kcmfonts - en to sl translation catalogue (48 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPIWayland), group (General)
en: Force font DPI Wayland
sl: Vsili ločljivost pisav Wayland

note: i18n: ectx: label, entry (forceFontDPI), group (General)
en: Force font DPI on X11
sl: Vsili ločljivost pisav na X11

note: i18n: ectx: label, entry (font), group (General)
en: General font
sl: Splošna pisava

note: i18n: ectx: label, entry (fixed), group (General)
en: Fixed width font
sl: Pisava stalne širine

note: i18n: ectx: label, entry (smallestReadableFont), group (General)
en: Small font
sl: Majhna pisava

note: i18n: ectx: label, entry (toolBarFont), group (General)
en: Tool bar font
sl: Pisava orodne letvice

note: i18n: ectx: label, entry (menuFont), group (General)
en: Menu font
sl: Pisava menija

note: i18n: ectx: label, entry (activeFont), group (WM)
en: Window title font
sl: Pisava naslova okna

[ctx: use system subpixel setting]
en: Vendor default
sl: Privzeti prodajalec

[ctx: no subpixel rendering]
en: None
sl: Brez

en: Vertical RGB
sl: Navpični RGB

en: Vertical BGR
sl: Navpični BGR

[ctx: use system hinting settings]
en: Vendor default
sl: Privzeti prodajalec

[ctx: medium hinting]
en: Medium
sl: Srednje

[ctx: no hinting]
en: None
sl: Brez

[ctx: slight hinting]
en: Slight
sl: Malenkostno

[ctx: full hinting]
en: Full
sl: Polno

en: This module lets you configure the system fonts.
sl: Ta modul omogoča nastavitve sistemske pisave.

en: Adjust Global Scale…
sl: Prilagodi globalno merilo…

en: Some changes such as anti-aliasing or DPI will only affect newly started applications.
sl: Nekatere spremembe, npr. glajenja pisav ali ločljivosti, bodo vplivale le na novo zagnane programe.

en: Very large fonts may produce odd-looking results. Instead of using a very large font size, consider adjusting the global screen scale.
sl: Zelo velike pisave dajo lahko čudne rezultate. Namesto uporabe zelo velikih velikosti pisav, razmislite raje o prilagoditvi globalnega merila zaslona.

en: Decimal font sizes can cause text layout problems in some applications. Consider using only integer font sizes.
sl: Necele velikosti pisav lahko povzročajo probleme pri postavitvah pri nekaterih aplikacijah. Razmislite o uporabi samo celoštevilskih velikosti pisav.

en: The recommended way to scale the user interface is using the global screen scaling feature.
sl: Priporočen način za spreminjanje velikosti uporabniškega vmesnika je uporaba globalnega merila velikosti zaslona.

en: &Adjust All Fonts…
sl: Pril&agodi vse pisave…

en: General:
sl: Splošno:

en: Select general font
sl: Izberi splošno pisavo

en: Fixed width:
sl: Stalna širina:

en: Select fixed width font
sl: Izberi pisavo stalne širine

en: Small:
sl: Majhna:

en: Select small font
sl: Izberi majhno pisavo

en: Toolbar:
sl: Orodna letvica:

en: Select toolbar font
sl: Izberi pisavo orodne vrstice

en: Menu:
sl: Meni:

en: Select menu font
sl: Izberi pisavo menija

en: Window title:
sl: Naslov okna:

en: Select window title font
sl: Izberi pisavo naslova okna

en: Anti-Aliasing:
sl: Glajenje:

en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @info:tooltip Anti-Aliasing]
en: Pixels on displays are generally aligned in a grid. Therefore shapes of fonts that do not align with this grid will look blocky and wrong unless <emphasis>anti-aliasing</emphasis> techniques are used to reduce this effect. You generally want to keep this option enabled unless it causes problems.
sl: Piksli na zaslonih so običajno poravnani v mreži. Zato bodo oblike pisave, ki se ne poravnajo s to mrežo, videti blokirane in napačne, razen če za zmanjšanje tega uporabljajo tehnike učinka<emphasis>anti-aliasing</emphasis>. Na splošno je bolje, da je ta možnost omogočena, razen če bi to povzročilo težave.

en: Exclude range from anti-aliasing
sl: Izvzemi ta obseg iz glajenja

en: to
sl: do

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Sub-pixel rendering:
sl: Vrsta podtočkovnega upodabljanja:

[ctx: @info:tooltip Sub-pixel rendering]
en: <para>On TFT or LCD screens every single pixel is actually composed of three or four smaller monochrome lights. These <emphasis>sub-pixels</emphasis> can be changed independently to further improve the quality of displayed fonts.</para> <para>The rendering quality is only improved if the selection matches the manner in which the sub-pixels of your display are aligned. Most displays have a linear ordering of <emphasis>RGB</emphasis> sub-pixels, some have <emphasis>BGR</emphasis> and some exotic orderings are not supported by this feature.</para>This does not work with CRT monitors.
sl: <para>Na zaslonih TFT ali LCD je vsak posamezen slikovni piksel dejansko sestavljen iz treh ali štiri manjše enobarvnih luči. Ti <emphasis>podpiksli</emphasis> lahko neodvisno spreminjamo, da še izboljšamo kakovost prikazanih pisav.</para><para>Kakovost upodabljanja se izboljša samo, če se izbira ujema z načinom poravnave podpikslov vašega zaslona. Večina prikazovalnikom imajo linearno urejanje podpikslov <emphasis>RGB </emphasis>, nekateri imajo <emphasis>BGR</emphasis> in nekaterih eksotičnih naročil ne podpirajo te funkcije.</para>To ne deluje pri monitorjih s katodno cevjo.

[ctx: Used as a noun, and precedes a combobox full of options]
en: Hinting:
sl: Namigi:

[ctx: @info:tooltip Hinting]
en: Hinting is a technique in which hints embedded in a font are used to enhance the rendering quality especially at small sizes. Stronger hinting generally leads to sharper edges but the small letters will less closely resemble their shape at big sizes.
sl: Glajenje je tehnika, pri kateri se za izboljšanje uporabljajo namigi, vdelani v kakovost pisave upodabljanja, zlasti pri majhnih velikostih. Na splošno močnejše glajenje vodi do ostrejših robov, vendar bodo majhne črke manj podobne njihovi obliki pri velikih velikostih.

en: Force font DPI:
sl: Vsili ločljivost pisav:

[ctx: @info:tooltip Force fonts DPI]
en: <para>Enter your screen's DPI here to make on-screen fonts match their physical sizes when printed. Changing this option from its default value will conflict with many apps; some icons and images may not scale as expected.</para><para>To increase text size, change the size of the fonts above. To scale everything, use the scaling slider on the <interface>Display & Monitor</interface> page.</para>
sl: <para>Vnesite ločljivost zaslona v DPI tukaj, da se pisave na zaslonu ujemajo z njihovo fizično velikostjo pri tiskanju. Spreminjanje te možnosti iz privzete vrednostibo v nasprotju z mnogimi aplikacijami; merilo nekaterih ikon in slik ne bo tako kot so pričakovani.</para><para>Za povečanje velikosti besedila spremenite velikost pisav zgoraj. Za povečanje merila vsega, uporabite drsnik za merilo na strani <interface>Zasloni in prikazovalniki</interface>.</para>

en: Select Font
sl: Izberi pisavo
