kcm_autostart - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (29 entries)

en: Shell script path:
sr@ijekavianlatin: Putanja skripte školjke:

en: Create as symlink
sr@ijekavianlatin: Napravi kao simvezu

en: "%1" is not an absolute path.
sr@ijekavianlatin: ‘%1’ nije apsolutna putanja.

en: "%1" does not exist.
sr@ijekavianlatin: ‘%1’ ne postoji.

en: "%1" is not a file.
sr@ijekavianlatin: ‘%1’ nije fajl.

en: "%1" is not readable.
sr@ijekavianlatin: ‘%1’ nije čitljiv.

en: Autostart only in Plasma
sr@ijekavianlatin: Pokreni samo u Plasmi

en: Name
sr@ijekavianlatin: ime

en: Command
sr@ijekavianlatin: naredba

en: Status
sr@ijekavianlatin: stanje

[ctx: @title:column The name of the column that decides if the program is run on session startup, on session shutdown, etc]
en: Run On
sr@ijekavianlatin: izvrši

en: Session Autostart Manager
sr@ijekavianlatin: menadžer samopokretanja u sesiji

en: Session Autostart Manager Control Panel Module
sr@ijekavianlatin: Kontrolni modul menadžera samopokretanja u sesiji|/|$[svojstva dat 'Kontrolnom modulu menadžera samopokretanja u sesiji']

en: Copyright © 2006–2010 Autostart Manager team
sr@ijekavianlatin: © 2006–2010, tim menadžera samopokretanja

en: Stephen Leaf
sr@ijekavianlatin: Stiven Lif

en: Montel Laurent
sr@ijekavianlatin: Loren Montel

en: Maintainer
sr@ijekavianlatin: održavalac

[ctx: The program will be run]
en: Enabled
sr@ijekavianlatin: uključen

[ctx: The program won't be run]
en: Disabled
sr@ijekavianlatin: isključen

en: Desktop File
sr@ijekavianlatin: programi

en: Script File
sr@ijekavianlatin: skripte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnProperties)
en: &Properties...
sr@ijekavianlatin: &Svojstva...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddScript)
en: Add Script...
sr@ijekavianlatin: Dodaj skriptu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
sr@ijekavianlatin: &Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced...
sr@ijekavianlatin: Napredno...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddProgram)
en: Add Program...
sr@ijekavianlatin: Dodaj program...

en: Startup
sr@ijekavianlatin: po pokretanju

en: Logout
sr@ijekavianlatin: na odjavljivanju

en: Before session startup
sr@ijekavianlatin: pre pokretanja sesije
