kcmstyle - en to th translation catalogue (34 entries)

en: %1 is not a valid GTK Theme archive.
th: %1 ไม่ใช่ archive ธีม GTK ที่ถูกต้อง

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
th: เกิดข้อผิดพลาดระหว่างเรียกกล่องการปรับแต่งสำหรับแก้ไขรูปแบบนี้

en: Failed to apply selected style '%1'.
th: ไม่สามารถใช้สไตล์ที่เลือก '%1' ได้

en: Configure %1
th: ปรับแต่ง %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Tab 1
th: แท็บ 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
th: ปุ่มกด

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Combo box
th: กล่องคอมโบ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Checkbox
th: กล่องกาเลือก

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_1)
en: Radio button
th: ปุ่มวิทยุ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
th: แท็บ 2

note: i18n: ectx: label, entry (widgetStyle), group (KDE)
en: Application style
th: แอปพลิเคชันสไตล์

note: i18n: ectx: label, entry (iconsOnButtons), group (KDE)
en: Show icons on buttons
th: แสดงไอคอนบนปุ่ม

note: i18n: ectx: label, entry (iconsInMenus), group (KDE)
en: Show icons in menus
th: แสดงไอคอนในเมนู

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyle), group (Toolbar style)
en: Main toolbar label
th: ป้ายแถบเครื่องมือหลัก

note: i18n: ectx: label, entry (toolButtonStyleOtherToolbars), group (Toolbar style)
en: Secondary toolbar label
th: ป้ายแถบเครื่องมือรอง

[ctx: @title:window]
en: Configure Icons and Toolbars
th: กำหนดค่าไอคอนและแถบเครื่องมือ

en: Show icons:
th: แสดงไอคอน:

en: On buttons
th: บนปุ่ม

en: In menus
th: ในเมนู

en: Main toolbar label:
th: ป้ายแถบเครื่องมือหลัก:

en: None
th: ไม่มี

en: Text only
th: ข้อความเท่านั้น

en: Beside icons
th: ข้างไอคอน

en: Below icon
th: ด้านล่างไอคอน

en: Secondary toolbar label:
th: ป้ายแถบเครื่องมือรอง:

en: GNOME/GTK Application Style
th: แอปพลิเคชันสไตล์ GNOME/GTK

en: GTK theme:
th: ธีม GTK:

en: Preview…
th: แสดงตัวอย่าง...

en: Install from File…
th: ติดตั้งจากไฟล์...

en: Get New GNOME/GTK Application Styles…
th: รับสไตล์แอปพลิเคชัน GNOME/GTK ใหม่…

en: Select GTK Theme Archive
th: เลือก Archive ธีม GTK

en: Configure Icons and Toolbars…
th: กำหนดค่าไอคอนและแถบเครื่องมือ…

en: Configure GNOME/GTK Application Style…
th: ปรับแต่งแอปพลิเคชันสไตล์ GNOME/GTK

en: Configure Style…
th: ปรับแต่งสไตล์…
