kcmfonts - en to sk translation catalogue (49 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPIWayland), group (General)
en: Force font DPI Wayland
sk: Vynútiť DPI písiem vo Wayland

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
sk: Vynútiť DPI písiem v X11

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
sk: Všeobecné písmo

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
sk: S pevnou šírkou

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
sk: Malé písmo

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
sk: Písmo na paneli nástrojov

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
sk: Písmo ponuky

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
sk: Písmo titulku okna

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
sk: Predvolené nastavenia

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
sk: Žiadne

en: Vertical RGB
sk: Vertikálne RGB

en: Vertical BGR
sk: Vertikálne BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
sk: Predvolené nastavenia

[ctx: medium hinting]
en: Medium
sk: Stredné

[ctx: no hinting]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: slight hinting]
en: Slight
sk: Mierne

[ctx: full hinting]
en: Full
sk: Plné

en: This module lets you configure the system fonts.
sk: Tento modul vám umožnuje nastaviť systémové písma.

en: Adjust Global Scale…
sk: Upraviť globálnu mierku...

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
sk: Niektoré zmeny ako je napr. vyhladzovanie alebo DPI sa prejavia iba pre novo spustené aplikácie.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
sk: Obrovské písma môžu viezť k zvláštnym výsledkom. Namiesto použitia obrovskej veľkosti písma zvážte úpravu globálnej mierky obrazovky.

en: Decimal font sizes can cause text layout problems in some applications. Consider using only integer font sizes.
sk: Desatinné veľkosti písma môžu v niektorých aplikáciách spôsobiť problémy s rozložením textu. Zvážte používanie iba celočíselných veľkostí písma.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
sk: Odporúčaným spôsobom nastavenia mierky používateľského rozhrania je použitie funkcie globálnej mierky obrazovky.

en: &Adjust All Fonts…
sk: Pr&ispôsobiť všetky písma...

en: General:
sk: Všeobecné:

en: Select general font
sk: Vybrať všeobecné písmo

en: Fixed width:
sk: S pevnou šírkou:

en: Select fixed width font
sk: Vybrať písmo S pevnou šírkou

en: Small:
sk: Malé:

en: Select small font
sk: Vybrať malé písmo

en: Toolbar:
sk: Panel nástrojov:

en: Select toolbar font
sk: Vybrať písmo na paneli nástrojov

en: Menu:
sk: Ponuka:

en: Select menu font
sk: Vybrať písmo ponuky

en: Window title:
sk: Titulok okna:

en: Select window title font
sk: Vybrať písmo titulku okna

en: Anti-Aliasing:
sk: Vyhladzovanie písiem:

en: Enable
sk: Povoliť

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
sk: Pixely na displejoch sú zvyčajne zarovnané do mriežky. Preto tvarypísma, ktoré nie sú zarovnané s touto mriežkou, budú vyzerať blokovo a zle, pokiaľ sa na zníženie tohto efektu nepoužijú techniky <emphasis> anti-aliasingu </emphasis>. Túto možnosť si vo všeobecnosti chcete nechať povolenú, pokiaľ nespôsobuje problémy.

en: Exclude range from anti-aliasing
sk: Vynechať rozsah z vyhladzovania

en: %1 pt
sk: %1 bod

en: to
sk:  do

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
sk: Typ sub-pixelového vykresľovania:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
sk: <para> Na obrazovkách TFT alebo LCD je každý pixel v skutočnosti zložený z troch alebo štyroch menších monochromatických svetiel. Tieto <emphasis> sub-pixely </emphasis> sa dajú meniť nezávisle, aby sa ďalej zlepšila kvalita zobrazovaných písiem. </para> <para> Kvalita vykreslenia sa zlepší, iba ak sa výber zhoduje so spôsobom, akým sub-pixely vašej obrazovky sú zarovnané. Väčšina obrazoviek má lineárne usporiadanie <emphasis> RGB </emphasis> sub-pixelov, niektoré majú <emphasis> BGR </emphasis> a niektoré exotické objednávky nie sú touto funkciou podporované. </para> Toto nefunguje s CRT monitormi.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
sk: Štýl hintingu:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
sk: Tipovanie je technika, pri ktorej sa tipy na písanie písma používajú na zvýšenie kvality vykreslenia, najmä pri malých veľkostiach. Silnejšie náznaky zvyčajne vedú k ostrejším okrajom, ale malé písmená sa pri veľkých veľkostiach menej podobajú svojmu tvaru.

en: Force font DPI:
sk: Vynútiť DPI písiem:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
sk: <para>Sem zadajte DPI obrazovky, aby sa písma na obrazovke pri tlači zhodovali s fyzickou veľkosťou. Zmena tejto možnosti z jej predvolenej hodnoty bude v konflikte s mnohými aplikáciami; niektoré ikony a obrázky sa nemusia zobrazovať podľa očakávania. </para> <para>Ak chcete zväčšiť veľkosť textu, zmeňte veľkosť písma vyššie. Ak chcete škálovať všetko, použite posúvač zmeny mierky na stránke <interface>Zobrazenie a monitor</interface>.</para>

en: Select Font
sk: Vybrať písmo
