klipper - en to sr@ijekavian translation catalogue (113 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReplayActionInHistory)
en: Replay actions on an item selected from history
sr@ijekavian: Понови радње над ставком изабраном из историјата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StripWhiteSpace)
en: Remove whitespace when executing actions
sr@ijekavian: Уклони празнине при извршавању радњи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableMagicMimeActions) i18n: ectx: label, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: Enable MIME-based actions
sr@ijekavian: Радње по МИМЕ типу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action list:
sr@ijekavian: Списак радњи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (ActionsTreeWidget, kcfg_ActionList)
en: Regular Expression
sr@ijekavian: регуларни израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (ActionsTreeWidget, kcfg_ActionList)
en: Description
sr@ijekavian: опис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddAction)
en: Add Action...
sr@ijekavian: Додај радњу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEditAction)
en: Edit Action...
sr@ijekavian: Уреди радњу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelAction)
en: Delete Action
sr@ijekavian: Обриши радњу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdvanced)
en: Advanced...
sr@ijekavian: Напредно...

en:  second |  seconds
sr@ijekavian[0]:  секунда
sr@ijekavian[1]:  секунде
sr@ijekavian[2]:  секунди
sr@ijekavian[3]:  секунда

en:  entry |  entries
sr@ijekavian[0]:  ставка
sr@ijekavian[1]:  ставке
sr@ijekavian[2]:  ставки
sr@ijekavian[3]:  ставка

en: Advanced Settings
sr@ijekavian: Напредне поставке

[ctx: General Config]
en: General
sr@ijekavian: Опште

en: General Configuration
sr@ijekavian: Подешавање општег

[ctx: Actions Config]
en: Actions
sr@ijekavian: Радње

en: Actions Configuration
sr@ijekavian: Подешавање радњи

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
sr@ijekavian: Пречице

en: Shortcuts Configuration
sr@ijekavian: Подешавање пречица

en: D&isable Actions for Windows of Type WM_CLASS
sr@ijekavian: &Искључи радње за прозоре типа WM_CLASS

en: <qt>This lets you specify windows in which Klipper should not invoke "actions". Use<br /><br /><center><b>xprop | grep WM_CLASS</b></center><br />in a terminal to find out the WM_CLASS of a window. Next, click on the window you want to examine. The first string it outputs after the equal sign is the one you need to enter here.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овим можете задати прозоре за над којима се радње неће позивати. Извршите<br/><br/><tt>xprop | grep WM_CLASS</tt><br/><br/>у терминалу да бисте сазнали вриједност <tt>WM_CLASS</tt> прозора. Послије тога, кликните на прозор који желите да испитате. Прву ниску коју <tt>xprop</tt> испише послије знака једнакости треба овдје да упишете.</qt>

en: Ignore
sr@ijekavian: игнорише се

en: Replace Clipboard
sr@ijekavian: смјењује клипборд

en: Add to Clipboard
sr@ijekavian: додаје у клипборд

en: Command
sr@ijekavian: наредба

en: Output Handling
sr@ijekavian: руковање излазом

en: Action Properties
sr@ijekavian: Својства радње

en: new command
sr@ijekavian: нова наредба

en: Command Description
sr@ijekavian: Опис наредбе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Action properties:
sr@ijekavian: Својства радње:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Regular expression:
sr@ijekavian: Регуларни израз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Automatic:
sr@ijekavian: Аутоматска:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: List of commands for this action:
sr@ijekavian: Списак наредби за ову радњу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddCommand)
en: Add Command
sr@ijekavian: Додај наредбу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemoveCommand)
en: Remove Command
sr@ijekavian: Уклони наредбу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, twCommandList)
en: Double-click an item to edit
sr@ijekavian: Двокликните на ставку да је уредите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepClipboardContents)
en: Save clipboard contents on exit
sr@ijekavian: Сачувај садржај клипборда при изласку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreventEmptyClipboard) i18n: ectx: label, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Prevent empty clipboard
sr@ijekavian: Спречи празан клипборд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreImages) i18n: ectx: label, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Ignore images
sr@ijekavian: Игнориши слике

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selection_group)
en: Selection and Clipboard
sr@ijekavian: Избор и клипборд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreSelection)
en: Ignore selection
sr@ijekavian: Игнориши избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SelectionTextOnly)
en: Text selection only
sr@ijekavian: Само изабрани текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SyncClipboards)
en: Synchronize contents of the clipboard and the selection
sr@ijekavian: Синхронизуј садржај клипборда и избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeout_label)
en: Timeout for action popups:
sr@ijekavian: Прековријеме искакања радње:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, history_size_label)
en: Clipboard history size:
sr@ijekavian: Величина историјата клипборда:

en: Enable Clipboard Actions
sr@ijekavian: Укључи радње клипборда

en: C&lear Clipboard History
sr@ijekavian: &Очисти историјат клипборда

en: &Configure Klipper...
sr@ijekavian: &Подеси Клипер...

[ctx: @item:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
sr@ijekavian: &Напусти

en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
sr@ijekavian: Ручно изврши радњу над тренутним клипбордом

en: &Edit Contents...
sr@ijekavian: &Уреди садржај...

en: &Show Barcode...
sr@ijekavian: &Прикажи бар‑код...

en: Next History Item
sr@ijekavian: Сљедећа ставка историјата

en: Previous History Item
sr@ijekavian: Претходна ставка историјата

en: Open Klipper at Mouse Position
sr@ijekavian: Отвори Клипер на положају миша

en: You can enable URL actions later by left-clicking on the Klipper icon and selecting 'Enable Clipboard Actions'
sr@ijekavian: Радње над УРЛ‑овима можете касније укључити левим кликом на иконицу Клипера и избором „Укључи радње клипборда“.

en: Should Klipper start automatically when you login?
sr@ijekavian: Да ли аутоматски покренути Клипер пошто се пријавите?

en: Automatically Start Klipper?
sr@ijekavian: Аутоматски покретати Клипер?

en: Start
sr@ijekavian: Покрећи

en: Do Not Start
sr@ijekavian: Не покрећи

en: Edit Contents
sr@ijekavian: Уређивање садржаја

en: Mobile Barcode
sr@ijekavian: Мобилни бар‑код

en: Really delete entire clipboard history?
sr@ijekavian: Заиста обрисати читав историјат клипборда?

en: Delete clipboard history?
sr@ijekavian: Обрисати историјат клипборда?

en: Clipboard history
sr@ijekavian: Историјат клипборда

en: up
sr@ijekavian: горе

en: current
sr@ijekavian: текуће

en: down
sr@ijekavian: доље

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
sr@ijekavian: Верзија Клипера

note: i18n: ectx: label, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Keep clipboard contents
sr@ijekavian: Задржи садржај клипборда

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Selecting this option has the effect, that the clipboard can never be emptied. E.g. when an application exits, the clipboard would usually be emptied.
sr@ijekavian: Избором ове опције клипборд никада неће бити потпуно испражњен. На примјер, када се програм напусти, клипборд се обично празни.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Ignore Selection
sr@ijekavian: Игнориши избор

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: When an area of the screen is selected with mouse or keyboard, this is called "the selection".<br/>If this option is set, the selection is not entered into the clipboard history, though it is still available for pasting using the middle mouse button.
sr@ijekavian: <html>Када се област на екрану означи мишем или тастатуром, то се назива „избором“.<br/>Ако је ова опција укључена, избор се не уноси у историјат клипборда, мада се може налијепити средњим дугметом миша.</html>

note: i18n: ectx: label, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Synchronize clipboard and selection
sr@ijekavian: Синхронизуј клипборд и избор

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SyncClipboards), group (General)
en: When an area of the screen is selected with mouse or keyboard, this is called "the selection".<br/>If this option is selected, the selection and the clipboard is kept the same, so that anything in the selection is immediately available for pasting elsewhere using any method, including the traditional middle mouse button. Otherwise, the selection is recorded in the clipboard history, but the selection can only be pasted using the middle mouse button. Also see the 'Ignore Selection' option.
sr@ijekavian: Када се област на екрану означи мишем или тастатуром, то се назива „избором“.<br/>Ако је ова опција укључена, избор и клипборд су увијек једнаки, тако да је сваки избор одмах доступан за наљепљивање било којим методом, укључујући и традиционалним средњим дугметом миша. У супротном, избор се биљежи у историјат клипборда, али се може налијепити само средњим дугметом миша. Погледајте и опцију <i>Игнориши избор</i>.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Selection text only
sr@ijekavian: Само изабрани текст

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: When an area of the screen is selected with mouse or keyboard, this is called "the selection".<br/>If this option is selected, only text selections are stored in the history, while images and other selections are not.
sr@ijekavian: <html>Када се област на екрану означи мишем или тастатуром, то се назива „избором“.<br/>Ако је ова опција укључена, у историјат се складиште само текстуални избори, не и слике и други избори.</html>

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
sr@ijekavian: Графички уређивач региза

note: i18n: ectx: label, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: URL grabber enabled
sr@ijekavian: Укључен хватач УРЛ‑ова

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
sr@ijekavian: Без радњи за WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Timeout for action popups (seconds)
sr@ijekavian: Прековријеме искакања радње (секунди)

note: i18n: ectx: tooltip, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: A value of 0 disables the timeout
sr@ijekavian: Вриједност 0 искључује прековријеме

note: i18n: ectx: label, entry (MaxClipItems), group (General)
en: Clipboard history size
sr@ijekavian: Величина историјата клипборда

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
sr@ijekavian: Лажни унос за указивање на измјене у виџету стабла радњи

note: i18n: ectx: label, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Strip whitespace when executing an action
sr@ijekavian: Уклони празнине при извршавању радње

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Sometimes, the selected text has some whitespace at the end, which, if loaded as URL in a browser would cause an error. Enabling this option removes any whitespace at the beginning or end of the selected string (the original clipboard contents will not be modified).
sr@ijekavian: Понекад изабрани текст има нешто празнина на крају, које ако се учитају као УРЛ у прегледачу, могу изазвати грешке. Укључивањем ове опције уклањају се све празнине на почетку или крају изабране ниске (сам садржај клипборда неће бити измијењен).

note: i18n: ectx: label, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: Replay action in history
sr@ijekavian: Понови радњу из историјата

en: <empty clipboard>
sr@ijekavian: <празан клипборд>

en: <no matches>
sr@ijekavian: <нема поклапања>

en: Klipper - Clipboard Tool
sr@ijekavian: Клипер — алатка клипборда

en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

en: KDE cut & paste history utility
sr@ijekavian: КДЕ‑ова алатка за копирање/наљепљивање

en: Klipper
sr@ijekavian: Клипер

en: (c) 1998, Andrew Stanley-Jones
    1998-2002, Carsten Pfeiffer
    2001, Patrick Dubroy
sr@ijekavian: © 1998, Ендру Стенли-Џоунс
    © 1998-2002, Карстен Пфајфер
    © 2001, Патрик Даброј

en: Carsten Pfeiffer
sr@ijekavian: Карстен Пфајфер

en: Author
sr@ijekavian: аутор

en: Andrew Stanley-Jones
sr@ijekavian: Ендру Стенли-Џоунс

en: Original Author
sr@ijekavian: првобитни аутор

en: Patrick Dubroy
sr@ijekavian: Патрик Даброј

en: Contributor
sr@ijekavian: доприносилац

en: Luboš Luňák
sr@ijekavian: Лубош Луњак

en: Bugfixes and optimizations
sr@ijekavian: исправке грешака и оптимизација

en: Esben Mose Hansen
sr@ijekavian: Есбен Мосе Хансен

en: Previous Maintainer
sr@ijekavian: претходни одржавалац

en: Martin Gräßlin
sr@ijekavian: Мартин Греслин

en: Maintainer
sr@ijekavian: одржавалац

en: &More
sr@ijekavian: &Више

en: Clipboard Contents
sr@ijekavian: Садржај клипборда

en: Clipboard is empty
sr@ijekavian: Клипборд је празан

en: %1 - Actions For: %2
sr@ijekavian: %1 — радње за: %2

en: Disable This Popup
sr@ijekavian: Искључи ово искакање

en: &Cancel
sr@ijekavian: &Одустани
