kcmcolors - en to si translation catalogue (107 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
si: කවුළු පසුබිමේ කවුළු පෙළ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
si: බොත්තම් පසුබිමේ බොත්තම් පෙළ

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
si: එබුම් බොත්තම

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව සාමාන්‍ය පෙළ තෝරාගන්න

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
si: තෝරාගත් පෙළ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව සාමාන්‍ය ඈඳුතු පෙළ තෝරාගන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව ප්‍රවේශිත පෙළ තෝරාගන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව සක්‍රීය පෙළ තෝරාගන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව අක්‍රීය පෙළ තෝරාගන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව ඍන පෙළ තෝරාගන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තේරීමට එරෙහිව ස්වභාවික පෙළ තේරීම

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම තෝරාගැනීමට එරෙහිව ධන පෙළ තෝරාගන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව සාමාන්‍ය පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව සාමාන්‍ය ඈඳුතු පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව පිවිසි පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව සක්‍රීය පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව අක්‍රීය පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව ඍන පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීම වෙනුවට සාමාන්‍ය පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම පෙන්වීමට එරෙහිව ධන පෙළ පෙන්වන්න

en: Varies
si: විවිධ

en: Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම

en: Alternate Background
si: අමතර පසුබිම

en: Normal Text
si: සාමාන්‍ය පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
si: අක්‍රීය පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
si: සක්‍රීය පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
si: සබැඳියේ පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
si: ප්‍රවේශිත පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
si: ඍන පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
si: ස්වභාවික පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
si: ධන පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
si: නාඹිගත සැරසිලි

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
si: සැරසිල්ල ගවසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
si: වර්ණ කට්ටලය:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
si: පෙන්වීම/වෙනස්කිරීම සඳහා වර්ණ කට්ටලය

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
si: පොදු වර්ණ

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
si: පෙන්වන්න

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
si: කවුලුව

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
si: තෝරාගැනීම

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
si: ටූල් ටිපය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
si: නව පේළියක්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
si: පසුබිම පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
si: පෙළ පෙන්වන්න

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
si: කවුලු පසුබිම

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
si: කවුලු පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
si: බොත්තම් පසුබිම

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
si: බොත්තම් පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
si: පසුබිම තෝරාගැනීම

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
si: පෙළ තෝරාගැනීම

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
si: අක්‍රීය පෙළ තෝරාගැනීම

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
si: ටූල්ටිප පසුබිම

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
si: ටූල් ටිප පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
si: සක්‍රීය ටූල්ටිපය

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
si: සක්‍රීය ටූල්ටිප පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
si: අක්‍රීය මාතෘකා පෙළ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
si: අක්‍රීය මාතෘකා තීරු පෙළ

en: Options
si: විකල්ප

en: Colors
si: වර්ණ

en: Save Color Scheme
si: වර්‍ණ තේමාව සුරකින්න

en: &Enter a name for the color scheme:
si: වර්‍ණ තේමාවේ නම ඇතුළත් කරන්න (&E):

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
si: එම නාමයෙන් වර්ණ තේමාවක් දැනටමත් පවතී.
    ඔබට එය ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීමට ඇවැසිද?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
si: එම තේමාව ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීමට ඔබට බලතල නොමැත

en: Error
si: දෝෂය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
si: වර්ණය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
si: තීව්රතාව:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
si: අක්‍රීය වර්ණ සැරසිලි වර්ගයක්

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
si: අක්‍රීය කල තීව්රතා සහිත සැරසිලි වර්ගය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
si: දීප්ති වෙනස:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
si: අක්‍රීය වර්ණ  සැරසිලි ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
si: අක්‍රීය කල තීව්රතා සහිත සැරසිලි ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
si: අක්‍රීය වර්ණය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
si: අක්‍රීය දීප්තිවෙනස වර්ගයක්

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
si: අක්‍රීය දීප්තිවෙනස ප්‍රමාණය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
si: ලැයිස්තු තුල ඇති පෙළගැසූ තීරු සෙවණ කරන්න (&i)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
si: රාමු හා අකුණු  ("3D") සැරසුම් වල සෙවනැලි

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
si: සෙවණ කිරීම

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
si: උපරිම

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
si: අවම

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
si: දීප්ති වෙනස

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ සාමාන්‍ය පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
si: සාමාන්‍ය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ ඈඳුතු පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
si: ඈඳුතුව

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ ප්‍රවේශිත පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
si: ප්‍රවේශිත

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ සක්‍රීය පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
si: සක්‍රීය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ අක්‍රීය පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
si: අක්‍රීය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ ඍන පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
si: ඍන

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම මත ස්වභාවික පෙළ පෙන්වන්න

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
si: ස්වභාවික

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ ධන පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
si: ධන

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිම මත ගවසන්න

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
si: ගැවසීම

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
si: සබඳතා පසුබිම මත සබඳතා පෙළ
    (වැදගත්: සබඳතා පසුබිමට සබඳතා පෙළ ඈඳී ඇති අතර මේ අවස්ථාවේ ඒවා වෙන වෙනම සැකසිය නොහැක)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
si: පිවිසි පසුබිම ම පිවිසි පෙළVisited Text on Visited Background
    (වැදගත්: පිවිසි පසුබිම පිවිසි පෙළට ඈඳී ඇති බැවින් ඒවා වෙන් වෙන්ව සැකසිය නොහැක)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
si: සක්‍රීය පසුබිම මත සක්‍රීය පෙළ
    (වැදගත්: සක්‍රීය පසුබිමට සක්‍රීය පෙළ ඈඳී ඇති අතර මේ අවස්ථාවේ ඒවා වෙන වෙනම සැකසිය නොහැක)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
si: අමතර පසුබිමේ අක්‍රීය පෙළ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
si: අමතර

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
si: ඍන පසුබිම මත ඍන පෙළ
    (වැදගත්: ඍන පසුබිමට ඍන පෙළ ඈඳී ඇති අතර මේ අවස්ථාවේ ඒවා වෙන වෙනම සැකසිය නොහැක)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
si: ස්වභාවික පසුබිම මත ස්වභාවික පෙළ
    (වැදගත්: ස්වභාවික පසුබිමට ස්වභාවික පෙළ ඈඳී ඇති අතර මේ අවස්ථාවේ ඒවා වෙන වෙනම සැකසිය නොහැක)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
si: ධන පසුබිම මත ධන පෙළ
    (වැදගත්: ධන පසුබිමට ධන පෙළ ඈඳී ඇති අතර මේ අවස්ථාවේ ඒවා වෙන වෙනම සැකසිය නොහැක)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
si: සාමාන්‍ය පසුබිමේ නාභිගත කරන්න

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
si: නාභිගත කරන්න
