kcmcolors - en to ug translation catalogue (91 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
ug: كۆزنەك تەگلىكىدىكى كۆزنەك تېكىستى

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
ug: توپچا تەگلىكىدىكى توپچا تېكىستى

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
ug: توپچا

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
ug: تاللانغان تېكىست

en: Varies
ug: ئۆزگىرىشچان

en: Normal Background
ug: نورمال كۆزنەك

en: Alternate Background
ug: زاپاس تەگلىك

en: Normal Text
ug: نورمال تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
ug: پاسسىپ تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
ug: ئاكتىپ تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
ug: ئۇلانما تېكىستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
ug: زىيارەت قىلىنغان تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
ug: تەتۈر تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
ug: تەرەپسىز تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
ug: ئوڭ تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
ug: فوكۇس بېزىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
ug: رەڭ توپلىمى:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
ug: كۆرىدىغان/تۈزىتىدىغان رەڭ توپلىمى

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
ug: دائىم ئىشلىتىدىغان رەڭلەر

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
ug: كۆرۈنۈش

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
ug: كۆزنەك

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
ug: تاللاش

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
ug: كۆرسەتمە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
ug: يېڭى قۇر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
ug: رەكلىك كۆرۈش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
ug: تېكىست كۆرۈش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
ug: كۆزنەك تەگلىكى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
ug: كۆزنەك خېتى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
ug: توپچا تەگلىكى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
ug: توپچا تېكىستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
ug: تاللانغان تەگلىك

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
ug: تاللانغان تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
ug: تاللانغان پاسسىپ تېكىست

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
ug: كۆرسەتمە تەگلىكى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
ug: كۆرسەتمە تېكىستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
ug: ئاكتىپ ماۋزۇ بالدىقى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
ug: ئاكتىپ ماۋزۇ بالدىقى تېكىستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
ug: ئاكتىپ ماۋزۇ بالدىقى ئىككىنچى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
ug: پاسسىپ ماۋزۇ بالداق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
ug: پاسسىپ ماۋزۇ بالدىقى تېكىستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
ug: پاسسىپ ماۋزۇ بالدىقى ئىككىنچى

en: Options
ug: تاللانما

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Save Color Scheme
ug: رەڭ لايىھىسىنى ساقلاش

en: &Enter a name for the color scheme:
ug: رەڭ لايىھىسىنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ(&E):

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
ug: شۇنداق ئاتتىكى رەڭ لايىھىسى مەۋجۇت.
    قاپلىۋېتەمسىز؟

en: You do not have permission to overwrite that scheme
ug: بۇ لاھىيەنى قاپلاش ھوقۇقىڭىز يوق

en: Error
ug: خاتالىق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
ug: رەڭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
ug: كۈچلۈكلۈك:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان  رەڭ ئۈنۈمىنىڭ تىپى

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
ug: يوق

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
ug: ئاچۇرۇش

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
ug: سۇسلاشتۇر

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
ug: رەڭلە

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
ug: يوق

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
ug: تۈرۈش

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
ug: قارايت

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
ug: يورۇت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
ug: سېلىشتۇرما دەرىجە:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان  رەڭ ئۈنۈمىنىڭ مىقدارى

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان رەڭ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان سېلىشتۇرما دەرىجەنىڭ تىپى

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
ug: يوق

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
ug: سۇسلاشتۇر

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
ug: رەڭلە

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان سېلىشتۇرما دەرىجەنىڭ مىقدارى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
ug: تىزىمدىكى تەرتىپلەنگەن ئىستوننى سايىلەشتۇر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
ug: سايىلەش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
ug: ئەڭ چوڭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
ug: ئەڭ كىچىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
ug: ئاق-قارىلىقى

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى نورمال تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
ug: نورمال

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى ئۇلانما تېكىستى

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
ug: ئۇلانما

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى كۆرۈلگەن تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
ug: كۆرۈلگەن

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى ئاكتىپ تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
ug: ئاكتىپ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى پاسسىپ تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
ug: پاسسىپ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى تەتۈر تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
ug: تەتۈر

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى بىتەرەپ تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
ug: بىتەرەپ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
ug: نورمال تەگلىكتىكى ئوڭ تېكىست

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
ug: ئوڭ

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
ug: ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
ug: نورمال تەگلىك ئۈستىدىكى فوكۇس

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
ug: فوكۇس
