kfontinst - en to ug translation catalogue (404 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
ug: خەت نۇسخىلىرىنى ئۆزىڭىز ئۈچۈنلا ئورنىتامسىز ياكى سىستېما مىقياسىدا ئىشلىتىش ئۈچۈن ئورنىتامسىز؟

en: Where to Install
ug: قەيەرگە ئورنىتىدۇ

en: Font Installer
ug: خەت نۇسخا ئورناتقۇچ

en: Simple font installer
ug: ئاددىي خەت نۇسخىسى ئورناتقۇچ

en: (C) Craig Drummond, 2007
ug: (C) Craig Drummond، 2007

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ug: winid كۆرسەتكەن X پروگراممىلىرىنىڭ سۆزلەشكۈسى تېز سۈرئەتتە قىممىتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: URL to install
ug: ئورنىتىدىغان URL

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Font Printer
ug: خەت نۇسخا پرىنتېرى

en: Simple font printer
ug: ئاددىي خەت نۇسخىسى پرىنتېرى

en: Size index to print fonts
ug: باسىدىغان خەتنىڭ چوڭلۇق ئىندېكسى

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
ug: باسىدىغان خەت نۇسخا، «خەت نۇسخا ئائىلىسى، ئۇسلۇب»تىن بەلگىلىنىدۇ. بۇ جايدىكى ئۇسلۇب 24 بىتلىق ئونلۇق سان قىممىتى، ئىپادىلەيدىغىنى:

en: File containing list of fonts to print
ug: باسىدىغان خەت نۇسخىلىرىنىڭ تىزىم ھۆججىتى

en: Remove file containing list of fonts to print
ug: باسىدىغان خەت نۇسخىلىرىنىڭ تىزىم ھۆججىتى چىقىرىۋەت

en: Select Font to View
ug: كۆرىدىغان خەت نۇسخىسىنى تاللاش

en: URL to open
ug: ئاچىدىغان URL

en: Font Viewer
ug: خەت نۇسخا كۆرگۈ

en: Simple font viewer
ug: ئاددىي خەت نۇسخا كۆرگۈسى

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
ug: (C) Craig Drummond، 2004-2007

en: Duplicate Fonts
ug: تەكرارلانغان خەت نۇسخىلىرى

en: No duplicate fonts found.
ug: خەت نۇسخىلىرىنى يوق.

en: Delete Marked Files
ug: بەلگە قويۇلغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈش

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
ug[0]: %1 دانە تەكرارلانغان خەت نۇسخىسى بايقالدى.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
ug: ئۆچۈرگۈڭىز بارمۇ:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
ug: ئۆچۈرگۈڭىز بارمۇ:

en: Cancel font scan?
ug: خەت نۇسخىسىنى ئىزدەشنى ئەمەلدىن قالدۇرسۇنمۇ؟

en: Font/File
ug: خەت نۇسخا/ھۆججەت

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Date
ug: چېسلا

en: Links To
ug: ئولاش ئورنى

en: Open in Font Viewer
ug: خەت نۇسخا كۆرگۈسىدە ئاچ

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Unmark for Deletion
ug: ئۆچۈرۈش بەلگىسىنى چىقىرىۋەت

en: Mark for Deletion
ug: ئۆچۈرۈش ئۈچۈن بەلگە قويۇش

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
ug[0]: ھەممە %1 خەت نۇسخىلىرىنى خەت نۇسخا كۆرگۈسىدە ئاچسۇنمۇ؟

en: Family
ug: جەمەتىم

en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: Foundry
ug: ياسىغۇچى

en: FontConfig Match
ug: FontConfig ماسلىق

en: File Type
ug: ھۆججەت تىپى

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

en: File Location
ug: ھۆججەت ئورنى

en: Writing System
ug: يېزىقچىلىق سىستېمىسى

en: Set Criteria
ug: شەرت تەڭشەك

en: Symbol/Other
ug: بەلگە/باشقا

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Status
ug: ھالىتى

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
ug: بۇ ئىستوندا خەت نۇسخا ئائىلىسىنىڭ ھالىتى ۋە خاسلىقىنىڭ خەت نۇسخا ئۇسلۇبىنى كۆرسىتىدۇ.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
ug: <p>بۇ تىزىمدا سىز ئورناتقان خەت نۇسخىلىرىنى كۆرسىتىدۇ. ئۇلار خەت نۇسخا ئائىلىسى بويىچە گۇرۇپپىلىنىدۇ، ئوتتۇرا تىرناقتىكى سان  مەزكۇر خەت نۇسخا ئائىلىسىدە ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئۇسلۇب سانىنى ئىپادىلەيدۇ. مەسىلەن:</p><ul><li>Times [4]<ul><li>ئادەتتىكى</li><li>توم</li><li>توم يانتۇ</li><li>يانتۇ</li></ul></li></ul>

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Enable
ug: قوزغات

en: Disable
ug: چەكلە

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Open all %1 fonts in font viewer?
ug: ھەممە %1 خەت نۇسخىلىرىنى خەت نۇسخا كۆرگۈسىدە ئاچسۇنمۇ؟

en: All Fonts
ug: بارلىق خەت نۇسخىلىرى

en: Personal Fonts
ug: شەخسىي خەت نۇسخىلىرى

en: System Fonts
ug: سىستېما خەت نۇسخىلىرى

en: Unclassified
ug: تۈرگە ئايرىلمىغان

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
ug: <p>سىز راستلا '<b>%1</b>'نى ئۆچۈرەمسىز؟</p><p><i>بۇنداق بولغاندا مەزكۇر گۇرۇپپىنىلا ئۆچۈرىدۇ، ئەمەلىي خەت نۇسخىلىرىنى ئۆچۈرمەيدۇ..</i></p>

en: Remove Group
ug: گۇرۇپپىنى چىقىرىۋەت

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Remove group
ug: گۇرۇپپىنى چىقىرىۋەت

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
ug: <h3>خەت نۇسخا گۇرۇپپىلىرى</h3><p>بۇ تىزىم سىستېمىڭىزدا ئىشلەتكىلى بولىدىغان خەت نۇسخا گۇرۇپپىسىنى كۆرسىتىدۇ. خەت نۇسخا گۇرۇپپىسىدىن ئىككى ئاساسلىق تۈرى بار:<ul><li><b>ئۆلچەملىك</b> گۇرۇپپا خەت نۇسخا باشقۇرغۇچ ئىشلىتىدىغان ئالاھىدە گۇرۇپپا.<ul>%1</ul></li><li><b>ئۆزلەشتۈرگەن</b> گۇرۇپپىنى ئىشلەتكۈچى قۇرغان. بىر خەت نۇسخا ئائىلىسىنى خالىغان بىر گۇرۇپپىغا قوشۇشتا پەقەت خەت نۇسخا تىزىمىدىن بىر تۈرنى قوشماقچى بولغان گۇرۇپپىغا سۆرىسەكلا بولىدۇ. گۇرۇپپىدىن خەت نۇسخا ئائىلىسىنى چىقىرىۋېتىشتە ئۇنى «ھەممە خەت نۇسخا گۇرۇپپا» غا سۆرىسەكلا بولىدۇ.</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
ug: <li><i>ھەممە خەت نۇسخىلىرى</i> گۇرۇپپىسى سىستېمىڭىزغا ئورنىتىلغان ھەممە خەت نۇسخىلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.</li><li><i>تۈرگە ئايرىلمىغان</i> گۇرۇپپا سىز تېخى «ئۆزلەشتۈرگەن» گۇرۇپپىغا قوشمىغان ھەممە خەت نۇسخىلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
ug: <li><i>ھەممە خەت نۇسخىلىرى</i> گۇرۇپپىسى سىستېمىڭىزغا ئورنىتىلغان ھەممە خەت نۇسخىلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ، يەنى «سىستېما» ۋە «شەخسىي» خەت نۇسخىلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.</li><li><i>سىستېما</i> گۇرۇپپىسىدا سىستېمىغا ئورنىتىلغان ھەممە سىستېما خەت نۇسخىلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ، ھەممە ئىشلەتكۈچى ئىشلىتەلەيدۇ..</li><li><i>شەخسىي</i> گۇرۇپپا شەخسىي خەت نۇسخىلىرىڭىزنى ئۆزئىچىگە ئالىدۇ.</li><li><i>تۈرگە ئايرىلمىغان</i> گۇرۇپپا سىز تېخى «ئۆزلەشتۈرگەن» گۇرۇپپىغا قوشمىغان ھەممە خەت نۇسخىلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
ug: <qt>ئاتى <b>'%1'</b> بولغان گۇرۇپپا مەۋجۇت.</qt>

en: Add to "%1".
ug: «%1» غا قوشىدۇ.

en: Remove from current group.
ug: نۆۋەتتىكى گۇرۇپپىدىن چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Move to personal folder.
ug: شەخسىي قىسقۇچقا يۆتكەيدۇ.

en: Move to system folder.
ug: سىستېما قىسقۇچىغا يۆتكەيدۇ.

en: Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت

en: AutoSkip
ug: ئاپتوماتىك ئۆتكۈزۈۋەت

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
ug: <h3>ۋاز كەچسۇنمۇ؟</h3><p>راستلا ۋاز كېچەمسىز؟</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
ug: <h3>تاماملاندى</h3><p>دىققەت ئۆزگەرتىشنىڭ ئېچىلغان قوللىنشىچان پروگراممىغا كۈچكە ئىگە بولۇشى ئۈچۈن پروگراممىنى قايتا قوزغىتىش لازىم.</p>

en: Do not show this message again
ug: بۇ ئۇچۇرنى قايتا كۆرسەتمە

en: Installing
ug: ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Uninstalling
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Enabling
ug: ئىناۋەتلىك قىلىۋاتىدۇ

en: Moving
ug: يۆتكەۋاتىدۇ

en: Updating
ug: يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Removing
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: Disabling
ug: ئىناۋەتسىز قىلىۋاتىدۇ

en: Unable to start backend.
ug: ئارقا ئۇچنى باشلىغىلى بولمىدى.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
ug: ئارقا ئۇچ ئۆلدى، بىراق قايتا قوزغالدى. قايتا سىناڭ.

en: <h3>Error</h3>
ug: <h3>خاتالىق</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
ug: <i>%1</i> نى چۈشۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
ug: سىستېما ئارقا ئۇچى ئۆلدى. قايتا سىناڭ.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
ug: <i>%1</i> دېگەن چېكىتلىك خەت نۇسخىسى بولۇپ سىستېمىڭىزدا چەكلەنگەن.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
ug: <i>%1</i> نىڭ ئىچىدە <b>%2</b> دېگەن خەت نۇسخىسى بار. بىراق بۇ خەت نۇسخىسى ئاللىقاچان سىستېمىڭىزغا ئورنىتىلىپ بولغان.

en: <i>%1</i> is not a font.
ug: <i>%1</i> خەت نۇسخىسى ئەمەس.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
ug: <i>%1</i> غا چېتىشلىق بولغان بارلىق ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋەتكىلى بولمىدى

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
ug: سىستېما مۇئەككىلىنى باشلىيالمىدى. <br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
ug: <i>%1</i> مەۋجۇت.

en: <i>%1</i> does not exist.
ug: <i>%1</i> مەۋجۇت ئەمەس.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
ug: ھوقۇق رەت قىلىندى. <br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
ug: قوللىمايدىغان مەشغۇلات. <br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
ug: كىملىك دەلىللەش مەغلۇپ بولدى.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا ئويلاشمىغان خاتالىق كۆرۈلدى: <i>%1</i>

en: Developer and maintainer
ug: ئىجادىيەتچى ۋە مەسئۇل كىشى

en: This displays a preview of the selected font.
ug: تاللانغان خەت نۇسخىسىنى ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ.

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
ug: <h1>خەت نۇسخا ئورناتقۇچ</h1><p> بۇ بۆلەك سىزنىڭ TrueType، Type1 ۋە بىتلىق خەت نۇسخا ئورنىتىشىڭىزغا يول قويىدۇ.</p><p>سىز يەنە Konqueror نى ئىشلىتىپ خەت نۇسخا ئورنىتالايسىز: ئادرېس بالداققا fonts:/ نى كىرگۈزسىڭىز، سىز ئورناتقان خەت نۇسخىلىرىنى كۆرسىتىدۇ. خەت نۇسخا ئورنىتىشتا خەت نۇسخىسىنى مۇۋاپىق قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ قويسىڭىزلا بولىدۇ.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
ug: <h1>خەت نۇسخا ئورناتقۇچ</h1><p> بۇ بۆلەك سىزنىڭ TrueType، Type1 ۋە بىتلىق خەت نۇسخا ئورنىتىشىڭىزغا يول قويىدۇ.</p><p>سىز يەنە Konqueror نى ئىشلىتىپ خەت نۇسخا ئورنىتالايسىز: ئادرېس بالداققا fonts:/ نى كىرگۈزسىڭىز، سىز ئورناتقان خەت نۇسخىلىرىنى كۆرسىتىدۇ. خەت نۇسخا ئورنىتىشتا خەت نۇسخىسىنى مۇۋاپىق قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ قويسىڭىزلا بولىدۇ - "%1" شەخسىي خەت نۇسخىسى ئۈچۈن، "%2" سىستېما خەت نۇسخىسى ئۈچۈن (ھەممەيلەن ئىشلىتەلەيدۇ)</p>

en: Add Fonts
ug: خەت نۇسخا قوش

en: Failed to save list of fonts to print.
ug: باسىدىغان خەت نۇسخىلىرىنىڭ تىزىمىنى ساقلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to start font printer.
ug: خەت نۇسخا پرىنتېرىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
ug: باسقىلى بولىدىغان خەت نۇسخىلىرى يوق.
    سىز پەقەت چېكىتلىك بولمىغان ھەم ئىناۋەتلىك قىلىنغان خەت نۇسخىلىرىنىلا باسالايسىز.

en: Cannot Print
ug: باسقىلى بولمىدى

en: You did not select anything to delete.
ug: ئۆچۈرىدىغان ھېچنەرسىنى تاللىمىدىڭىز.

en: Nothing to Delete
ug: ئۆچۈرىدىغان نەرسە يوق

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ug: <p>راستلا </p><p>«<b>%1</b>» نى ئۆچۈرمەكچىمۇ؟</p>

en: Delete Font
ug: خەت نۇسخىسىنى ئۆچۈرۈش

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
ug[0]: راستلا %1 دېگەن خەت نۇسخىلىرىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Delete Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرىنى ئۆچۈرۈش

en: You did not select anything to move.
ug: يۆتكەيدىغان ھېچنەرسىنى تاللىمىدىڭىز.

en: Nothing to Move
ug: يۆتكەيدىغان ھېچ نەرسە يوق

en: Move Font
ug: خەت نۇسخىسىنى يۆتكەش

en: Move
ug: يۆتكە

en: Move Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرىنى يۆتكەش

en: Export Group
ug: گۇرۇپپا ئېكسپورت قىل

en: No files?
ug: ھۆججەت يوقمىكەن؟

en: Failed to open %1 for writing
ug: %1 نى يېزىش ئۈچۈن ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Create New Group
ug: يېڭى گۇرۇپپا قۇرۇش

en: New Group
ug: يېڭى گۇرۇپپا

en: Preview Text
ug: ئالدىن كۆرۈشتە ئىشلىتىدىغان تېكىست

en: Please enter new text:
ug: يېڭى تېكىستنى كىرگۈزۈڭ:

en: No fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى يوق

en: 1 Font | %1 Fonts
ug[0]: %1 خەت نۇسخىلىرى

en: Looking for files associated with %1
ug: %1 بىلەن چېتىشلىق بولغان ھۆججەتلەرنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: You did not select anything to enable.
ug: ئىناۋەتلىك قىلىدىغان ھېچنەرسىنى تاللىمىدىڭىز.

en: You did not select anything to disable.
ug: ئىناۋەتسىز قىلىدىغان ھېچنەرسىنى تاللىمىدىڭىز.

en: Nothing to Enable
ug: ئىناۋەتلىك قىلىدىغان ھېچنەرسە يوق

en: Nothing to Disable
ug: ئىناۋەتسىز قىلىدىغان ھېچنەرسە يوق

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ug: <p>راستلا </p><p>«<b>%1</b>» نى ئىناۋەتلىك قىلماقچىمۇ؟</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ug: <p>راستلا </p><p>«<b>%1</b>» نى ئىناۋەتسىز قىلماقچىمۇ؟ </p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ug: <p>سىز راستلا <b>%2</b> گۇرۇپپىدىكى </p><p><b>%1</b>نى قوزغىتامسىز؟</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ug: <p>سىز راستلا <b>%2</b> گۇرۇپپىدىكى <b>%1</b>نى چەكلەمسىز؟</p>

en: Enable Font
ug: خەت نۇسخىنى ئىناۋەتلىك قىلىش

en: Disable Font
ug: خەت نۇسخىسىنى ئىناۋەتسىز قىلىش

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
ug[0]: %1 دېگەن خەت نۇسخىلىرىنى ئىناۋەتلىك قىلامسىز؟

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
ug[0]: %1 دېگەن خەت نۇسخىلىرىنى ئىناۋەتسىز قىلامسىز؟

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ug[0]: <p>سىز راستلا <b>%2</b> گۇرۇپپىدىكى <b>%1</b> خەت نۇسخىسىنى قوزغىتامسىز؟</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ug[0]: <p>سىز راستلا <b>%2</b> گۇرۇپپىدىكى <b>%1</b> خەت نۇسخىسىنى چەكلەمسىز؟</p>

en: Enable Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرىنى ئىناۋەتلىك قىلىش

en: Disable Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرىنى ئىناۋەتسىز قىلىش

en: Print Font Samples
ug: باسىدىغان خەت نۇسخا مىساللىرى

en: Select size to print font:
ug: باسىدىغان خەت نۇسخا چوڭلۇقىنى تاللاڭ:

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
ug: خەت نۇسخىلىرىنى "%1" ياكى "%2" غا ئورنىتالمىدى.

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
ug: سىز خەت نۇسخا بوغچىسىنى بىۋاسىتە ئورنىتالمايسىز.
    %1 نى يېشىپ ئىچىدىكى ئايرىم بۆلەكلەرنى ئورنىتىڭ.

en: Cannot copy fonts
ug: خەت نۇسخىسىنى كۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Cannot move fonts
ug: خەت نۇسخىلىرىنى يۆتكىگىلى بولمىدى

en: Only fonts may be deleted.
ug: خەت نۇسخىلىرىنىلا ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
ug: خەت نۇسخىلىرىنى "%1" ياكى "%2" دىن چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Please specify "%1" or "%2".
ug: « %1» ياكى « %2» نى بېكىتىڭ.

en: No special methods supported.
ug: ئالاھىدە ئۇسۇلنى قوللىمايدۇ.

en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

en: Failed to start the system daemon
ug: سىستېما مۇئەككىلىنى قوزغىتالمىدى

en: Backend died
ug: ئارقا ئۇچ ئۆلدى

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
ug: %1 چېكىتلىك خەت نۇسخىسى بولۇپ سىستېمىڭىزدا چەكلەنگەن.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
ug: %1 نىڭ تەركىبىدە <b>%2</b> دېگەن خەت نۇسخىسى بار، بۇ خەت نۇسخىسى سىستېمىڭىزغا ئاللىقاچان ئورنىتىلغان.

en: %1 is not a font.
ug: %1 خەت نۇسخىسى ئەمەس.

en: Could not remove all files associated with %1
ug: %1 غا مۇناسىۋەتلىك ھەممە ھۆججەتنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: No characters found.
ug: ھەرپ تاپالمىدى.

en: ERROR: Could not determine font's name.
ug: خاتالىق: خەت نۇسخا ئاتىنى جەزملىيەلمىدى.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
ug[0]: %2 [%1 پىكسېل]

en: Personal
ug: شەخسىي

en: System
ug: سىستېما

en: All
ug: ھەممىسى

en: Administrator
ug: باشقۇرغۇچى

en: Thin
ug: نېپىز

en: Extra Light
ug: زىيادە ئىنچىكە

en: Ultra Light
ug: بەك ئىنچىكە

en: Light
ug: ئاق

en: Regular
ug: ئۆلچەملىك

en: Normal
ug: نورمال

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Demi Bold
ug: يېرىم توم

en: Semi Bold
ug: يېرىم توم

en: Bold
ug: توم

en: Extra Bold
ug: زىيادە توم

en: Ultra Bold
ug: بەك توم

en: Black
ug: قارا

en: Heavy
ug: ئېغىر

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Oblique
ug: قىيپاش

en: Ultra Condensed
ug: بەك قىسىلغان

en: Extra Condensed
ug: ئارتۇقچە قىسىلغان

en: Condensed
ug: قىسىلغان

en: Semi Condensed
ug: يېرىم قىسىلغان

en: Semi Expanded
ug: يېرىم كېڭەيتىلگەن

en: Expanded
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Extra Expanded
ug: ئارتۇقچە كېڭەيتىلگەن

en: Ultra Expanded
ug: بەك كېڭەيتىلگەن

en: Monospaced
ug: تەڭ كەڭلىك

en: Charcell
ug: كەڭلىك ۋە ئېگىزلىكى مۇقىم

en: Proportional
ug: ئوڭ تاناسىپ

en: Other, Control
ug: باشقا، كونترول بەلگىلىرى

en: Other, Format
ug: باشقا، فورمات بەلگىلىرى

en: Other, Not Assigned
ug: باشقا، ئاتسىز

en: Other, Private Use
ug: باشقا، خۇسۇسىي

en: Other, Surrogate
ug: باشقا، كۆپ ھەرپلەر توپلىمى

en: Letter, Lowercase
ug: ھەرپ، كىچىك يېزىلىشى

en: Letter, Modifier
ug: ھەرپ، تەڭشەش بەلگىلىرى

en: Letter, Other
ug: ھەرپ، باشقا

en: Letter, Titlecase
ug: ھەرپ، ماۋزۇ يېزىلىشى

en: Letter, Uppercase
ug: ھەرپ، چوڭ يېزىلىشى

en: Mark, Spacing Combining
ug: بەلگە، بوشلۇق بىرىكمىسى

en: Mark, Enclosing
ug: بەلگە، چەمبىرەكلەر

en: Mark, Non-Spacing
ug: بەلگە، بوشلۇق يوقلار

en: Number, Decimal Digit
ug: رەقەم، ئونلۇق سىستېما

en: Number, Letter
ug: رەقەم، ھەرپ

en: Number, Other
ug: رەقەم، باشقا

en: Punctuation, Connector
ug: تىنىش بەلگىلىرى، باغلىغۇچى

en: Punctuation, Dash
ug: تىنىش بەلگىلىرى، سىزىق

en: Punctuation, Close
ug: تىنىش بەلگىلىرى، يېپىق

en: Punctuation, Final Quote
ug: تىنىش بەلگىلىرى، يېپىلغان تىرناق

en: Punctuation, Initial Quote
ug: تىنىش بەلگىلىرى، ئېچىلغان تىرناق

en: Punctuation, Other
ug: تىنىش بەلگىلىرى، باشقا

en: Punctuation, Open
ug: تىنىش بەلگىلىرى، ئوچۇق

en: Symbol, Currency
ug: بەلگە، پۇل بەلگىلىرى

en: Symbol, Modifier
ug: بەلگە، بېزەك بەلگىلىرى

en: Symbol, Math
ug: بەلگە، ماتېماتىكىلىق بەلگىلەر

en: Symbol, Other
ug: بەلگە، باشقىلار

en: Separator, Line
ug: ئايرىغۇچ، قۇر

en: Separator, Paragraph
ug: ئايرىغۇچ، ئابزاس

en: Separator, Space
ug: ئايرىغۇچ، بوشلۇق

en: Category
ug: كاتېگورىيە

en: XML Decimal Entity
ug: XML ئونلۇق تۈر

en: Show Face:
ug: چىرايلارنى كۆرسەت:

en: Could not read font.
ug: خەت نۇسخىنى ئوقۇيالمىدى.

en: Preview String
ug: تىزىقنى ئالدىن كۆزەت

en: Please enter new string:
ug: يېڭى تىزىق كىرگۈزۈڭ:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق(&M)

en: Preview Type
ug: ئالدىن كۆزىتىش تىپى

en: Standard Preview
ug: ئۆلچەملىك ئالدىن كۆزىتىش

en: All Characters
ug: بارلىق ھەرپلەر

en: Unicode Block: %1
ug: يۇنىكود بۆلىكى: %1

en: Unicode Script: %1
ug: يۇنىكود قوليازما: %1

en: Basic Latin
ug: ئاساسىي لاتىنچە

en: Latin-1 Supplement
ug: لاتىنچە-1 تولۇقلىما

en: Latin Extended-A
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن A

en: Latin Extended-B
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن B

en: IPA Extensions
ug: خەلقئارا ترانسكرىپسىيە كېڭەيتىلمىسى

en: Spacing Modifier Letters
ug: ئارىلىق تەڭشەش ھەرپلىرى

en: Combining Diacritical Marks
ug: بىرىكمە بەلگە

en: Greek and Coptic
ug: گىرېكچە ۋە كوپچە

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Cyrillic Supplement
ug: سلاۋيانچە تولۇقلىما

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Syriac
ug: سۈرىيەچە

en: Arabic Supplement
ug: ئەرەبچە تولۇقلىما

en: Thaana
ug: تاناچە

en: Devanagari
ug: سانسكرىتچە

en: Bengali
ug: بېنگالچە

en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

en: Oriya
ug: ئورىياچە

en: Tamil
ug: تامىلچە

en: Telugu
ug: تېلۇگۇچە

en: Kannada
ug: كانناداچە

en: Malayalam
ug: مالايامچە

en: Sinhala
ug: سىنخالاچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Lao
ug: لائوسچە

en: Tibetan
ug: تىبەتچە

en: Myanmar
ug: بىرماچە

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Hangul Jamo
ug: كورېيەچە Jamo

en: Ethiopic
ug: ئېفىيوپىيەچە

en: Ethiopic Supplement
ug: ئېفىيوپىيە تولۇقلىما

en: Cherokee
ug: چېروكىچە

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ug: بىرلىككە كەلگەن كانادا يەرلىك بوغۇم جەدۋىلى

en: Ogham
ug: ئوگەمچە (قەدىمكى ئىرېلاندىيە)

en: Runic
ug: رۇنىكچە

en: Tagalog
ug: تاگالوگچە

en: Hanunoo
ug: خانۇنۇچە

en: Buhid
ug: بۇھىدچە

en: Tagbanwa
ug: تاگبانۋاچە

en: Khmer
ug: كېخمېرچە

en: Mongolian
ug: موڭغۇلچە

en: Limbu
ug: لىمبۇچە

en: Tai Le
ug: تاي-لەچە

en: New Tai Lue
ug: يېڭى تاي-لەچە

en: Khmer Symbols
ug: كېخمېرچە بەلگىلەر

en: Buginese
ug: بىگىنىزچە

en: Balinese
ug: بالىچە

en: Phonetic Extensions
ug: تاۋۇش كېڭەيتمىلىرى

en: Phonetic Extensions Supplement
ug: تاۋۇش كېڭەيتمىلىرى تولۇقلىما

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ug: بىرىكمە بەلگە تولۇقلىمىسى

en: Latin Extended Additional
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلمە قوشۇمچە

en: Greek Extended
ug: گىرېكچە كېڭەيتىلمە

en: General Punctuation
ug: ئادەتتىكى تىنىش بەلگىلىرى

en: Superscripts and Subscripts
ug: يۇقىرى ۋە تۆۋەن ئىندېكس

en: Currency Symbols
ug: پۇل بەلگىسى

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ug: بەلگىنىڭ بىرىكمە بەلگە تولۇقلىمىسى

en: Letter-Like Symbols
ug: ھەرپسىمان بەلگىلەر

en: Number Forms
ug: رەقەم بەلگىلەر

en: Arrows
ug: يا ئوقلار

en: Mathematical Operators
ug: ماتېماتىكا ئەمەل بەلگىلىرى

en: Miscellaneous Technical
ug: ھەر خىل تېخنىكىلىق بەلگىلەر

en: Control Pictures
ug: كونترول سۈرەتلىرى

en: Optical Character Recognition
ug: ئوپتىكىلىق يېزىق تونۇش

en: Enclosed Alphanumerics
ug: دۈگىلەك ئىچىدىكى سانلار

en: Box Drawing
ug: جەدۋەل سىزىش بەلگىسى

en: Block Elements
ug: بوش ئېلېمېنت

en: Geometric Shapes
ug: گېئومېتىرىيىلىك شەكىللەر

en: Miscellaneous Symbols
ug: ھەر خىل بەلگىلەر

en: Dingbats
ug: بېزەك بەلگىسى

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ug: ھەر خىل ماتېماتىكىلىق بەلگىلەر A

en: Supplemental Arrows-A
ug: تولۇقلىما يا ئوق بەلگىلىرى A

en: Braille Patterns
ug: ئەمالار يېزىقى

en: Supplemental Arrows-B
ug: تولۇقلىما يا ئوق بەلگىلىرى B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ug: ھەر خىل ماتېماتىكىلىق بەلگىلەر B

en: Supplemental Mathematical Operators
ug: تولۇقلىما ماتېماتىكا ئەمەل بەلگىلىرى

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ug: ھەر-خىل بەلگە ۋە يا ئوقلار

en: Glagolitic
ug: گىلاگوتچە

en: Latin Extended-C
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن C

en: Coptic
ug: كوپچە

en: Georgian Supplement
ug: گىرۇزىنچە تولۇقلىما

en: Tifinagh
ug: تىفىناغچە

en: Ethiopic Extended
ug: ئېفىيوپىيە كېڭەيتىلگەن

en: Supplemental Punctuation
ug: تولۇقلىما تىنىش بەلگىلىرى

en: CJK Radicals Supplement
ug: CJK يان بۆلەك تولۇقلىما

en: Kangxi Radicals
ug: كاڭشى يان بۆلەك

en: Ideographic Description Characters
ug: ترانسكرىپسىيە بەلگىسى

en: CJK Symbols and Punctuation
ug: CJK بەلگىلىرى ۋە تىنىش بەلگىلىرى

en: Hiragana
ug: خىراگانا

en: Katakana
ug: كاتاكانا

en: Bopomofo
ug: ترانسكرىپسىيە بەلگىسى

en: Hangul Compatibility Jamo
ug: كورېيەچە ماسلىشىشچان Jamo

en: Kanbun
ug: ياپونچىدىكى خەنزۇچە

en: Bopomofo Extended
ug: قوشۇمچە ترانسكرىپسىيە بەلگىسى

en: CJK Strokes
ug: CJK سىزىق

en: Katakana Phonetic Extensions
ug: كاتاكانا تاۋۇش كېڭەيتمىلىرى

en: Enclosed CJK Letters and Months
ug: تىرناق ئىچىدىكى CJK ھەرپلىرى ۋە ئايلار

en: CJK Compatibility
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە(CJK) قوللاشچان

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى A

en: Yijing Hexagram Symbols
ug: يىجىڭ ئالتە تەرەپلىك بەلگىلەر

en: CJK Unified Ideographs
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە بىر تۇتاش خەنزۇچە خەت

en: Yi Syllables
ug: يى ھەرپلىرى

en: Yi Radicals
ug: يى يان بۆلەكلەر

en: Modifier Tone Letters
ug: تون بەلگىلىك ھەرپلەر

en: Latin Extended-D
ug: لاتىنچە كېڭەيتىلگەن D

en: Syloti Nagri
ug: سىيولوتى-ناگرىچە

en: Phags-pa
ug: پاسپاچە

en: Hangul Syllables
ug: كورېيەچە ھەرپ بەلگە

en: High Surrogates
ug: يۇقىرى كۆپ ھەرپلەر توپلىمى

en: High Private Use Surrogates
ug: يۇقىرى شەخسىي كۆپ ھەرپلەر توپلىمى

en: Low Surrogates
ug: ئاز ھەرپلەر توپلىمى

en: Private Use Area
ug: خۇسۇسىي ئىشلىتىش رايونى

en: CJK Compatibility Ideographs
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە(CJK) قوللاشچان خەنزۇچە خەت

en: Alphabetic Presentation Forms
ug: ئېلىپبە كۆرسەتمە شەكلى

en: Arabic Presentation Forms-A
ug: ئەرەبچە كۆرسەتمە شەكلى A

en: Variation Selectors
ug: ئۆزگىرىش تاللىغۇچ

en: Vertical Forms
ug: بويىغا شەكىللەر

en: Combining Half Marks
ug: ماس بەلگە

en: CJK Compatibility Forms
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان شەكلى

en: Small Form Variants
ug: كىچىك يېزىلىش

en: Arabic Presentation Forms-B
ug: ئەرەبچە كۆرسىتىش شەكلى B

en: Half-Width and Full-Width Forms
ug: بىر بايت ۋە ئىككى بايتلىق ھەرپ بەلگىلەر

en: Specials
ug: ئالاھىدە بەلگىلەر

en: Linear B Syllabary
ug: سىزىقلىق B بوغۇم بەلگىسى

en: Linear B Ideograms
ug: سىزىقلىق B مەنىلىك يېزىق

en: Aegean Numbers
ug: ئېگېي سانلىرى

en: Ancient Greek Numbers
ug: قەدىمكى يۇنان سانلىرى

en: Old Italic
ug: قەدىمكى ئىتاليانچە

en: Gothic
ug: گوتچە

en: Ugaritic
ug: ئۇگارىتىكچە

en: Old Persian
ug: قەدىمكى پارىسچە

en: Deseret
ug: دىزېرەتچە

en: Shavian
ug: شاۋىيانچە

en: Osmanya
ug: ئوسمانيە

en: Cypriot Syllabary
ug: سىپرۇسچە بوغۇم بەلگىسى

en: Phoenician
ug: فىنىكىيەچە

en: Kharoshthi
ug: كاروشتىچە

en: Cuneiform
ug: مىخ خەت

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ug: مىخ خەتلىك سان ۋە تىنىش بەلگە

en: Byzantine Musical Symbols
ug: ۋىزانتىيە مۇزىكا بەلگىلىرى

en: Musical Symbols
ug: مۇزىكا بەلگىلىرى

en: Ancient Greek Musical Notation
ug: قەدىمكى يۇنان مۇزىكا بەلگىلىرى

en: Tai Xuan Jing Symbols
ug: تەي شۈەن نوم بەلگىلىرى

en: Counting Rod Numerals
ug: Rod رەقەملىرى ساناش

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ug: ماتېماتىكىلىق ئېلىپبە-رەقەملىك بەلگىلەر

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ug: جۇڭگو ياپونىيە كورېيە قوللاشچان بىر تۇتاش خەت كېڭەيتىلمىسى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Variation Selectors Supplement
ug: ئۆزگىرىش تاللىغۇچ كېڭەيتىلمىسى

en: Supplementary Private Use Area-A
ug: تولۇقلىما شەخسىي بوشلۇق A

en: Supplementary Private Use Area-B
ug: تولۇقلىما شەخسىي بوشلۇق B

en: Braille
ug: ئەمالار يېزىقى

en: Canadian Aboriginal
ug: كانادا يەرلىك تىلى

en: Common
ug: ئورتاق

en: Cypriot
ug: سىپرۇسچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Han
ug: خەنچە

en: Hangul
ug: كورېيەچە

en: Inherited
ug: ئىرسىيەتلىك

en: Latin
ug: لاتىنچە

en: Linear B
ug: سىزىقلىق B

en: Phags Pa
ug: باسپاچە

en: Yi
ug: يىچە
