kfontinst - en to sr@latin translation catalogue (447 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
sr@latin: Želite li da instalirate fontove za lične potrebe (samo ih vi možete koristiti), ili širom sistema (za sve korisnike)?

en: Where to Install
sr@latin: Gde instalirati?

en: Font Installer
sr@latin: Instalater fontova

en: Simple font installer
sr@latin: Jednostavan instalater fontova

en: (C) Craig Drummond, 2007
sr@latin: © 2007, Krejg Dramond

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sr@latin: Prolazni dijalog za X program prema ID‑u prozora

en: URL to install
sr@latin: URL gde treba instalirati

en: Print
sr@latin: Štampanje

en: Canceling...
sr@latin: Otkazujem...

en: Font Printer
sr@latin: Štampač fontova

en: Simple font printer
sr@latin: Jednostavan štampač fontova

en: Size index to print fonts
sr@latin: Indeks veličine za štampanje fontova

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
sr@latin: Font za štampanje, zadat kao „porodica,stil“, gde je stil 24‑bitni dekadni broj sastavljen kao: <debljina><širina><nagib>

en: File containing list of fonts to print
sr@latin: Fajl sa spiskom fontova za štampanje

en: Remove file containing list of fonts to print
sr@latin: Ukloni fajl sa spiskom fontova za štampanje

en: Select Font to View
sr@latin: Izaberite font za prikaz

en: URL to open
sr@latin: URL za otvaranje

en: Font Viewer
sr@latin: Prikazivač fontova

en: Simple font viewer
sr@latin: Jednostavan prikazivač fontova

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
sr@latin: © 2004-2007, Krejg Dramond

en: Duplicate Fonts
sr@latin: Fontovi duplikati

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait...
sr@latin: Tražim fontove duplikate. Sačekajte...

en: No duplicate fonts found.
sr@latin: Nema fontova duplikata.

en: Delete Marked Files
sr@latin: Obriši obeležene fajlove

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
sr@latin[0]: Nađen %1 font duplikat.
sr@latin[1]: Nađena %1 fonta duplikata.
sr@latin[2]: Nađeno %1 fontova duplikata.
sr@latin[3]: Nađen %1 font duplikat.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
sr@latin: Želite li zaista da obrišete:
    %1|/|Želite li zaista da obrišete:
    $[glavorepi aku %1]

en: Are you sure you wish to delete:
sr@latin: Želite li zaista da obrišete:

en: Cancel font scan?
sr@latin: Otkazati traženje fontova?

en: Font/File
sr@latin: font/fajl

en: Size
sr@latin: veličina

en: Date
sr@latin: datum

en: Links To
sr@latin: veza ka

en: Open in Font Viewer
sr@latin: Otvori u prikazivaču fontova

en: Properties
sr@latin: Svojstva

en: Unmark for Deletion
sr@latin: Poništi za brisanje

en: Mark for Deletion
sr@latin: Označi za brisanje

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
sr@latin[0]: Otvoriti sav %1 font u prikazivaču?
sr@latin[1]: Otvoriti sva %1 fonta u prikazivaču?
sr@latin[2]: Otvoriti svih %1 fontova u prikazivaču?
sr@latin[3]: Otvoriti font u prikazivaču?

en: Family
sr@latin: porodica|/|$[svojstva dat 'porodici']

en: Style
sr@latin: stil|/|$[svojstva dat 'stilu']

en: Foundry
sr@latin: livnica|/|$[svojstva dat 'livnici']

en: FontConfig Match
sr@latin: po FontConfigu|/|$[svojstva dat 'FontConfigu']

en: File Type
sr@latin: tip fajla|/|$[svojstva dat 'tipu fajla']

en: File Name
sr@latin: ime fajla|/|$[svojstva dat 'imenu fajla']

en: File Location
sr@latin: lokacija fajla|/|$[svojstva dat 'lokaciji fajla']

en: Writing System
sr@latin: pismo|/|$[svojstva dat 'pismu']

en: Set Criteria
sr@latin: Zadaj merila

en: Symbol/Other
sr@latin: simboli/ostalo

en: Font
sr@latin: font

en: Status
sr@latin: stanje

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
sr@latin: Ova kolona daje stanje porodice fontova i njenih pojedinih stilova.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
sr@latin: <p>Ovaj spisak pokazuje instalirane fontove. Grupisani su po porodici, a broj u uglastim zagradama predstavlja broj stilova u kojima je porodica dostupna. Na primer:</p><ul><li>Times [4]<ul><li>osnovni</li><li>podebljani</li><li>podebljani kurzivni</li><li>kurzivni</li></ul></li></ul>

en: ...plus %1 more
sr@latin: ...i još %1

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Enable
sr@latin: Uključi

en: Disable
sr@latin: Isključi

en: Print...
sr@latin: Štampaj...

en: Reload
sr@latin: Učitaj ponovo

en: Open all %1 fonts in font viewer?
sr@latin: Otvoriti svih %1 fontova u prikazivaču?

en: All Fonts
sr@latin: svi fontovi|/|$[svojstva gen 'svih fontova' aku 'sve fontove']

en: Personal Fonts
sr@latin: lični fontovi|/|$[svojstva gen 'ličnih fontova' aku 'lične fontove']

en: System Fonts
sr@latin: sistemski fontovi|/|$[svojstva gen 'sistemskih fontova' aku 'sistemske fontove']

en: Unclassified
sr@latin: nesvrstani|/|$[svojstva gen 'nesvrstanih' aku 'nesvrstane']

en: Group
sr@latin: grupa

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da uklonite grupu <b>%1</b>?</p><p><i>Biće uklonjena samo grupa, ne i fontovi u njoj.</i></p>

en: Remove Group
sr@latin: Uklanjanje grupe

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Remove group
sr@latin: Ukloni grupu

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
sr@latin: <h3>Grupe fontova</h3><p>Ovaj spisak daje raspoložive grupe fontova na sistemu. Grupe se dele na dva glavna tipa:</p><ul><li><b>Standardne</b> su one grupe koje koristi menadžer fontova.<ul>%1</ul></li><li><b>Posebne</b> su grupe koje ste sami stvorili. Porodicu fontova dodajete u grupu tako što je jednostavno prevučete sa spiska fontova na željenu grupu. Porodicu uklanjate iz određene grupe tako što je prevučete na grupu „svih fontova“.</li></ul>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
sr@latin: <li><i>Svi fontovi</i> sadrže sve fontove instalirane na sistemu.</li><li><i>Nesvrstani</i> su oni fontovi koji još uvek nisu smešteni u neku „posebnu“ grupu.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
sr@latin: <li><i>Svi fontovi</i> sadrže sve fontove instalirane na sistemu - i sistemske i lične.</li><li><i>Sistemski</i> su oni fontovi koji su vidljivi širom sistema (tj. dostupni svim korisnicima).</li><li><i>Lični</i> sadrže vaše lične fontove.</li><li><i>Nesvrstani</i> sadrže fontove koji još uvek nisu smešteni u neku „posebnu“ grupu.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
sr@latin: <qt>Grupa po imenu <b>%1</b> već postoji.</qt>

en: Rename...
sr@latin: Preimenuj...

en: Export...
sr@latin: Izvezi...

en: Add to "%1".
sr@latin: Dodaj u „%1“.|/|Dodaj u „$[aku %1]“.

en: Remove from current group.
sr@latin: Ukloni iz tekuće grupe.

en: Move to personal folder.
sr@latin: Premesti u ličnu fasciklu.

en: Move to system folder.
sr@latin: Premesti u sistemsku fasciklu.

en: Skip
sr@latin: Preskoči

en: AutoSkip
sr@latin: Automatski preskači

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
sr@latin: <h3>Odustati?</h3><p>Želite li zaista da odustanete?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
sr@latin: <h3>Gotovo</h3><p>Ako želite da vidite načinjene izmene u programima koji trenutno rade, moraćete ponovo da ih pokrenete.</p>

en: Do not show this message again
sr@latin: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Installing
sr@latin: Instaliranje

en: Uninstalling
sr@latin: Deinstaliranje

en: Enabling
sr@latin: Uključivanje

en: Moving
sr@latin: Premeštanje

en: Updating
sr@latin: Ažuriranje

en: Removing
sr@latin: Uklanjanje

en: Disabling
sr@latin: Isključivanje

en: Updating font configuration. Please wait...
sr@latin: Ažuriram postavu fontova. Sačekajte...

en: Unable to start backend.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem pozadinu.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
sr@latin: Pozadina se srušila, ali je ponovo pokrenuta. Pokušajte opet.

en: <h3>Error</h3>
sr@latin: <h3>Greška</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
sr@latin: Ne mogu da preuzmem <tt>%1</tt>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
sr@latin: <html>Sistemska pozadina se srušila. Pokušajte opet.<br/><tt>%1</tt></html>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
sr@latin: <tt>%1</tt> je bitmapski font, a oni su isključeni na sistemu.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
sr@latin: <tt>%1</tt> sadrži font <b>%2</b>, koji je već instaliran na sistemu.|/|<tt>%1</tt> sadrži font <b>$[glavorepi nom %2]</b>, koji je već instaliran na sistemu.

en: <i>%1</i> is not a font.
sr@latin: <tt>%1</tt> nije font.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
sr@latin: Ne mogu da uklonim sve fajlove vezane za <tt>%1</tt>.

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
sr@latin: <html>Ne mogu da pokrenem sistemski demon.<br/><tt>%1</tt></html>

en: <i>%1</i> already exists.
sr@latin: <tt>%1</tt> već postoji.

en: <i>%1</i> does not exist.
sr@latin: <tt>%1</tt> ne postoji.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
sr@latin: <html>Dozvola odbijena.<br/><tt>%1</tt></html>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
sr@latin: <html>Nepodržana radnja.<br/><tt>%1</tt></html>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
sr@latin: <html>Neuspela autentifikacija.<br/><tt>%1</tt></html>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
sr@latin: Neočekivana greška pri obrađivanju: <tt>%1</tt>

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
sr@latin: © Krejg Dramond, 2004–2009

en: Craig Drummond
sr@latin: Krejg Dramond

en: Developer and maintainer
sr@latin: programer i održavalac

en: This displays a preview of the selected font.
sr@latin: Daje pregled izabranog fonta.

en: Scan for Duplicate Fonts...
sr@latin: Potraži fontove duplikate...

en: Get New Fonts...
sr@latin: Dobavi nove fontove...

en: Change Preview Text...
sr@latin: Promeni primer teksta...

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
sr@latin: <h1>Instalater fontova</h1><p>Ovim modulom možete instalirati truetype, type1 i bitmapske fontove.</p><p>Takođe možete instalirati fontove K‑osvajačem. Unesite <tt>fonts:/</tt> u K‑osvajačevu traku lokacije, što će prikazati sve instalirane fontove. Tada samo kopirajte željeni font u tu fasciklu.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
sr@latin: <h1>Instalater fontova</h1><p>Ovim modulom možete instalirati truetype, type1 i bitmapske fontove.</p><p>Takođe možete instalirati fontove K‑osvajačem. Unesite <tt>fonts:/</tt> u K‑osvajačevu traku lokacije, što će prikazati sve instalirane fontove. Tada samo kopirajte željeni font u odgovarajuću fasciklu: u „%1“ za fontove namenjene samo vama, a u „%2“ za one namenjeni svima (vidljive širom sistema).</p>|/|<h1>Instalater fontova</h1><p>Ovim modulom možete instalirati truetype, type1 i bitmapske fontove.</p><p>Takođe možete instalirati fontove K‑osvajačem. Unesite <tt>fonts:/</tt> u K‑osvajačevu traku lokacije, što će prikazati sve instalirane fontove. Tada samo kopirajte željeni font u odgovarajuću fasciklu: u „$[aku %1]“ za fontove namenjene samo vama, a u „$[aku %2]“ za one namenjeni svima (vidljive širom sistema).</p>

en: Add Fonts
sr@latin: Dodavanje fontova

en: Failed to save list of fonts to print.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam spisak fontova za štampanje.

en: Failed to start font printer.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem štampač fontova.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
sr@latin: Nema fontova koji se mogu štampati.
    Možete štampati samo nebitmapske i uključene fontove.

en: Cannot Print
sr@latin: Ne mogu da štampam

en: You did not select anything to delete.
sr@latin: Niste izabrali ništa za brisanje.

en: Nothing to Delete
sr@latin: Ničeg za brisanje

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da obrišete<br/><b>%1</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da obrišete<br/><b>$[glavorepi aku %1]</b>?</p>

en: Delete Font
sr@latin: Brisanje fonta

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
sr@latin[0]: Želite li zaista da obrišete ovaj %1 font?
sr@latin[1]: Želite li zaista da obrišete ova %1 fonta?
sr@latin[2]: Želite li zaista da obrišete ovih %1 fontova?
sr@latin[3]: Želite li zaista da obrišete ovaj font?

en: Delete Fonts
sr@latin: Brisanje fontova

en: Deleting font(s)...
sr@latin: Brišem fontove...

en: You did not select anything to move.
sr@latin: Niste izabrali ništa za premeštanje.

en: Nothing to Move
sr@latin: Ničeg za premeštanje

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da premestite</p><p><b>%1</b></p><p>iz <i>%2</i> u <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
sr@latin: Premeštanje fonta

en: Move
sr@latin: Premesti

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
sr@latin[0]: <p>Želite li zaista da premestite ovaj %1 font iz <i>%2</i> u <i>%3</i>?</p>
sr@latin[1]: <p>Želite li zaista da premestite ova %1 fonta iz <i>%2</i> u <i>%3</i>?</p>
sr@latin[2]: <p>Želite li zaista da premestite ovih %1 fontova iz <i>%2</i> u <i>%3</i>?</p>
sr@latin[3]: <p>Želite li zaista da premestite ovaj font iz <i>%2</i> u <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
sr@latin: Premeštanje fontova

en: Moving font(s)...
sr@latin: Premeštam fontove...

en: Export Group
sr@latin: Izvoz grupe

en: No files?
sr@latin: Nema fajlova?

en: Failed to open %1 for writing
sr@latin: <html>Ne mogu da otvorim <tt>%1</tt> za pisanje.</html>

en: Create New Group
sr@latin: Stvaranje nove grupe

en: New Group
sr@latin: Nova grupa

en: Preview Text
sr@latin: Probni tekst

en: Please enter new text:
sr@latin: Unesite novi tekst:

en: Scanning font list...
sr@latin: Pregledam spisak fontova...

en: No fonts
sr@latin: Nema fontova

en: 1 Font | %1 Fonts
sr@latin[0]: %1 font
sr@latin[1]: %1 fonta
sr@latin[2]: %1 fontova
sr@latin[3]: 1 font

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
sr@latin: <table><tr><td align="right">Uključenih:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Isključenih:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Delimično uključenih:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Ukupno:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
sr@latin: <table><tr><td align="right">Uključenih:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Isključenih:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Ukupno:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files...
sr@latin: Tražim pridružene fajlove...

en: Scanning Files...
sr@latin: Ispitujem fajlove...

en: Looking for additional files to install...
sr@latin: Tražim dodatne fajlove za instaliranje...

en: Looking for files associated with %1
sr@latin: Tražim fajlove pridružene uz ‘%1’

en: Installing font(s)...
sr@latin: Instaliram fontove...

en: You did not select anything to enable.
sr@latin: Niste izabrali ništa za uključivanje.

en: You did not select anything to disable.
sr@latin: Niste izabrali ništa za isključivanje.

en: Nothing to Enable
sr@latin: Ničeg za uključivanje

en: Nothing to Disable
sr@latin: Ničeg za brisanje

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da uključite<br/><b>%1</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da uključite<br/><b>$[glavorepi aku %1]</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da isključite<br/><b>%1</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite<br/><b>$[glavorepi aku %1]</b>?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da uključite<br/><b>%1</b><br/>(u grupi <b>%2</b>)?</p>|/|<p>Želite li zaista da uključite<br/><b>$[glavorepi aku %1]</b><br/>(u grupi <b>$[gen %2]</b>)?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@latin: <p>Želite li zaista da isključite<br/><b>%1</b><br/>(u grupi <b>%2</b>)?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite<br/><b>$[glavorepi aku %1]</b><br/>(u grupi <b>$[gen %2]</b>)?</p>

en: Enable Font
sr@latin: Uključivanje fonta

en: Disable Font
sr@latin: Isključivanje fonta

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
sr@latin[0]: Želite li zaista da uključite ovaj %1 font?
sr@latin[1]: Želite li zaista da uključite ova %1 fonta?
sr@latin[2]: Želite li zaista da uključite ovih %1 fontova?
sr@latin[3]: Želite li zaista da uključite ovaj font?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
sr@latin[0]: Želite li zaista da isključite ovaj %1 font?
sr@latin[1]: Želite li zaista da isključite ova %1 fonta?
sr@latin[2]: Želite li zaista da isključite ovih %1 fontova?
sr@latin[3]: Želite li zaista da isključite ovaj font?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@latin[0]: <p>Želite li zaista da uključite ovaj %1 font u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da uključite ovaj %1 font u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
sr@latin[1]: <p>Želite li zaista da uključite ova %1 fonta u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da uključite ova %1 fonta u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
sr@latin[2]: <p>Želite li zaista da uključite ovih %1 fontova u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da uključite ovih %1 fontova u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
sr@latin[3]: <p>Želite li zaista da uključite ovaj font u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da uključite ovaj font u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
sr@latin[0]: <p>Želite li zaista da isključite ovaj %1 font u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite ovaj %1 font u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
sr@latin[1]: <p>Želite li zaista da isključite ova %1 fonta u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite ova %1 fonta u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
sr@latin[2]: <p>Želite li zaista da isključite ovih %1 fontova u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite ovih %1 fontova u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
sr@latin[3]: <p>Želite li zaista da isključite ovaj font u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite ovaj font u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>

en: Enable Fonts
sr@latin: Uključivanje fontova

en: Disable Fonts
sr@latin: Isključivanje fontova

en: Enabling font(s)...
sr@latin: Uključujem fontove...

en: Disabling font(s)...
sr@latin: Isključujem fontove...

en: Print Font Samples
sr@latin: Štampanje uzoraka fonta

en: Select size to print font:
sr@latin: Veličina za štampanje fonta:

en: Waterfall
sr@latin: vodopadski

en: 12pt
sr@latin: 12tač

en: 18pt
sr@latin: 18tač

en: 24pt
sr@latin: 24tač

en: 36pt
sr@latin: 36tač

en: 48pt
sr@latin: 48tač

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
sr@latin: Fontovi se mogu instalirati samo u „%1“ ili „%2“.|/|Fontovi se mogu instalirati samo u „$[aku %1]“ ili „$[aku %2]“.

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
sr@latin: Ne možete direktno instalirati paket fontova.
    Prvo raspakujte ‘%1’, pa ručno instalirajte komponente.

en: Cannot copy fonts
sr@latin: Ne mogu da kopiram fontove

en: Cannot move fonts
sr@latin: Ne mogu da premestim fontove

en: Only fonts may be deleted.
sr@latin: Samo se fontovi mogu brisati.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
sr@latin: Fontovi se mogu uklanjati samo iz „%1“ ili „%2“.|/|Fontovi se mogu uklanjati samo iz „$[gen %1]“ ili „$[gen %2]“.

en: Please specify "%1" or "%2".
sr@latin: Zadajte „%1“ ili „%2“.|/|Zadajte „$[aku %1]“ ili „$[aku %2]“.

en: No special methods supported.
sr@latin: Posebni metodi nisu podržani.

en: Fonts
sr@latin: Fontovi

en: Failed to start the system daemon
sr@latin: Ne mogu da pokrenem sistemski demon.

en: Backend died
sr@latin: Pozadina se srušila

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
sr@latin: ‘%1’ je bitmapski font, a oni su isključeni na sistemu.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
sr@latin: <tt>%1</tt> sadrži font <b>%2</b>, koji je već instaliran na sistemu.|/|<tt>%1</tt> sadrži font <b>$[glavorepi nom %2]</b>, koji je već instaliran na sistemu.

en: %1 is not a font.
sr@latin: ‘%1’ nije font.

en: Could not remove all files associated with %1
sr@latin: Ne mogu da uklonim sve fajlove vezane za ‘%1’.

en: Unknown
sr@latin: nepoznata

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
sr@latin: AaBbCcČčĆćDdĐđEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpRrSsŠšTtUuVvZzŽž0123456789

en: No characters found.
sr@latin: Nema nijednog znaka.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
sr@latin: Ljubazni fenjerdžija čađavog lica hoće da mi pokaže štos

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
sr@latin: ABCČĆDĐEFGHIJKLMNOPRSŠTUVZŽ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
sr@latin: abcčćdđefghijklmnoprsštuvzž

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
sr@latin: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@#~<>{}[]„“‘’—–

en: ERROR: Could not determine font's name.
sr@latin: GREŠKA: Ne mogu da utvrdim ime fonta.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
sr@latin[0]: %2 [%1 piksel]
sr@latin[1]: %2 [%1 piksela]
sr@latin[2]: %2 [%1 piksela]
sr@latin[3]: %2 [1 piksel]

en: Personal
sr@latin: Lični|/|$[svojstva nom 'lični' gen 'ličnih' dat,lok 'ličnim' aku 'lične']

en: System
sr@latin: Sistemski|/|$[svojstva nom 'sistemski' gen 'sistemskih' dat,lok 'sistemskim' aku 'sistemske']

en: All
sr@latin: Svi|/|$[svojstva nom 'svi' gen 'svih' dat,lok 'svim' aku 'sve']

en: Thin
sr@latin: tanki

en: Extra Light
sr@latin: ekstralaki

en: Ultra Light
sr@latin: ultralaki

en: Light
sr@latin: laki

en: Regular
sr@latin: osnovni

en: Normal
sr@latin: normalni

en: Medium
sr@latin: srednji

en: Demi Bold
sr@latin: demipodebljani

en: Semi Bold
sr@latin: polupodebljani

en: Bold
sr@latin: podebljani

en: Extra Bold
sr@latin: ekstrapodebljani

en: Ultra Bold
sr@latin: ultrapodebljani

en: Black
sr@latin: crni

en: Heavy
sr@latin: teški

en: Roman
sr@latin: rimski

en: Italic
sr@latin: kurzivni

en: Oblique
sr@latin: iskošeni

en: Ultra Condensed
sr@latin: ultrazgusnuti

en: Extra Condensed
sr@latin: ekstrazgusnuti

en: Condensed
sr@latin: zgusnuti

en: Semi Condensed
sr@latin: poluzgusnuti

en: Semi Expanded
sr@latin: polurastegnuti

en: Expanded
sr@latin: rastegnuti

en: Extra Expanded
sr@latin: ekstrarastegnuti

en: Ultra Expanded
sr@latin: ultrarastegnuti

en: Monospaced
sr@latin: jednoširinski

en: Charcell
sr@latin: jednoćelijski

en: Proportional
sr@latin: proporcionalni

en: Other, Control
sr@latin: ostali, kontrola

en: Other, Format
sr@latin: ostali, format

en: Other, Not Assigned
sr@latin: ostali, nedodeljen

en: Other, Private Use
sr@latin: ostali, privatne potrebe

en: Other, Surrogate
sr@latin: ostali, surogat

en: Letter, Lowercase
sr@latin: slovo, malo

en: Letter, Modifier
sr@latin: slovo, modifikator

en: Letter, Other
sr@latin: slovo, ostala

en: Letter, Titlecase
sr@latin: slovo, naslovno

en: Letter, Uppercase
sr@latin: slovo, veliko

en: Mark, Spacing Combining
sr@latin: oznaka, kombinujući razmičući

en: Mark, Enclosing
sr@latin: oznaka, obuhvatna

en: Mark, Non-Spacing
sr@latin: oznaka, nerazmičuća

en: Number, Decimal Digit
sr@latin: broj, dekadna cifra

en: Number, Letter
sr@latin: broj, slovo

en: Number, Other
sr@latin: broj, ostali

en: Punctuation, Connector
sr@latin: interpunkcija, povezivač

en: Punctuation, Dash
sr@latin: interpunkcija, crta

en: Punctuation, Close
sr@latin: interpunkcija, zatvorena

en: Punctuation, Final Quote
sr@latin: interpunkcija, zadnji navodnik

en: Punctuation, Initial Quote
sr@latin: interpunkcija, prednji navodnik

en: Punctuation, Other
sr@latin: interpunkcija, ostala

en: Punctuation, Open
sr@latin: interpunkcija, otvorena

en: Symbol, Currency
sr@latin: simbol, valuta

en: Symbol, Modifier
sr@latin: simbol, modifikator

en: Symbol, Math
sr@latin: simbol, matematika

en: Symbol, Other
sr@latin: simbol, ostali

en: Separator, Line
sr@latin: razdvajač, red

en: Separator, Paragraph
sr@latin: razdvajač, pasus

en: Separator, Space
sr@latin: razdvajač, razmak

en: Category
sr@latin: kategorija

en: UCS-4
sr@latin: UCS‑4

en: UTF-16
sr@latin: UTF‑16

en: UTF-8
sr@latin: UTF‑8

en: XML Decimal Entity
sr@latin: dekadni XML entitet

en: FontViewPart
sr@latin: Prikazivač fontova deo

en: Show Face:
sr@latin: Prikaži lice:

en: Install...
sr@latin: Instaliraj...

en: Change Text...
sr@latin: Promeni tekst...

en: Could not read font.
sr@latin: Ne mogu da pročitam font.

en: Preview String
sr@latin: Primer teksta

en: Please enter new string:
sr@latin: Unesite novi tekst:

en: <p>No information</p>
sr@latin: <p>Bez podataka</p>

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: Preview Type
sr@latin: Tip pregleda

en: Standard Preview
sr@latin: standardni pregled

en: All Characters
sr@latin: svi znakovi

en: Unicode Block: %1
sr@latin: Unicode blok: %1

en: Unicode Script: %1
sr@latin: Unicode pismo: %1

en: Basic Latin
sr@latin: osnovni latinički

en: Latin-1 Supplement
sr@latin: latinički‑1 dopunski

en: Latin Extended-A
sr@latin: latinički prošireni‑A

en: Latin Extended-B
sr@latin: latinički prošireni‑B

en: IPA Extensions
sr@latin: IPA proširenja

en: Spacing Modifier Letters
sr@latin: slova modifikatori razmaka

en: Combining Diacritical Marks
sr@latin: kombinujući dijakritici

en: Greek and Coptic
sr@latin: grčki i koptički

en: Cyrillic
sr@latin: ćirilički|/|$[svojstva pismo 'ćirilica']

en: Cyrillic Supplement
sr@latin: ćirilički dopunski

en: Armenian
sr@latin: jermenski|/|$[svojstva pismo 'jermensko']

en: Hebrew
sr@latin: hebrejski|/|$[svojstva pismo 'hebrejsko']

en: Arabic
sr@latin: arapski|/|$[svojstva pismo 'arapsko']

en: Syriac
sr@latin: sirijski|/|$[svojstva pismo 'sirijsko']

en: Arabic Supplement
sr@latin: arapski dopunski

en: Thaana
sr@latin: tanski|/|$[svojstva pismo 'tansko']

en: Devanagari
sr@latin: devanagarski|/|$[svojstva pismo 'devanagarsko']

en: Bengali
sr@latin: bengalski|/|$[svojstva pismo 'bengalsko']

en: Gurmukhi
sr@latin: gurmuki|/|$[svojstva pismo 'gurmuki']

en: Gujarati
sr@latin: guđaratski|/|$[svojstva pismo 'guđaratsko']

en: Oriya
sr@latin: orijski|/|$[svojstva pismo 'orijsko']

en: Tamil
sr@latin: tamilski|/|$[svojstva pismo 'tamilsko']

en: Telugu
sr@latin: telugu|/|$[svojstva pismo 'telugu']

en: Kannada
sr@latin: kanadaski|/|$[svojstva pismo 'kanadasko']

en: Malayalam
sr@latin: malajalamski|/|$[svojstva pismo 'malajalamsko']

en: Sinhala
sr@latin: sinhaleski|/|$[svojstva pismo 'sinhalesko']

en: Thai
sr@latin: tajlandski|/|$[svojstva pismo 'tajlandsko']

en: Lao
sr@latin: laoćanski|/|$[svojstva pismo 'laoćansko']

en: Tibetan
sr@latin: tibetanski|/|$[svojstva pismo 'tibetansko']

en: Myanmar
sr@latin: mjanmarski|/|$[svojstva pismo 'mjanmarsko']

en: Georgian
sr@latin: gruzijski|/|$[svojstva pismo 'gruzijsko']

en: Hangul Jamo
sr@latin: hangul đamo

en: Ethiopic
sr@latin: etiopski|/|$[svojstva pismo 'etiopsko']

en: Ethiopic Supplement
sr@latin: etiopski dopunski

en: Cherokee
sr@latin: čiroki|/|$[svojstva pismo 'čiroki']

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sr@latin: sjedinjeni kanadskoaboridžinski slogovni

en: Ogham
sr@latin: ogamski|/|$[svojstva pismo 'ogamsko']

en: Runic
sr@latin: runski|/|$[svojstva pismo 'runsko']

en: Tagalog
sr@latin: tagalog|/|$[svojstva pismo 'tagalog']

en: Hanunoo
sr@latin: hananu|/|$[svojstva pismo 'hananu']

en: Buhid
sr@latin: buhidski|/|$[svojstva pismo 'buhidsko']

en: Tagbanwa
sr@latin: tagbanva|/|$[svojstva pismo 'tagbanva']

en: Khmer
sr@latin: kmerski|/|$[svojstva pismo 'kmersko']

en: Mongolian
sr@latin: mongolski|/|$[svojstva pismo 'mongolsko']

en: Limbu
sr@latin: limbu|/|$[svojstva pismo 'limbu']

en: Tai Le
sr@latin: taj‑li|/|$[svojstva pismo 'taj‑li']

en: New Tai Lue
sr@latin: novi taj‑li|/|$[svojstva pismo 'novo taj‑li']

en: Khmer Symbols
sr@latin: kmerski simboli

en: Buginese
sr@latin: bugineski|/|$[svojstva pismo 'buginesko']

en: Balinese
sr@latin: balijski|/|$[svojstva pismo 'balijsko']

en: Phonetic Extensions
sr@latin: fonetska proširenja

en: Phonetic Extensions Supplement
sr@latin: fonetska proširenja dopunska

en: Combining Diacritical Marks Supplement
sr@latin: kombinujući dijakritici dopunski

en: Latin Extended Additional
sr@latin: latinički prošireni dodatni

en: Greek Extended
sr@latin: grčki prošireni

en: General Punctuation
sr@latin: opšta interpunkcija

en: Superscripts and Subscripts
sr@latin: izložioci i indeksi

en: Currency Symbols
sr@latin: simboli valuta

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sr@latin: kombinujući dijakritici za simbole

en: Letter-Like Symbols
sr@latin: slovoliki simboli

en: Number Forms
sr@latin: oblici brojeva

en: Arrows
sr@latin: strelice

en: Mathematical Operators
sr@latin: matematički operatori

en: Miscellaneous Technical
sr@latin: razni tehnički

en: Control Pictures
sr@latin: kontrolne slike

en: Optical Character Recognition
sr@latin: optičko prepoznavanje znakova

en: Enclosed Alphanumerics
sr@latin: zagrađeni alfanumerici

en: Box Drawing
sr@latin: uokvireni crtež

en: Block Elements
sr@latin: blokovski elementi

en: Geometric Shapes
sr@latin: geometrijski oblici

en: Miscellaneous Symbols
sr@latin: razni simboli

en: Dingbats
sr@latin: dingbatovi

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sr@latin: razni matematički simboli‑A

en: Supplemental Arrows-A
sr@latin: dopunske strelice‑A

en: Braille Patterns
sr@latin: Brajevi obrasci

en: Supplemental Arrows-B
sr@latin: dopunske strelice‑B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sr@latin: razni matematički simboli‑B

en: Supplemental Mathematical Operators
sr@latin: dopunski matematički operatori

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sr@latin: razni simboli i strelice

en: Glagolitic
sr@latin: glagoljski|/|$[svojstva pismo 'glagoljica']

en: Latin Extended-C
sr@latin: latinički prošireni‑C

en: Coptic
sr@latin: koptski|/|$[svojstva pismo 'koptsko']

en: Georgian Supplement
sr@latin: gruzijski dopunski

en: Tifinagh
sr@latin: tifinag|/|$[svojstva pismo 'tifinag']

en: Ethiopic Extended
sr@latin: etiopski prošireni

en: Supplemental Punctuation
sr@latin: dopunska interpunkcija

en: CJK Radicals Supplement
sr@latin: CJK radikali dopunski

en: Kangxi Radicals
sr@latin: kanđi radikali

en: Ideographic Description Characters
sr@latin: ideografski opisni znakovi

en: CJK Symbols and Punctuation
sr@latin: CJK simboli i interpunkcija

en: Hiragana
sr@latin: hiragana|/|$[svojstva pismo 'hiragana']

en: Katakana
sr@latin: katakana|/|$[svojstva pismo 'katakana']

en: Bopomofo
sr@latin: bopomofo|/|$[svojstva pismo 'bopomofo']

en: Hangul Compatibility Jamo
sr@latin: hangulski saglasni đamo

en: Kanbun
sr@latin: kanbunski

en: Bopomofo Extended
sr@latin: bopomofo prošireni

en: CJK Strokes
sr@latin: CJK potezi

en: Katakana Phonetic Extensions
sr@latin: katakana fonetska proširenja

en: Enclosed CJK Letters and Months
sr@latin: zagrađena CJK slova i meseci

en: CJK Compatibility
sr@latin: CJK saglasnost

en: CJK Unified Ideographs Extension A
sr@latin: CJK sjedinjeni ideografi proširenje A

en: Yijing Hexagram Symbols
sr@latin: jiđing heksagramski simboli

en: CJK Unified Ideographs
sr@latin: CJK sjedinjeni ideografi

en: Yi Syllables
sr@latin: ji slogovi

en: Yi Radicals
sr@latin: ji radikali

en: Modifier Tone Letters
sr@latin: modifikatori tona

en: Latin Extended-D
sr@latin: latinički prošireni‑D

en: Syloti Nagri
sr@latin: siloti nagri|/|$[svojstva pismo 'siloti nagri']

en: Phags-pa
sr@latin: fags‑pa

en: Hangul Syllables
sr@latin: hangul slogovi

en: High Surrogates
sr@latin: visoki surogati

en: High Private Use Surrogates
sr@latin: visoki surogati za privatne potrebe

en: Low Surrogates
sr@latin: niski surogati

en: Private Use Area
sr@latin: oblast za privatne potrebe

en: CJK Compatibility Ideographs
sr@latin: CJK saglasnosni ideografi

en: Alphabetic Presentation Forms
sr@latin: alfabetski predstavni oblici

en: Arabic Presentation Forms-A
sr@latin: arapski predstavni oblici‑A

en: Variation Selectors
sr@latin: birači varijacija

en: Vertical Forms
sr@latin: uspravni oblici

en: Combining Half Marks
sr@latin: kombinujuće poluoznake

en: CJK Compatibility Forms
sr@latin: CJK saglasnosni oblici

en: Small Form Variants
sr@latin: male varijacije oblika

en: Arabic Presentation Forms-B
sr@latin: arapski predstavni oblici‑B

en: Half-Width and Full-Width Forms
sr@latin: poluširoki i punoširoki oblici

en: Specials
sr@latin: posebni

en: Linear B Syllabary
sr@latin: linearni‑B slogovar

en: Linear B Ideograms
sr@latin: linearni‑B ideogrami

en: Aegean Numbers
sr@latin: egejski brojevi

en: Ancient Greek Numbers
sr@latin: starogrčki brojevi

en: Old Italic
sr@latin: etrurski|/|$[svojstva pismo 'etrursko']

en: Gothic
sr@latin: gotski|/|$[svojstva pismo 'gotsko']

en: Ugaritic
sr@latin: ugaritski|/|$[svojstva pismo 'ugaritsko']

en: Old Persian
sr@latin: staropersijski|/|$[svojstva pismo 'staropersijsko']

en: Deseret
sr@latin: dezeret|/|$[svojstva pismo 'dezeret']

en: Shavian
sr@latin: šovijanski|/|$[svojstva pismo 'šovijansko']

en: Osmanya
sr@latin: osmanski|/|$[svojstva pismo 'osmansko']

en: Cypriot Syllabary
sr@latin: kiparski slogovar

en: Phoenician
sr@latin: feničanski|/|$[svojstva pismo 'feničansko']

en: Kharoshthi
sr@latin: karošti|/|$[svojstva pismo 'karošti']

en: Cuneiform
sr@latin: klinasti|/|$[svojstva pismo 'klinasto']

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
sr@latin: klinasti brojevi i interpunkcija

en: Byzantine Musical Symbols
sr@latin: vizantijski muzički simboli

en: Musical Symbols
sr@latin: muzički simboli

en: Ancient Greek Musical Notation
sr@latin: starogrčki muzički zapis

en: Tai Xuan Jing Symbols
sr@latin: tai‑ksuan‑đing simboli

en: Counting Rod Numerals
sr@latin: brojaničke cifre

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sr@latin: matematički alfanumerički simboli

en: CJK Unified Ideographs Extension B
sr@latin: CJK sjedinjeni ideografi proširenje B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sr@latin: CJK saglasnosni ideografi dopunski

en: Tags
sr@latin: etikete

en: Variation Selectors Supplement
sr@latin: birači varijacija dopunski

en: Supplementary Private Use Area-A
sr@latin: dopunska oblast za privatne potrebe A

en: Supplementary Private Use Area-B
sr@latin: dopunska oblast za privatne potrebe B

en: Braille
sr@latin: Brajevi

en: Canadian Aboriginal
sr@latin: kanadskoaboridžinski

en: Common
sr@latin: zajednički

en: Cypriot
sr@latin: kiparski

en: Greek
sr@latin: grčki

en: Han
sr@latin: han

en: Hangul
sr@latin: hangulski

en: Inherited
sr@latin: nasleđeni

en: Latin
sr@latin: latinički

en: Linear B
sr@latin: linearni B

en: Phags Pa
sr@latin: fags‑pa

en: Yi
sr@latin: ji
