plasma-workspace - en to th translation catalogue (7 entries)

en: Plasma Windowed
th: หน้าต่าง Plasma

en: Enable QML Javascript debugger
th: เปิดใช้งานดีบักเกอร์ QML Javascript

en: Makes the plasmoid stay alive in the Notification Area, even when the window is closed.
th: ทําให้ plasmoid มีชีวิตอยู่ในพื้นที่แจ้งเตือน แม้ว่าหน้าต่างจะปิดอยู่ก็ตาม

en: Force loading the given shell plugin
th: บังคับโหลดปลั๊กอิน shell ที่กำหนด

en: The applet to open.
th: แอปเพล็ตที่จะเปิด

en: Arguments to pass to the plasmoid.
th: อาร์กิวเมนต์ที่จะส่งต่อไปยัง plasmoid

en: Close %1
th: ปิด %1
