plasma-workspace - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
tr: freedesktop.org konumundan yedek ses teması

[ctx: @info:status]
en: Unable to create a temporary file.
tr: Geçici dosya oluşturulamıyor.

[ctx: @info:status]
en: Unable to download the sound theme archive: %1
tr: Ses teması arşivi indirilemiyor: %1

[ctx: @info:status]
en: The archive could not be opened.
tr: Arşiv açılamadı.

[ctx: @info:status]
en: Theme installed successfully. | Themes installed successfully.
tr[0]: Tema başarıyla kuruldu.
tr[1]: Temalar başarıyla kuruldu.

[ctx: @info:status]
en: The archive does not contain a valid sound theme.
tr: Arşiv geçerli bir ses teması içermiyor.

[ctx: @action:button Install sound theme from file]
en: Install from File…
tr: Dosyadan Kur…

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
tr: Bildirim seslerini etkinleştir

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
tr[0]: Şu temellidir: %2
tr[1]: Şunlar temellidir: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
tr: Önizle:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
tr: “%1” sesini önizle

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
tr: “%1” temasının tanıtım sesini önizle

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
tr: %1 teması, “%2” sesini içermiyor

en: Failed to preview sound: %1
tr: Ses önizlenemedi: %1

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound Theme
tr: Ses Teması Seç

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
tr: Tema dosyaları (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
