ksmserver - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Logout canceled by '%1'
tr: Oturumu kapatma, '%1' tarafından iptal edildi

en: $HOME not set!
tr: $HOME ayarlanmamış!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
tr: $HOME dizini (%1) yok.

en: No write access to $HOME directory (%1).
tr: $HOME dizinine (%1) yazma izni yok.

en: No read access to $HOME directory (%1).
tr: $HOME dizinini (%1) okuma izni yok.

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
tr: $HOME dizini (%1) dolu.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
tr: $HOME dizinine (%2) yazarken '%1' hatası oluştu

en: No write access to '%1'.
tr: '%1' üzerine yazma izni yok.

en: No read access to '%1'.
tr: '%1' için okuma izni yok.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
tr: Geçici dosya dizini (%1) dolu.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
tr: Geçici dosya dizinine (%2) yazma
        '%1' hatası ile başarısız oldu

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
tr: Plasma başlatılırken aşağıdaki kurulum
    sorunu algılandı:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
tr: 
    
    Plasma başlatılamıyor.

en: Plasma Workspace installation problem!
tr: Plasma Çalışma Alanı kurulum sorunu!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
tr: Standart X11R6 oturum yönetim protokolünü (XSMP) kullanan 
    güvenilir Plasma oturum yöneticisi.

en: Restores the saved user session if available
tr: Olanaklıysa kaydedilen oturumu geri yükler

en: Also allow remote connections
tr: Uzaktan bağlantılara izin ver

en: Starts the session in locked mode
tr: Oturumu kilitli kipte başlatır

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
tr: Kilit ekranı desteği olmadan başlatılır. Yalnızca diğer bileşen kilit ekranını sağlarsa gereklidir.

en: Session Management
tr: Oturum Yönetimi

en: Log Out
tr: Çık

en: Log Out Without Confirmation
tr: Onay Olmadan Çık

en: Halt Without Confirmation
tr: Onaylama Olmaksızın Kapat

en: Reboot Without Confirmation
tr: Onay Olmadan Yeniden Başlat
