plasma-workspace - en to sk translation catalogue (26 entries)

[ctx: @info]
en: Time-based features such as Night Light and dynamic wallpapers can be synchronized with the day-night cycle. Choose your preferred cycle here.
sk: Funkcie založené na čase, ako je Nočné svetlo a dynamické tapety, je možné synchronizovať s cyklom deň-noc. Tu si vyberte preferovaný cyklus.

[ctx: @label:listbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times [based on]']
en: Determine sunrise and sunset times:
sk: Určiť časy východu a západu slnka:

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Based on device's location
sk: Na základe polohy zariadenia

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Using custom times
sk: Pomocou vlastných časov

[ctx: @label]
en: Sunrise:
sk: Východ slnka:

[ctx: @label]
en: Sunset:
sk: Západ slnka:

[ctx: @label:spinbox]
en: Transition duration:
sk: Trvanie prechodu:

[ctx: @item:valuesuffix transition duration]
en: %1 minute | %1 minutes
sk[0]: %1 minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

[ctx: @option:radio]
en: Automatically detect location
sk: Automaticky zistiť polohu

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
sk: Služba <application>GeoClue2</application> sa použije na periodickú aktualizáciu polohy zariadenia pomocou GPS alebo triangulácie vysielačov, ak sú dostupné, alebo odoslaním IP adresy do <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
sk: Služba <application>%1</application> sa použije na periodickú aktualizáciu polohy zariadenia. Otvorte prosím hlásenie o chybe na <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> a požiadajte vývojárov KDE, aby napísali podrobný popis toho, čo táto služba bude robiť.

[ctx: @option:radio]
en: Use manual location:
sk: Použiť manuálnu polohu:

[ctx: @label]
en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

[ctx: @label]
en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunrise starts at %1 and ends at %2
sk: Východ slnka začína o %1 a končí o %2

[ctx: @label]
en: Sunrise
sk: Východ slnka

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunset starts at %1 and ends at %2
sk: Západ slnka začína o %1 a končí o %2

[ctx: @label]
en: Sunset
sk: Západ slnka

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar day. Choose custom times instead.
sk: Časy východu a západu slnka nie je možné určiť vo vašej polohe kvôli polárnemu dňu. Namiesto toho zvoľte vlastné časy.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar night. Choose custom times instead.
sk: Časy východu a západu slnka nie je možné určiť vo vašej polohe kvôli polárnej noci. Namiesto toho zvoľte vlastné časy.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be reliably determined at your location. Choose custom times instead.
sk: Časy východu a západu slnka nie je možné spoľahlivo určiť vo vašej polohe. Namiesto toho zvoľte vlastné časy.

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
sk: Ťuknutím vyberte svoju polohu na mape.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
sk: Kliknutím vyberte svoju polohu na mape.

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
sk: Upravené z <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>Mapa sveta</link> od TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
