kfontinst - en to sr@ijekavian translation catalogue (423 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
sr@ijekavian: Желите ли да инсталирате фонтове за личне потребе (само их ви можете користити), или широм система (за све кориснике)?

en: Where to Install
sr@ijekavian: Гдје инсталирати?

en: Font Installer
sr@ijekavian: Инсталатер фонтова

en: Simple font installer
sr@ijekavian: Једноставан инсталатер фонтова

en: (C) Craig Drummond, 2007
sr@ijekavian: © 2007, Крејг Драмонд

en: URL to install
sr@ijekavian: УРЛ гдје треба инсталирати

en: Print
sr@ijekavian: Штампање

en: Font Printer
sr@ijekavian: Штампач фонтова

en: Simple font printer
sr@ijekavian: Једноставан штампач фонтова

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sr@ijekavian: Пролазни дијалог за икс програм према ИД‑у прозора

en: Size index to print fonts
sr@ijekavian: Индекс величине за штампање фонтова

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
sr@ijekavian: Фонт за штампање, задат као „породица,стил“, гдје је стил 24‑битни декадни број састављен као: <дебљина><ширина><нагиб>

en: File containing list of fonts to print
sr@ijekavian: Фајл са списком фонтова за штампање

en: Remove file containing list of fonts to print
sr@ijekavian: Уклони фајл са списком фонтова за штампање

en: Select Font to View
sr@ijekavian: Изаберите фонт за приказ

en: URL to open
sr@ijekavian: УРЛ за отварање

en: Font Viewer
sr@ijekavian: Приказивач фонтова

en: Simple font viewer
sr@ijekavian: Једноставан приказивач фонтова

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
sr@ijekavian: © 2004-2007, Крејг Драмонд

en: Duplicate Fonts
sr@ijekavian: Фонтови дупликати

en: No duplicate fonts found.
sr@ijekavian: Нема фонтова дупликата.

en: Delete Marked Files
sr@ijekavian: Обриши обиљежене фајлове

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
sr@ijekavian[0]: Нађен %1 фонт дупликат.
sr@ijekavian[1]: Нађена %1 фонта дупликата.
sr@ijekavian[2]: Нађено %1 фонтова дупликата.
sr@ijekavian[3]: Нађен %1 фонт дупликат.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете:
    %1|/|Желите ли заиста да обришете:
    $[главорепи аку %1]

en: Are you sure you wish to delete:
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете:

en: Cancel font scan?
sr@ijekavian: Отказати тражење фонтова?

en: Font/File
sr@ijekavian: фонт/фајл

en: Size
sr@ijekavian: величина

en: Date
sr@ijekavian: датум

en: Links To
sr@ijekavian: веза ка

en: Open in Font Viewer
sr@ijekavian: Отвори у приказивачу фонтова

en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Unmark for Deletion
sr@ijekavian: Поништи за брисање

en: Mark for Deletion
sr@ijekavian: Означи за брисање

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
sr@ijekavian[0]: Отворити сав %1 фонт у приказивачу?
sr@ijekavian[1]: Отворити сва %1 фонта у приказивачу?
sr@ijekavian[2]: Отворити свих %1 фонтова у приказивачу?
sr@ijekavian[3]: Отворити фонт у приказивачу?

en: Family
sr@ijekavian: породица|/|$[својства дат 'породици']

en: Style
sr@ijekavian: стил|/|$[својства дат 'стилу']

en: Foundry
sr@ijekavian: ливница|/|$[својства дат 'ливници']

en: FontConfig Match
sr@ijekavian: по Фонтконфигу|/|$[својства дат 'Фонтконфигу']

en: File Type
sr@ijekavian: тип фајла|/|$[својства дат 'типу фајла']

en: File Name
sr@ijekavian: име фајла|/|$[својства дат 'имену фајла']

en: File Location
sr@ijekavian: локација фајла|/|$[својства дат 'локацији фајла']

en: Writing System
sr@ijekavian: писмо|/|$[својства дат 'писму']

en: Set Criteria
sr@ijekavian: Задај мјерила

en: Symbol/Other
sr@ijekavian: симболи/остало

en: Font
sr@ijekavian: фонт

en: Status
sr@ijekavian: стање

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
sr@ijekavian: Ова колона даје стање породице фонтова и њених појединих стилова.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
sr@ijekavian: <p>Овај списак показује инсталиране фонтове. Груписани су по породици, а број у угластим заградама представља број стилова у којима је породица доступна. На примјер:</p><ul><li>Тајмс [4]<ul><li>основни</li><li>подебљани</li><li>подебљани курзивни</li><li>курзивни</li></ul></li></ul>

en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: Enable
sr@ijekavian: Укључи

en: Disable
sr@ijekavian: Искључи

en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

en: Open all %1 fonts in font viewer?
sr@ijekavian: Отворити свих %1 фонтова у приказивачу?

en: All Fonts
sr@ijekavian: сви фонтови|/|$[својства ген 'свих фонтова' аку 'све фонтове']

en: Personal Fonts
sr@ijekavian: лични фонтови|/|$[својства ген 'личних фонтова' аку 'личне фонтове']

en: System Fonts
sr@ijekavian: системски фонтови|/|$[својства ген 'системских фонтова' аку 'системске фонтове']

en: Unclassified
sr@ijekavian: несврстани|/|$[својства ген 'несврстаних' аку 'несврстане']

en: Group
sr@ijekavian: група

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да уклоните групу <b>%1</b>?</p><p><i>Биће уклоњена само група, не и фонтови у њој.</i></p>

en: Remove Group
sr@ijekavian: Уклањање групе

en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: Remove group
sr@ijekavian: Уклони групу

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
sr@ijekavian: <h3>Групе фонтова</h3><p>Овај списак даје расположиве групе фонтова на систему. Групе се дијеле на два главна типа:</p><ul><li><b>Стандардне</b> су оне групе које користи менаџер фонтова.<ul>%1</ul></li><li><b>Посебне</b> су групе које сте сами створили. Породицу фонтова додајете у групу тако што је једноставно превучете са списка фонтова на жељену групу. Породицу уклањате из одређене групе тако што је превучете на групу „свих фонтова“.</li></ul>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
sr@ijekavian: <li><i>Сви фонтови</i> садрже све фонтове инсталиране на систему.</li><li><i>Несврстани</i> су они фонтови који још увијек нису смјештени у неку „посебну“ групу.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
sr@ijekavian: <li><i>Сви фонтови</i> садрже све фонтове инсталиране на систему - и системске и личне.</li><li><i>Системски</i> су они фонтови који су видљиви широм система (тј. доступни свим корисницима).</li><li><i>Лични</i> садрже ваше личне фонтове.</li><li><i>Несврстани</i> садрже фонтове који још увијек нису смјештени у неку „посебну“ групу.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Група по имену <b>%1</b> већ постоји.</qt>

en: Add to "%1".
sr@ijekavian: Додај у „%1“.|/|Додај у „$[аку %1]“.

en: Remove from current group.
sr@ijekavian: Уклони из текуће групе.

en: Move to personal folder.
sr@ijekavian: Премјести у личну фасциклу.

en: Move to system folder.
sr@ijekavian: Премјести у системску фасциклу.

en: Skip
sr@ijekavian: Прескочи

en: AutoSkip
sr@ijekavian: Аутоматски прескачи

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
sr@ijekavian: <h3>Одустати?</h3><p>Желите ли заиста да одустанете?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
sr@ijekavian: <h3>Готово</h3><p>Ако желите да видите начињене измјене у програмима који тренутно раде, мораћете поново да их покренете.</p>

en: Do not show this message again
sr@ijekavian: Не приказуј више ову поруку

en: Installing
sr@ijekavian: Инсталирање

en: Uninstalling
sr@ijekavian: Деинсталирање

en: Enabling
sr@ijekavian: Укључивање

en: Moving
sr@ijekavian: Премијештање

en: Updating
sr@ijekavian: Ажурирање

en: Removing
sr@ijekavian: Уклањање

en: Disabling
sr@ijekavian: Искључивање

en: Unable to start backend.
sr@ijekavian: Не могу да покренем позадину.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
sr@ijekavian: Позадина се срушила, али је поново покренута. Покушајте опет.

en: <h3>Error</h3>
sr@ijekavian: <h3>Грешка</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
sr@ijekavian: Не могу да преузмем <tt>%1</tt>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
sr@ijekavian: <html>Системска позадина се срушила. Покушајте опет.<br/><tt>%1</tt></html>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
sr@ijekavian: <tt>%1</tt> је битмапски фонт, а они су искључени на систему.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
sr@ijekavian: <tt>%1</tt> садржи фонт <b>%2</b>, који је већ инсталиран на систему.|/|<tt>%1</tt> садржи фонт <b>$[главорепи ном %2]</b>, који је већ инсталиран на систему.

en: <i>%1</i> is not a font.
sr@ijekavian: <tt>%1</tt> није фонт.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
sr@ijekavian: Не могу да уклоним све фајлове везане за <tt>%1</tt>.

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
sr@ijekavian: <html>Не могу да покренем системски демон.<br/><tt>%1</tt></html>

en: <i>%1</i> already exists.
sr@ijekavian: <tt>%1</tt> већ постоји.

en: <i>%1</i> does not exist.
sr@ijekavian: <tt>%1</tt> не постоји.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
sr@ijekavian: <html>Дозвола одбијена.<br/><tt>%1</tt></html>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
sr@ijekavian: <html>Неподржана радња.<br/><tt>%1</tt></html>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
sr@ijekavian: <html>Неуспјела аутентификација.<br/><tt>%1</tt></html>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
sr@ijekavian: Неочекивана грешка при обрађивању: <tt>%1</tt>

en: This displays a preview of the selected font.
sr@ijekavian: Даје преглед изабраног фонта.

en: Add Fonts
sr@ijekavian: Додавање фонтова

en: Failed to save list of fonts to print.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам списак фонтова за штампање.

en: Failed to start font printer.
sr@ijekavian: Не могу да покренем штампач фонтова.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
sr@ijekavian: Нема фонтова који се могу штампати.
    Можете штампати само небитмапске и укључене фонтове.

en: Cannot Print
sr@ijekavian: Не могу да штампам

en: You did not select anything to delete.
sr@ijekavian: Нисте изабрали ништа за брисање.

en: Nothing to Delete
sr@ijekavian: Ничег за брисање

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да обришете<br/><b>%1</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да обришете<br/><b>$[главорепи аку %1]</b>?</p>

en: Delete Font
sr@ijekavian: Брисање фонта

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете овај %1 фонт?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ова %1 фонта?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 фонтова?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете овај фонт?

en: Delete Fonts
sr@ijekavian: Брисање фонтова

en: You did not select anything to move.
sr@ijekavian: Нисте изабрали ништа за премијештање.

en: Nothing to Move
sr@ijekavian: Ничег за премијештање

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да премјестите</p><p><b>%1</b></p><p>из <i>%2</i> у <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
sr@ijekavian: Премијештање фонта

en: Move
sr@ijekavian: Премјести

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
sr@ijekavian[0]: <p>Желите ли заиста да премјестите овај %1 фонт из <i>%2</i> у <i>%3</i>?</p>
sr@ijekavian[1]: <p>Желите ли заиста да премјестите ова %1 фонта из <i>%2</i> у <i>%3</i>?</p>
sr@ijekavian[2]: <p>Желите ли заиста да премјестите ових %1 фонтова из <i>%2</i> у <i>%3</i>?</p>
sr@ijekavian[3]: <p>Желите ли заиста да премјестите овај фонт из <i>%2</i> у <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
sr@ijekavian: Премијештање фонтова

en: Export Group
sr@ijekavian: Извоз групе

en: No files?
sr@ijekavian: Нема фајлова?

en: Failed to open %1 for writing
sr@ijekavian: <html>Не могу да отворим <tt>%1</tt> за писање.</html>

en: Create New Group
sr@ijekavian: Стварање нове групе

en: New Group
sr@ijekavian: Нова група

en: Preview Text
sr@ijekavian: Пробни текст

en: Please enter new text:
sr@ijekavian: Унесите нови текст:

en: No fonts
sr@ijekavian: Нема фонтова

en: 1 Font | %1 Fonts
sr@ijekavian[0]: %1 фонт
sr@ijekavian[1]: %1 фонта
sr@ijekavian[2]: %1 фонтова
sr@ijekavian[3]: 1 фонт

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
sr@ijekavian: <table><tr><td align="right">Укључених:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Искључених:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Дјелимично укључених:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Укупно:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
sr@ijekavian: <table><tr><td align="right">Укључених:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Искључених:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Укупно:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for files associated with %1
sr@ijekavian: Тражим фајлове придружене уз ‘%1’

en: You did not select anything to enable.
sr@ijekavian: Нисте изабрали ништа за укључивање.

en: You did not select anything to disable.
sr@ijekavian: Нисте изабрали ништа за искључивање.

en: Nothing to Enable
sr@ijekavian: Ничег за укључивање

en: Nothing to Disable
sr@ijekavian: Ничег за брисање

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да укључите<br/><b>%1</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да укључите<br/><b>$[главорепи аку %1]</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да искључите<br/><b>%1</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да искључите<br/><b>$[главорепи аку %1]</b>?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да укључите<br/><b>%1</b><br/>(у групи <b>%2</b>)?</p>|/|<p>Желите ли заиста да укључите<br/><b>$[главорепи аку %1]</b><br/>(у групи <b>$[ген %2]</b>)?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@ijekavian: <p>Желите ли заиста да искључите<br/><b>%1</b><br/>(у групи <b>%2</b>)?</p>|/|<p>Желите ли заиста да искључите<br/><b>$[главорепи аку %1]</b><br/>(у групи <b>$[ген %2]</b>)?</p>

en: Enable Font
sr@ijekavian: Укључивање фонта

en: Disable Font
sr@ijekavian: Искључивање фонта

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да укључите овај %1 фонт?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да укључите ова %1 фонта?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да укључите ових %1 фонтова?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да укључите овај фонт?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да искључите овај %1 фонт?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да искључите ова %1 фонта?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да искључите ових %1 фонтова?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да искључите овај фонт?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@ijekavian[0]: <p>Желите ли заиста да укључите овај %1 фонт у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да укључите овај %1 фонт у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>
sr@ijekavian[1]: <p>Желите ли заиста да укључите ова %1 фонта у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да укључите ова %1 фонта у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>
sr@ijekavian[2]: <p>Желите ли заиста да укључите ових %1 фонтова у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да укључите ових %1 фонтова у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>
sr@ijekavian[3]: <p>Желите ли заиста да укључите овај фонт у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да укључите овај фонт у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@ijekavian[0]: <p>Желите ли заиста да искључите овај %1 фонт у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да искључите овај %1 фонт у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>
sr@ijekavian[1]: <p>Желите ли заиста да искључите ова %1 фонта у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да искључите ова %1 фонта у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>
sr@ijekavian[2]: <p>Желите ли заиста да искључите ових %1 фонтова у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да искључите ових %1 фонтова у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>
sr@ijekavian[3]: <p>Желите ли заиста да искључите овај фонт у групи <b>%2</b>?</p>|/|<p>Желите ли заиста да искључите овај фонт у групи <b>$[ген %2]</b>?</p>

en: Enable Fonts
sr@ijekavian: Укључивање фонтова

en: Disable Fonts
sr@ijekavian: Искључивање фонтова

en: Print Font Samples
sr@ijekavian: Штампање узорака фонта

en: Select size to print font:
sr@ijekavian: Величина за штампање фонта:

en: Waterfall
sr@ijekavian: водопадски

en: 12pt
sr@ijekavian: 12тач

en: 18pt
sr@ijekavian: 18тач

en: 24pt
sr@ijekavian: 24тач

en: 36pt
sr@ijekavian: 36тач

en: 48pt
sr@ijekavian: 48тач

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
sr@ijekavian: Фонтови се могу инсталирати само у „%1“ или „%2“.|/|Фонтови се могу инсталирати само у „$[аку %1]“ или „$[аку %2]“.

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
sr@ijekavian: Не можете директно инсталирати пакет фонтова.
    Прво распакујте ‘%1’, па ручно инсталирајте компоненте.

en: Cannot copy fonts
sr@ijekavian: Не могу да копирам фонтове

en: Cannot move fonts
sr@ijekavian: Не могу да премјестим фонтове

en: Only fonts may be deleted.
sr@ijekavian: Само се фонтови могу брисати.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
sr@ijekavian: Фонтови се могу уклањати само из „%1“ или „%2“.|/|Фонтови се могу уклањати само из „$[ген %1]“ или „$[ген %2]“.

en: Please specify "%1" or "%2".
sr@ijekavian: Задајте „%1“ или „%2“.|/|Задајте „$[аку %1]“ или „$[аку %2]“.

en: No special methods supported.
sr@ijekavian: Посебни методи нису подржани.

en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

en: Failed to start the system daemon
sr@ijekavian: Не могу да покренем системски демон.

en: Backend died
sr@ijekavian: Позадина се срушила

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
sr@ijekavian: ‘%1’ је битмапски фонт, а они су искључени на систему.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
sr@ijekavian: <tt>%1</tt> садржи фонт <b>%2</b>, који је већ инсталиран на систему.|/|<tt>%1</tt> садржи фонт <b>$[главорепи ном %2]</b>, који је већ инсталиран на систему.

en: %1 is not a font.
sr@ijekavian: ‘%1’ није фонт.

en: Could not remove all files associated with %1
sr@ijekavian: Не могу да уклоним све фајлове везане за ‘%1’.

en: Unknown
sr@ijekavian: непозната

[ctx: First letter of the alphabet (in upper then lower case)]
en: Aa
sr@ijekavian: Аа

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
sr@ijekavian: АаБбВвГгДдЂђЕеЖжЗзИиЈјКкЛлЉљМмНнЊњОоПпРрСсТтЋћУуФфХхЦцЧчЏџШш0123456789

en: No characters found.
sr@ijekavian: Нема ниједног знака.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
sr@ijekavian: Љубазни фењерџија чађавог лица хоће да ми покаже штос

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
sr@ijekavian: АБВГДЂЕЖЗИЈКЛЉМНЊОПРСТЋУФХЦЧЏШ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
sr@ijekavian: абвгдђежзијклљмнљопрстћуфхцчџш

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
sr@ijekavian: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@#~<>{}[]„“‘’—–

en: ERROR: Could not determine font's name.
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Не могу да утврдим име фонта.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
sr@ijekavian[0]: %2 [%1 пиксел]
sr@ijekavian[1]: %2 [%1 пиксела]
sr@ijekavian[2]: %2 [%1 пиксела]
sr@ijekavian[3]: %2 [1 пиксел]

en: Personal
sr@ijekavian: Лични|/|$[својства ном 'лични' ген 'личних' дат,лок 'личним' аку 'личне']

en: System
sr@ijekavian: Системски|/|$[својства ном 'системски' ген 'системских' дат,лок 'системским' аку 'системске']

en: All
sr@ijekavian: Сви|/|$[својства ном 'сви' ген 'свих' дат,лок 'свим' аку 'све']

en: Administrator
sr@ijekavian: Администратор

en: Thin
sr@ijekavian: танки

en: Extra Light
sr@ijekavian: екстралаки

en: Ultra Light
sr@ijekavian: ултралаки

en: Light
sr@ijekavian: лаки

en: Regular
sr@ijekavian: основни

en: Normal
sr@ijekavian: нормални

en: Medium
sr@ijekavian: средњи

en: Demi Bold
sr@ijekavian: демиподебљани

en: Semi Bold
sr@ijekavian: полуподебљани

en: Bold
sr@ijekavian: подебљани

en: Extra Bold
sr@ijekavian: екстраподебљани

en: Ultra Bold
sr@ijekavian: ултраподебљани

en: Black
sr@ijekavian: црни

en: Heavy
sr@ijekavian: тешки

en: Roman
sr@ijekavian: римски

en: Italic
sr@ijekavian: курзивни

en: Oblique
sr@ijekavian: искошени

en: Ultra Condensed
sr@ijekavian: ултразгуснути

en: Extra Condensed
sr@ijekavian: екстразгуснути

en: Condensed
sr@ijekavian: згуснути

en: Semi Condensed
sr@ijekavian: полузгуснути

en: Semi Expanded
sr@ijekavian: полурастегнути

en: Expanded
sr@ijekavian: растегнути

en: Extra Expanded
sr@ijekavian: екстрарастегнути

en: Ultra Expanded
sr@ijekavian: ултрарастегнути

en: Monospaced
sr@ijekavian: једноширински

en: Charcell
sr@ijekavian: једноћелијски

en: Proportional
sr@ijekavian: пропорционални

en: Other, Control
sr@ijekavian: остали, контрола

en: Other, Format
sr@ijekavian: остали, формат

en: Other, Not Assigned
sr@ijekavian: остали, недодијељен

en: Other, Private Use
sr@ijekavian: остали, приватне потребе

en: Other, Surrogate
sr@ijekavian: остали, сурогат

en: Letter, Lowercase
sr@ijekavian: слово, мало

en: Letter, Modifier
sr@ijekavian: слово, модификатор

en: Letter, Other
sr@ijekavian: слово, остала

en: Letter, Titlecase
sr@ijekavian: слово, насловно

en: Letter, Uppercase
sr@ijekavian: слово, велико

en: Mark, Spacing Combining
sr@ijekavian: ознака, комбинујући размичући

en: Mark, Enclosing
sr@ijekavian: ознака, обухватна

en: Mark, Non-Spacing
sr@ijekavian: ознака, неразмичућа

en: Number, Decimal Digit
sr@ijekavian: број, декадна цифра

en: Number, Letter
sr@ijekavian: број, слово

en: Number, Other
sr@ijekavian: број, остали

en: Punctuation, Connector
sr@ijekavian: интерпункција, повезивач

en: Punctuation, Dash
sr@ijekavian: интерпункција, црта

en: Punctuation, Close
sr@ijekavian: интерпункција, затворена

en: Punctuation, Final Quote
sr@ijekavian: интерпункција, задњи наводник

en: Punctuation, Initial Quote
sr@ijekavian: интерпункција, предњи наводник

en: Punctuation, Other
sr@ijekavian: интерпункција, остала

en: Punctuation, Open
sr@ijekavian: интерпункција, отворена

en: Symbol, Currency
sr@ijekavian: симбол, валута

en: Symbol, Modifier
sr@ijekavian: симбол, модификатор

en: Symbol, Math
sr@ijekavian: симбол, математика

en: Symbol, Other
sr@ijekavian: симбол, остали

en: Separator, Line
sr@ijekavian: раздвајач, ред

en: Separator, Paragraph
sr@ijekavian: раздвајач, пасус

en: Separator, Space
sr@ijekavian: раздвајач, размак

en: Category
sr@ijekavian: категорија

en: UCS-4
sr@ijekavian: УЦС‑4

en: UTF-16
sr@ijekavian: УТФ‑16

en: UTF-8
sr@ijekavian: УТФ‑8

en: XML Decimal Entity
sr@ijekavian: декадни ИксМЛ ентитет

en: Show Face:
sr@ijekavian: Прикажи лице:

en: Could not read font.
sr@ijekavian: Не могу да прочитам фонт.

en: Preview String
sr@ijekavian: Примјер текста

en: Please enter new string:
sr@ijekavian: Унесите нови текст:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Preview Type
sr@ijekavian: Тип прегледа

en: Standard Preview
sr@ijekavian: стандардни преглед

en: All Characters
sr@ijekavian: сви знакови

en: Unicode Block: %1
sr@ijekavian: уникодски блок: %1

en: Unicode Script: %1
sr@ijekavian: уникодско писмо: %1

en: Basic Latin
sr@ijekavian: основни латинички

en: Latin-1 Supplement
sr@ijekavian: латинички‑1 допунски

en: Latin Extended-A
sr@ijekavian: латинички проширени‑А

en: Latin Extended-B
sr@ijekavian: латинички проширени‑Б

en: IPA Extensions
sr@ijekavian: ИПА проширења

en: Spacing Modifier Letters
sr@ijekavian: слова модификатори размака

en: Combining Diacritical Marks
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици

en: Greek and Coptic
sr@ijekavian: грчки и коптички

en: Cyrillic
sr@ijekavian: ћирилички|/|$[својства писмо 'ћирилица']

en: Cyrillic Supplement
sr@ijekavian: ћирилички допунски

en: Armenian
sr@ijekavian: јерменски|/|$[својства писмо 'јерменско']

en: Hebrew
sr@ijekavian: хебрејски|/|$[својства писмо 'хебрејско']

en: Arabic
sr@ijekavian: арапски|/|$[својства писмо 'арапско']

en: Syriac
sr@ijekavian: сиријски|/|$[својства писмо 'сиријско']

en: Arabic Supplement
sr@ijekavian: арапски допунски

en: Thaana
sr@ijekavian: тански|/|$[својства писмо 'танско']

en: NKo
sr@ijekavian: НКо

en: Devanagari
sr@ijekavian: деванагарски|/|$[својства писмо 'деванагарско']

en: Bengali
sr@ijekavian: бенгалски|/|$[својства писмо 'бенгалско']

en: Gurmukhi
sr@ijekavian: гурмуки|/|$[својства писмо 'гурмуки']

en: Gujarati
sr@ijekavian: гуђаратски|/|$[својства писмо 'гуђаратско']

en: Oriya
sr@ijekavian: оријски|/|$[својства писмо 'оријско']

en: Tamil
sr@ijekavian: тамилски|/|$[својства писмо 'тамилско']

en: Telugu
sr@ijekavian: телугу|/|$[својства писмо 'телугу']

en: Kannada
sr@ijekavian: канадаски|/|$[својства писмо 'канадаско']

en: Malayalam
sr@ijekavian: малајаламски|/|$[својства писмо 'малајаламско']

en: Sinhala
sr@ijekavian: синхалески|/|$[својства писмо 'синхалеско']

en: Thai
sr@ijekavian: тајландски|/|$[својства писмо 'тајландско']

en: Lao
sr@ijekavian: лаоћански|/|$[својства писмо 'лаоћанско']

en: Tibetan
sr@ijekavian: тибетански|/|$[својства писмо 'тибетанско']

en: Myanmar
sr@ijekavian: мјанмарски|/|$[својства писмо 'мјанмарско']

en: Georgian
sr@ijekavian: грузијски|/|$[својства писмо 'грузијско']

en: Hangul Jamo
sr@ijekavian: хангул ђамо

en: Ethiopic
sr@ijekavian: етиопски|/|$[својства писмо 'етиопско']

en: Ethiopic Supplement
sr@ijekavian: етиопски допунски

en: Cherokee
sr@ijekavian: чироки|/|$[својства писмо 'чироки']

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sr@ijekavian: сједињени канадскоабориџински слоговни

en: Ogham
sr@ijekavian: огамски|/|$[својства писмо 'огамско']

en: Runic
sr@ijekavian: рунски|/|$[својства писмо 'рунско']

en: Tagalog
sr@ijekavian: тагалог|/|$[својства писмо 'тагалог']

en: Hanunoo
sr@ijekavian: ханану|/|$[својства писмо 'ханану']

en: Buhid
sr@ijekavian: бухидски|/|$[својства писмо 'бухидско']

en: Tagbanwa
sr@ijekavian: тагбанва|/|$[својства писмо 'тагбанва']

en: Khmer
sr@ijekavian: кмерски|/|$[својства писмо 'кмерско']

en: Mongolian
sr@ijekavian: монголски|/|$[својства писмо 'монголско']

en: Limbu
sr@ijekavian: лимбу|/|$[својства писмо 'лимбу']

en: Tai Le
sr@ijekavian: тај‑ли|/|$[својства писмо 'тај‑ли']

en: New Tai Lue
sr@ijekavian: нови тај‑ли|/|$[својства писмо 'ново тај‑ли']

en: Khmer Symbols
sr@ijekavian: кмерски симболи

en: Buginese
sr@ijekavian: бугинески|/|$[својства писмо 'бугинеско']

en: Balinese
sr@ijekavian: балијски|/|$[својства писмо 'балијско']

en: Phonetic Extensions
sr@ijekavian: фонетска проширења

en: Phonetic Extensions Supplement
sr@ijekavian: фонетска проширења допунска

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици допунски

en: Latin Extended Additional
sr@ijekavian: латинички проширени додатни

en: Greek Extended
sr@ijekavian: грчки проширени

en: General Punctuation
sr@ijekavian: општа интерпункција

en: Superscripts and Subscripts
sr@ijekavian: изложиоци и индекси

en: Currency Symbols
sr@ijekavian: симболи валута

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sr@ijekavian: комбинујући дијакритици за симболе

en: Letter-Like Symbols
sr@ijekavian: словолики симболи

en: Number Forms
sr@ijekavian: облици бројева

en: Arrows
sr@ijekavian: стрелице

en: Mathematical Operators
sr@ijekavian: математички оператори

en: Miscellaneous Technical
sr@ijekavian: разни технички

en: Control Pictures
sr@ijekavian: контролне слике

en: Optical Character Recognition
sr@ijekavian: оптичко препознавање знакова

en: Enclosed Alphanumerics
sr@ijekavian: заграђени алфанумерици

en: Box Drawing
sr@ijekavian: уоквирени цртеж

en: Block Elements
sr@ijekavian: блоковски елементи

en: Geometric Shapes
sr@ijekavian: геометријски облици

en: Miscellaneous Symbols
sr@ijekavian: разни симболи

en: Dingbats
sr@ijekavian: дингбатови

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sr@ijekavian: разни математички симболи‑А

en: Supplemental Arrows-A
sr@ijekavian: допунске стрелице‑А

en: Braille Patterns
sr@ijekavian: Брајеви обрасци

en: Supplemental Arrows-B
sr@ijekavian: допунске стрелице‑Б

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sr@ijekavian: разни математички симболи‑Б

en: Supplemental Mathematical Operators
sr@ijekavian: допунски математички оператори

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sr@ijekavian: разни симболи и стрелице

en: Glagolitic
sr@ijekavian: глагољски|/|$[својства писмо 'глагољица']

en: Latin Extended-C
sr@ijekavian: латинички проширени‑Ц

en: Coptic
sr@ijekavian: коптски|/|$[својства писмо 'коптско']

en: Georgian Supplement
sr@ijekavian: грузијски допунски

en: Tifinagh
sr@ijekavian: тифинаг|/|$[својства писмо 'тифинаг']

en: Ethiopic Extended
sr@ijekavian: етиопски проширени

en: Supplemental Punctuation
sr@ijekavian: допунска интерпункција

en: CJK Radicals Supplement
sr@ijekavian: ЦЈК радикали допунски

en: Kangxi Radicals
sr@ijekavian: канђи радикали

en: Ideographic Description Characters
sr@ijekavian: идеографски описни знакови

en: CJK Symbols and Punctuation
sr@ijekavian: ЦЈК симболи и интерпункција

en: Hiragana
sr@ijekavian: хирагана|/|$[својства писмо 'хирагана']

en: Katakana
sr@ijekavian: катакана|/|$[својства писмо 'катакана']

en: Bopomofo
sr@ijekavian: бопомофо|/|$[својства писмо 'бопомофо']

en: Hangul Compatibility Jamo
sr@ijekavian: хангулски сагласни ђамо

en: Kanbun
sr@ijekavian: канбунски

en: Bopomofo Extended
sr@ijekavian: бопомофо проширени

en: CJK Strokes
sr@ijekavian: ЦЈК потези

en: Katakana Phonetic Extensions
sr@ijekavian: катакана фонетска проширења

en: Enclosed CJK Letters and Months
sr@ijekavian: заграђена ЦЈК слова и мјесеци

en: CJK Compatibility
sr@ijekavian: ЦЈК сагласност

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sr@ijekavian: ЦЈК сједињени идеографи проширење А

en: Yijing Hexagram Symbols
sr@ijekavian: јиђинг хексаграмски симболи

en: CJK Unified Ideographs
sr@ijekavian: ЦЈК сједињени идеографи

en: Yi Syllables
sr@ijekavian: ји слогови

en: Yi Radicals
sr@ijekavian: ји радикали

en: Modifier Tone Letters
sr@ijekavian: модификатори тона

en: Latin Extended-D
sr@ijekavian: латинички проширени‑Д

en: Syloti Nagri
sr@ijekavian: силоти нагри|/|$[својства писмо 'силоти нагри']

en: Phags-pa
sr@ijekavian: фагс‑па

en: Hangul Syllables
sr@ijekavian: хангул слогови

en: High Surrogates
sr@ijekavian: високи сурогати

en: High Private Use Surrogates
sr@ijekavian: високи сурогати за приватне потребе

en: Low Surrogates
sr@ijekavian: ниски сурогати

en: Private Use Area
sr@ijekavian: област за приватне потребе

en: CJK Compatibility Ideographs
sr@ijekavian: ЦЈК сагласносни идеографи

en: Alphabetic Presentation Forms
sr@ijekavian: алфабетски представни облици

en: Arabic Presentation Forms-A
sr@ijekavian: арапски представни облици‑А

en: Variation Selectors
sr@ijekavian: бирачи варијација

en: Vertical Forms
sr@ijekavian: усправни облици

en: Combining Half Marks
sr@ijekavian: комбинујуће полуознаке

en: CJK Compatibility Forms
sr@ijekavian: ЦЈК сагласносни облици

en: Small Form Variants
sr@ijekavian: мале варијације облика

en: Arabic Presentation Forms-B
sr@ijekavian: арапски представни облици‑Б

en: Half-Width and Full-Width Forms
sr@ijekavian: полушироки и пуношироки облици

en: Specials
sr@ijekavian: посебни

en: Linear B Syllabary
sr@ijekavian: линеарни‑Б слоговар

en: Linear B Ideograms
sr@ijekavian: линеарни‑Б идеограми

en: Aegean Numbers
sr@ijekavian: егејски бројеви

en: Ancient Greek Numbers
sr@ijekavian: старогрчки бројеви

en: Old Italic
sr@ijekavian: етрурски|/|$[својства писмо 'етрурско']

en: Gothic
sr@ijekavian: готски|/|$[својства писмо 'готско']

en: Ugaritic
sr@ijekavian: угаритски|/|$[својства писмо 'угаритско']

en: Old Persian
sr@ijekavian: староперсијски|/|$[својства писмо 'староперсијско']

en: Deseret
sr@ijekavian: дезерет|/|$[својства писмо 'дезерет']

en: Shavian
sr@ijekavian: шовијански|/|$[својства писмо 'шовијанско']

en: Osmanya
sr@ijekavian: османски|/|$[својства писмо 'османско']

en: Cypriot Syllabary
sr@ijekavian: кипарски слоговар

en: Phoenician
sr@ijekavian: феничански|/|$[својства писмо 'феничанско']

en: Kharoshthi
sr@ijekavian: карошти|/|$[својства писмо 'карошти']

en: Cuneiform
sr@ijekavian: клинасти|/|$[својства писмо 'клинасто']

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sr@ijekavian: клинасти бројеви и интерпункција

en: Byzantine Musical Symbols
sr@ijekavian: византијски музички симболи

en: Musical Symbols
sr@ijekavian: музички симболи

en: Ancient Greek Musical Notation
sr@ijekavian: старогрчки музички запис

en: Tai Xuan Jing Symbols
sr@ijekavian: таи‑ксуан‑ђинг симболи

en: Counting Rod Numerals
sr@ijekavian: бројаничке цифре

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sr@ijekavian: математички алфанумерички симболи

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sr@ijekavian: ЦЈК сједињени идеографи проширење Б

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sr@ijekavian: ЦЈК сагласносни идеографи допунски

en: Tags
sr@ijekavian: етикете

en: Variation Selectors Supplement
sr@ijekavian: бирачи варијација допунски

en: Supplementary Private Use Area-A
sr@ijekavian: допунска област за приватне потребе А

en: Supplementary Private Use Area-B
sr@ijekavian: допунска област за приватне потребе Б

en: Braille
sr@ijekavian: Брајеви

en: Canadian Aboriginal
sr@ijekavian: канадскоабориџински

en: Common
sr@ijekavian: заједнички

en: Cypriot
sr@ijekavian: кипарски

en: Greek
sr@ijekavian: грчки

en: Han
sr@ijekavian: хан

en: Hangul
sr@ijekavian: хангулски

en: Inherited
sr@ijekavian: наслијеђени

en: Latin
sr@ijekavian: латинички

en: Linear B
sr@ijekavian: линеарни Б

en: Nko
sr@ijekavian: Нко

en: Phags Pa
sr@ijekavian: фагс‑па

en: Yi
sr@ijekavian: ји
