krunner_locationsrunner - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Finds local directories and files, network locations and Internet sites with paths matching :q:.
tr: :q: ile eşleşen yerel dizinleri ve dosyaları, ağ konumlarını ve İnternet sitelerini bulur.

en: Open %1
tr: %1 konumunu aç

en: Launch with %1
tr: %1 ile başlat

en: Go to %1
tr: %1 konumuna git

en: Send email to %1
tr: %1 kişisine e-posta gönder
