plasma_applet_clock - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Appearance
tr: Görünüş

[ctx: @info:tooltip]
en: Current time is %1; Current date is %2
tr: Geçerli zaman %1; geçerli tarih %2

en: Show seconds hand
tr: Saniyeleri göster

en: General:
tr: Genel:

en: Show time zone
tr: Zaman dilimini göster
