kcm_desktopthemedetails - en to sv translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (Theme)
en: Name of the current Plasma Style
sv: Namn på aktuell Plasmastil

en: Unable to create a temporary file.
sv: Kan inte skapa en tillfällig fil.

en: Unable to download the theme: %1
sv: Kan inte ladda ner temat: %1

en: Theme installed successfully.
sv: Tema installerat med lyckat resultat.

en: Theme installation failed.
sv: Installation av tema misslyckades.

en: Removing theme failed: %1
sv: Borttagning av tema misslyckades: %1

en: This tool allows you to set the theme of the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
sv: Verktyget låder dig ställa in temat för den aktuella Plasma-sessionen, utan att av misstag ställa in det till ett som antingen inte är tillgängligt eller som redan används.

en: The name of the theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
sv: Namnet på temat som du vill använda för den aktuella Plasma-sessionen (om en fullständig sökväg anges används bara den senare delen av sökvägen)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
sv: Visa alla tillgängliga teman på system (och vilket som är det aktuella temat)

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
sv: Begärt tema "%1" är redan använt som tema för den aktuella Plasma-sessionen.

en: The current Plasma session's theme has been set to %1
sv: Den aktuella Plasma-sessionens tema har ställts in till %1

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
sv: Kunde inte hitta temat "%1". Temat ska vara ett av följande alternativ: %2

en: You have the following Plasma themes on your system:
sv: Du har följande Plasmateman på systemet:

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: All themes
sv: Alla teman

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Light themes
sv: Ljusa teman

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Dark themes
sv: Mörka teman

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Color scheme compatible
sv: Kompatibla med färgschema

en: Install from File…
sv: Installera från fil…

en: Get New…
sv: Hämta nytt…

en: Follows color scheme
sv: Följer färgschemat

en: Edit Theme…
sv: Redigera tema…

en: Remove Theme
sv: Ta bort tema

en: Restore Theme
sv: Återställ tema

en: Open Theme
sv: Öppna Tema

en: Theme Files (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
sv: Temafiler (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
