plasma-workspace - en to sa translation catalogue (21 entries)

en: KRunner
sa: लॉकर

en: Run Command interface
sa: Command अन्तरफलकं चालयन्तु

en: Use the clipboard contents as query for KRunner
sa: KRunner कृते प्रश्नरूपेण क्लिप्बोर्डसामग्रीणां उपयोगं कुर्वन्तु

en: Start KRunner in the background, don't show it.
sa: पृष्ठभूमितः KRunner आरभत, न दर्शयतु ।

en: Replace an existing instance
sa: विद्यमानं दृष्टान्तं प्रतिस्थापयन्तु

en: Show only results from the given plugin
sa: केवलं दत्तस्य प्लगिन् तः परिणामान् दर्शयतु

en: List available plugins
sa: उपलब्धप्लगिन्स् सूचीबद्धं कुर्वन्तु

en: The query to run, only used if -c is not provided
sa: चालयितुं प्रश्नः, केवलं तदा एव उपयुज्यते यदा -c न प्रदत्तं भवति

[ctx: Header for command line output]
en: Available KRunner plugins, pluginId
sa: उपलब्धाः KRunner प्लगिन्स्, pluginId

en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Configure KRunner Behavior
sa: KRunner व्यवहारं विन्यस्यताम्

en: Configure KRunner…
sa: KRunner विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Showing only results from %1
sa: केवलं %1 तः परिणामान् दर्शयति

[ctx: Textfield placeholder text, query specific KRunner plugin]
en: Search '%1'…
sa: '%1' इति अन्वेषणं कुर्वन्तु...

[ctx: Textfield placeholder text]
en: Search…
sa: अन्वेषण…

en: Show Usage Help
sa: उपयोगसहायतां दर्शयतु

en: Pin
sa: आतप

en: Pin Search
sa: पिन अन्वेषण

en: Keep Open
sa: खुले रखें

en: Recent Queries
sa: अद्यतन प्रश्न

en: Remove
sa: अपाकरोति
