plasma-workspace - en to tg translation catalogue (12 entries)

[ctx: Short for Today]
en: Today
tg: Имрӯз

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
tg: Имшаб

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
tg: Шнб

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
tg: Яшб

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
tg: Дшб

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
tg: Сшб

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
tg: Чшб

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
tg: Пшб

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
tg: Ҷум

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
tg: Иттилоот аз Обу ҳавои BBC

en: Day
tg: Рӯзона

en: Night
tg: Шабона
