ksmserver - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Logout canceled by '%1'
sv: Utloggning avbruten av '%1'

en: $HOME not set!
sv: $HOME inte angiven.

en: $HOME directory (%1) does not exist.
sv: Katalogen $HOME (%1) finns inte.

en: No write access to $HOME directory (%1).
sv: Ingen skrivåtkomst till katalogen $HOME (%1).

en: No read access to $HOME directory (%1).
sv: Ingen läsåtkomst till katalogen $HOME (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
sv: Katalogen $HOME (%1) har slut på diskutrymme.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
sv: Skrivning i katalogen $HOME (%2) misslyckades med felet '%1'

en: No write access to '%1'.
sv: Ingen skrivåtkomst till '%1'.

en: No read access to '%1'.
sv: Ingen läsåtkomst till '%1'.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
sv: Den tillfälliga katalogen (%1) har slut på diskutrymme.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
sv: Skrivning i den tillfälliga katalogen (%2) misslyckades med
        felet '%1'

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
sv: Följande installationsproblem detekterades
    vid försök att starta Plasma:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
sv: 
    
    Plasma kan inte starta.

en: Plasma Workspace installation problem!
sv: Installationsproblem för Plasma arbetsrymd.

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
sv: Plasmas pålitliga sessionshanterare som pratar det standardiserade X11R6-
    sessionshanteringsprotokollet (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
sv: Återställer den sparade användarsessionen om tillgänglig

en: Also allow remote connections
sv: Tillåt också fjärranslutningar

en: Starts the session in locked mode
sv: Startar sessionen i låst läge

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
sv: Starta utan stöd för skärmlåsning. Behövs bara om en annan komponent tillhandahåller skärmlåsningen.

en: Session Management
sv: Sessionshantering

en: Log Out
sv: Logga ut

en: Log Out Without Confirmation
sv: Logga ut utan bekräftelse

en: Halt Without Confirmation
sv: Stoppa utan bekräftelse

en: Reboot Without Confirmation
sv: Starta om utan bekräftelse
