन

en: Linear B
sa: रेखीय B

en: Nko
sa: नहि

en: Phags Pa
sa: फग्स् पा

en: Yi
sa: करोतु
