plasma-workspace - en to sa translation catalogue (9 entries)

[ctx: Name of the fallback "freedesktop" sound theme]
en: FreeDesktop
sa: FreeDesktop इति

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
sa: freedesktop.org इत्यस्मात् Fallback ध्वनिविषयः

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
sa: सूचनाध्वनयः सक्षमाः कुर्वन्तु

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
sa[0]: आधारितम् : %2
sa[1]: आधारितम् : %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
sa: पूर्वावलोकनम् :

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
sa: पूर्वावलोकनध्वनि "%1"।

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
sa: "%1" विषयस्य कृते डेमो ध्वनिं पूर्वावलोकनं कुर्वन्तु ।

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
sa: %1 विषये '%2' इति ध्वनिः न समाविष्टः ।

en: Failed to preview sound: %1
sa: ध्वनिं पूर्वावलोकनं कर्तुं असफलम्: %1
