plasma_applet_lockout - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: General
tr: Genel

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
tr: Eylemleri göster:

en: Logout
tr: Oturumu Kapat

en: Shutdown
tr: Kapat

en: Reboot
tr: Yeniden Başlat

en: Lock
tr: Kilitle

en: Switch User
tr: Kullanıcı Değiştir

en: Hibernate
tr: Hazırda Beklet

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
tr: Uyut

en: Lock the screen
tr: Ekranı kilitle

en: Switch user
tr: Kullanıcıyı değiştir

en: Start a parallel session as a different user
tr: Başka bir kullanıcı olarak paralel oturum başlat

en: Shutdown…
tr: Kapat…

en: Turn off the computer
tr: Bilgisayarı kapat

en: Restart…
tr: Yeniden Başlat…

en: Reboot the computer
tr: Bilgisayarı yeniden başlat

en: Logout…
tr: Oturumu Kapat…

en: End the session
tr: Oturumu sonlandır

en: Sleep (suspend to RAM)
tr: Uyut (bellek kullanarak askıya al)

en: Hibernate (suspend to disk)
tr: Hazırda beklet (disk kullanarak askıya al)
