plasma-desktop - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Other…
sv: Annan…

en: Select default archive manager
sv: Använd standardarkiveringshanterare

en: Select default browser
sv: Använd standardwebbläsare

en: Select default e-mail client
sv: Använd standard e-postprogram

en: Select default file manager
sv: Använd standardfilhanterare

en: Select default map
sv: Använd standardkarta

en: Select default image viewer
sv: Använd standardbildvisare

en: Select default music player
sv: Använd standardmusikspelare

en: Select default PDF viewer
sv: Använd PDF-standardvisare

en: Select default dialer application
sv: Använd standarduppringningsprogram

en: Select default terminal emulator
sv: Använd standardterminalprogram

en: Select default text editor
sv: Använd standardtexteditor

en: Select default video player
sv: Använd standardvideospelare

en: Details
sv: Detaljinformation

en: This application can also open these file types:
sv: Programmet kan också öppna följande filtyper:

[ctx: @label %1 is a MIME type and %2 is an application name]
en: %1 (Currently opens in %2)
sv: %1 (öppnas för närvarande med %2)

[ctx: @action:button %1 is an application name]
en: Open All in %1
sv: Öppna alla med %1

en: This application does not advertise support for the following file types, but may be able to open them anyway:
sv: Programmet rapporterar inte stöd för följande filtyper, men kan kanske öppna dem ändå:

[ctx: @action:button]
en: Force All to Open in %1
sv: Tvinga alla att öppnas med %1

en: Configure Manually…
sv: Anpassa manuellt…

en: ’%1’ seems to not support the following mimetypes associated with this kind of application: %2
sv: '%1' verkar inte stödja följande Mime-typer som är associerade med den här typen av program: %2

[ctx: @info:status]
en: This application may not be able to open all file types.
sv: Programmet kanske inte kan öppna alla filtyper.

[ctx: @action:button]
en: View Details
sv: Visa detaljinformation

en: Web browser:
sv: Webbläsare:

en: Email client:
sv: E-postprogram:

[ctx: Default phone app]
en: Phone Numbers:
sv: Telefonnummer:

en: Image viewer:
sv: Bildvisare:

en: Music player:
sv: Musikspelare:

en: Video player:
sv: Videospelare:

[ctx: Documents related application’s category’s name]
en: Documents
sv: Dokument

en: Text editor:
sv: Texteditor:

en: PDF viewer:
sv: PDF-visare:

[ctx: Utilities related application’s category’s name]
en: Utilities
sv: Verktyg

en: File manager:
sv: Filhanterare:

en: Terminal emulator:
sv: Terminalemulator:

en: Archive manager:
sv: Arkiveringshanterare:

[ctx: Map related application’s category’s name]
en: Map:
sv: Karta:
