plasma-workspace - en to ta translation catalogue (17 entries)

en: No title
ta: தலைப்பில்லாத‍து

en: No media playing
ta: எந்த ஊடகமும் இயக்கப்படவில்லை

en: Shuffle
ta: கலக்கு

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
ta: முந்தைய பாடல்

[ctx: Pause playback]
en: Pause
ta: பொறு

[ctx: Start playback]
en: Play
ta: இயக்கு

[ctx: Play next track]
en: Next Track
ta: அடுத்த பாடல்

en: Repeat Track
ta: பாடலை மறுபடியும் இயக்கு

en: Repeat
ta: மறுபடியும்

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
ta: திற

[ctx: Stop playback]
en: Stop
ta: நிறுத்து

[ctx: Quit player]
en: Quit
ta: வெளியேறு

en: Choose player automatically
ta: இயக்கியை தானாக தேர்ந்தெடு

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
ta: இயற்றியவர் %1 (%2)
    இடைநிறுத்த நடு-கிளிக் செய்யவும்
    ஒலியளவை மாற்ற உருளவும்

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
ta: %1
    இடைநிறுத்த நடு-கிளிக் செய்யவும்
    ஒலியளவை மாற்ற உருளவும்

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
ta: இயற்றியவர் %1 (இடைநிறுத்தப்பட்டுள்ளது, %2)
    இயக்க நடு-கிளிக் செய்யவும்
    ஒலியளவை மாற்ற உருளவும்

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
ta: இடைநிறுத்தப்பட்டுள்ளது (%1)
    இயக்க நடு-கிளிக் செய்யவும்
    ஒலியளவை மாற்ற உருளவும்
