plasma-workspace - en to ta translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ta: freedesktop.org வழங்கும் பழுதுகாப்பு ஒலித்திட்டம்

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ta: அறிவிப்புகளுக்கான ஒலிகளை இயக்கு

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ta[0]: பின்வருவதைச் சார்ந்த‍து: %2
ta[1]: பின்வருபவற்றைச் சார்ந்த‍து: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ta: முன்னோட்டம்

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ta: "%1" எனும் ஒலியின் முன்னோட்டம்

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ta: "%1" எனும் ஒலித்திட்டத்தின் முன்னோட்டங்காட்டும்

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ta: %1 எனும் ஒலித்திட்டத்தில் '%2' என்பதற்கான ஒலி இல்லை

en: Failed to preview sound: %1
ta: ஒலியின் முன்னோட்டங்காட்டுவது தோல்வியடைந்தது: %1
