plasma-workspace - en to sv translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title Name for global shortcuts category]
en: Media Controller
sv: Mediekontroll

[ctx: @title shortcut]
en: Play/Pause media playback
sv: Spela/pausa medieuppspelning

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback next
sv: Medieuppspelning nästa

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback previous
sv: Medieuppspelning föregående

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 5s
sv: Medieuppspelning sök framåt 5 s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 5s
sv: Medieuppspelning  sök bakåt 5 s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek forward 30s
sv: Medieuppspelning  sök framåt 30 s

[ctx: @title shortcut]
en: Media playback seek backward 30s
sv: Medieuppspelning  sök bakåt 30 s

[ctx: @title shortcut]
en: Stop media playback
sv: Stoppa medieuppspelning

[ctx: @title shortcut]
en: Pause media playback
sv: Pausa medieuppspelning

[ctx: @title shortcut]
en: Play media playback
sv: Spela medieuppspelning

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume up
sv: Höj medievolym

[ctx: @title shortcut]
en: Media volume down
sv: Sänk medievolym
