klipper - en to ug translation catalogue (131 entries)

en: Clipboard history:
ug: چاپلاش تاختىسى تارىخى:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
ug[0]: %v تۈر

en: Selection and Clipboard:
ug: تاللاش ۋە چاپلاش تاختىسى:

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
ug: چاشقىنەك ياكى ھەرپتاختىدا تېكىست ياكى ئېكراننىڭ بىرەر يېرى يورۇتۇلسا، ئۇ <emphasis> تاللاش </emphasis> بولىدۇ. ئۇنى چاشقىنەكنىڭ ئوتتۇرا كۇنۇپكىسى ئارقىلىق چاپلىغىلى بولىدۇ.<nl/><nl/>ئەگەر تاللاش <interface>كۆچۈر</interface> ياكى <interface>چاپلا</interface> مەشغۇلاتى ئارقىلىق بەلگىلەنگەن بولسا ئۇلار . <emphasis>چاپلاش تاختىسى</emphasis> غا ساقلىنىدۇ. ئۇنى <interface>چاپلا</interface> مەشغۇلاتى ئارقىلىق چاپلىغىلى بولىدۇ.<nl/><nl/>بۇ تاللانما ئېچىلغاندا تاللانغان مەزمۇن بىلەن چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇن بىردەك دەپ قارىلىدۇ، تاللانغان ھەر قانداق مەزمۇننى خالىغان ئۇسۇلدا دەرھال چاپلىغىلى بولىدۇ. بۇ تاللانما تاقالغاندا، تاللانغان مەزمۇن يەنىلا چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخى (تۆۋەندىكى تاللانمىغا ئاساسەن) دا ساقلىنىشى مۇمكىن ئەمما پەقەت چاشقىنەك ئوتتۇرا كۇنۇپكىسى ئارقىلىقلا چاپلىغىلى بولىدۇ.

en: Always save in history
ug: ھەمىشە تارىخ خاتىرىسىگە ساقلايدۇ

en: Text selection:
ug: تېكىست تاللاش:

en: Only when explicitly copied
ug: پەقەت ئېنىق كۆچۈرۈلگەندىلا

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
ug: تېكىست تاللانمىسى چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخ خاتىرىسىگە ساقلاندىمۇ يوق.

en: Non-text selection:
ug: غەيرى تېكىست تاللاش:

en: Never save in history
ug: ھەرگىز تارىخى خاتىرىسىدە ساقلىمايدۇ

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
ug: غەيرى تېكىست تاللانمىسى (سۈرەتكە ئوخشاش) چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخ خاتىرىسىگە ساقلاندىمۇ يوق.

en: Show action popup menu:
ug: قاڭقىش مەشغۇلات تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ:

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ug: تاللانغان تېكىست ياكى چاپلاش تاختىسىدىكى تارىخ خاتىرىسى تېكىستى بىر مەشغۇلات ھالىتىگە ماس كەلگەندە، قاڭقىش تىزىملىكىدە قوللىنىدىغان مەشغۇلات ئۆزلۈكىدىن كۆرۈنىدۇ. ئەگەر بۇ جايدىكى ئاپتوماتىك تىزىملىك  تاقالسا ياكى مۇستەسنا كۆزنەك تۈپەيلىدىن كۆرۈنمىسە، بۇ مەشغۇلاتنى <shortcut>%1</shortcut> تېزلەتمە ئارقىلىق كۆرسەتكىلى بولىدۇ.

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
ug[0]: %v سېكۇنت

[ctx: No timeout]
en: None
ug: يوق

en: Options:
ug: تاللانما:

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
ug: <interface>ماس كەلگەن ئەندىزە</interface> بىلەن چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇن ماس كەلگەندە، ئۇنىڭ Klipper قاڭقىش تىزىملىكىدىكى <interface>بۇيرۇق</interface> ى كۆرۈنىدۇ ۋە ئىجرا قىلغىلى بولىدۇ.

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
ug: مەس كەلگەن ئەندىزە ۋە بۇيرۇق

[ctx: @title:column]
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Add Action...
ug: مەشغۇلات قوش…

en: Edit Action...
ug: تەھرىرلەش مەشغۇلاتى…

en: Delete Action
ug: ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتى

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
ug: قاڭقىش تىزىملىكىدە كۆرۈنگەن مەشغۇلات <interface>مەشغۇلات تىزىملىك</interface> بېتىدە سەپلىنىدۇ.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
ug: تاللانغان مەشغۇلات <resource>%1</resource><nl/> ۋە ئۇنىڭ ھەممە بۇيرۇقىنى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: Confirm Delete Action
ug: ئۆچۈرۈش مەشغۇلاتىنى جەزملە

[ctx: General Config]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: General Configuration
ug: ئادەتتىكى سەپلىمە

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
ug: مەشغۇلات تىزىملىكى

en: Action Menu
ug: مەشغۇلات تىزىملىكى

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
ug: مەشغۇلات سەپلىمىسى

en: Actions Configuration
ug: مەشغۇلات سەپلىمىسى

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
ug: تېزلەتمە

en: Shortcuts Configuration
ug: تېزلەتمە سەپلىمىسى

en: Return to Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا قايت

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
ug: QR كودىنىڭ سۈرىتى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈلدى

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
ug: QR كودىنىڭ سۈرىتىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: QR Code
ug: QR كودى

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
ug: QR كودنى كۆرسىتىدىغان يېتەرلىك بوشلۇق يوق. بۇ ئەپچىنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىڭ.

en: Creating QR code failed
ug: QR كودىنى قۇرالمىدى

[ctx: @action:button]
en: Collapse
ug: يىغ

[ctx: @action:button]
en: Expand
ug: ياي

en: Clear History
ug: تارىخنى تازىلا

en: All History
ug: بارلىق تارىخ خاتىرىسى

en: Starred Only
ug: يۇلتۇزلانغانلا

en: No matches
ug: ماس كەلگىنى يوق

en: Clipboard is empty
ug: چاپلاش تاختىسى بوش

en: Invoke action
ug: چاقىرىش مەشغۇلاتى

en: Show QR code
ug: QR كودىنى كۆرسەت

en: Edit contents
ug: مەزمۇن تەھرىر

en: Remove from history
ug: تارىخ خاتىرىسىدىن چىقىرىۋەت

en: Remove Star
ug: يۇلتۇزنى چىقىرىۋەت

en: Star
ug: يۇلتۇز

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
ug: تېكىست تەھرىرلەش رايونى

[ctx: @action:button]
en: Save
ug: ساقلا

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Replace Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىنى ئالماشتۇر

en: Add to Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا قوش

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Output
ug: چىقار

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Action Properties
ug: مەشغۇلات خاسلىقى

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
ug: مەشغۇلات ئۇنىڭ <interface>ماس كەلگەن ئەندىزە</interface> بىلەن چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇن ماس كەلگەندە تەسىر كۆرسىتىدۇ. ماس كەلگەن مەزمۇن بايقالغاندا، ئۇنىڭ Klipper قاڭقىش تىزىملىكىدىكى <interface>بۇيرۇق</interface> ى كۆرۈنىدۇ؛ ئەگەر بىرى تاللانسا ئۇنداقتا ئۇ بۇيرۇق ئىجرا قىلىنىدۇ.

en: Enter a pattern to match against the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا ماس كېلىدىغان ئەندىزە كىرگۈزۈلىدۇ

en: Match pattern:
ug: مەس كەلگەن ئەندىزە:

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
ug: ماس كەلگەن ئەندىزە بىر ئۆلچەملىك ئىپادىدۇر. تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتىنى <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">ۋىكى قامۇسى تۈرى</link>دىكى مۇناسىپ تېمىدىن كۆرۈڭ.

en: Enter a description for the action
ug: مەشغۇلات چۈشەندۈرۈشى كىرگۈزۈلىدۇ

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Include in automatic popup
ug: ئۆزلۈكىدىن قاڭقىشنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ug: ئەگەر بۇ <interface>مەشغۇلات تىزىملىكى</interface> بېتىدە قوزغىتىلغان بولسا، بۇ ماس كەلگەن مەزمۇن بۇيرۇق ئاپتوماتىك مەشغۇلات قاڭقىش تىزىملىكىگە كىرىدۇ. ئەگەر بۇ تاللاش تاقالغان بولسا، بۇ ماس كەلگەن بۇيرۇق ئاپتوماتىك ئاپتوماتىك مەشغۇلات قاڭقىش تىزىملىكىگە كىرمەيدۇ، ئەمما ئەگەر قاڭقىش تىزىملىكى <shortcut>%1</shortcut> تېزلەتمە كۇنۇپكىسى ئارقىلىق قولدا قوزغىتىلسا قاڭقىش تىزىملىكىگە كىرىدۇ.

en: Add Command...
ug: بۇيرۇق قوش…

en: Edit Command...
ug: بۇيرۇق تەھرىر…

en: Delete Command
ug: بۇيرۇق ئۆچۈر

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
ug: تاللانغان بۇيرۇق <resource>%1</resource> نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: Confirm Delete Command
ug: ئۆچۈرۈش بۇيرۇقىنى جەزملە

en: Command Properties
ug: بۇيرۇق خاسلىقى

en: Enter the command and arguments
ug: بۇيرۇق ۋە ئۆزگەرگۈچى كىرگۈزۈلىدۇ

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
ug: بۇيرۇقتىكى <placeholder>&#37;s</placeholder> مۇناسىپ چاپلاش تاختىسى تولۇق مەزمۇن بىلەن ئالماشتۇرۇلىدۇ. <placeholder>&#37;0</placeholder> دىن <placeholder>&#37;9</placeholder> غا ماسلاشقان ئەندىزە ھالىتىگە ئاساسەن ئېرىشكەن تېكىست بىلەن ئالماشتۇرۇلىدۇ.

en: Enter a description for the command
ug: بۇيرۇقنىڭ چۈشەندۈرۈشى كىرگۈزۈلىدۇ

en: Output from command:
ug: بۇيرۇقنىڭ چىقىرىدىغىنى:

en: Replace current clipboard
ug: نۆۋەتتىكى چاپلاش تاختىسىنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Append to clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا قوشىدۇ

en: What happens to the standard output of the command executed.
ug: ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇقنىڭ ئۆلچەملىك چىقىرىشىدا نېمە ئىش يۈز بېرىدۇ.

en: Reset the icon to the default for the command
ug: سىنبەلگە بۇيرۇقنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتىگە ئەسلىگە قايتۇرۇلىدۇ.

en: Icon:
ug: سىنبەلگە:

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
ug: پۈتكۈل چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخى خاتىرىسىنى راستتىنلا تازىلاپ ۋە ئۆچۈرەمسىز؟

en: Clear Clipboard History
ug: چاپلاش تاختىسى تارىخىنى تازىلا

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
ug: بۇ تۈر يۇلتۇزلانغان. ئۇنى راستتىنلا تارىخ خاتىرىسىدىن چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Remove Starred Item
ug: يۇلتۇزلانغان تۈرنى چىقىرىۋەت

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
ug: ئۆزلۈكىدىن قاڭقىش مەشغۇلات تىزىملىكى

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
ug: چاپلاش تاختىسى تارىخىنى تازىلا(&L)

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
ug: نۆۋەتتىكى چاپلاش تاختىسىدا مەشغۇلاتنى قولدا ئىجرا قىلىدۇ

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
ug: مەزمۇن تەھرىر(&E)…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
ug: سىزىقلىق كودىنى كۆرسەت(&S)

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
ug: كېيىنكى تارىخ خاتىرىسى

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
ug: ئالدىنقى تارىخ خاتىرىسى

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
ug: چاشقىنەك ئورنىدا چاپلاش تاختىسى تۈرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Clipboard history
ug: چاپلاش تاختىسى تارىخى

en: up
ug: ئۈستىگە

en: current
ug: نۆۋەتتىكى

en: down
ug: ئاستى

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
ug: Klipper نەشرى

note: i18n: ectx: label, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Save history across desktop sessions
ug: ئۈستەلئۈستى جەريانچاق ھالقىپ تارىخ خاتىرىسىنى ساقلايدۇ

note: i18n: ectx: tooltip, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
ug: چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخ خاتىرىسىنى ساقلاپ قالىدۇ، شۇڭا كېلەر قېتىم تىزىمغا كىرگەندە ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Prevent the clipboard from being cleared
ug: چاپلاش تاختىسىنىڭ تازىلىنىشىنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
ug: چاپلاش تاختىسىنىڭ تازىلىنىشىغا يول قويمايدۇ، مەسىلەن پىروگرامما چېكىنگەندە.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Keep the selection and clipboard the same
ug: تاللاش بىلەن چاپلاش تاختىسىنىڭ بىردەكلىكىنى ساقلايدۇ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
ug: نۇر بەلگە بىلەن تاللانغان مەزمۇن ئۆزلۈكىدىن چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈلۈپ، كېيىن چاپلاش مەشغۇلاتى ياكى چاشقىنەك ئوتتۇرا كۇنۇپكىسىدا چېكىش ئارقىلىق چاپلىغىلى بولىدۇ. <br/><a href="1">تاللاش ۋە چاپلاش تاختىسى ھەققىدىكى تەپسىلات</a>.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Ignore the selection
ug: تاللىغانغا پەرۋا قىلما

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
ug: مەزمۇن سىنبەلگىدە تاللىنىپ ئەمما چاپلاش تاختىسىغا ئېنىق كۆچۈرۈلمىگەن مەزمۇن چاپلاش تاختىسى تارىخ خاتىرىسىگە ئۆزلۈكىدىن ساقلانمايدۇ، پەقەت چاشقىنەك ئوتتۇرا كۇنۇپكىسىنى بېسىپ چاپلىغىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
ug: تېكىست تاللاشلا

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
ug: سۈرەت ياكى باشقا خالىغان تۈردىكى ئۇچۇر ئەمەس پەقەت تېكىست تاللىنىشىلا چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخ خاتىرىسىگە ساقلىنىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Always ignore images
ug: ھەمىشە سۈرەتكە پەرۋا قىلمايدۇ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
ug: گەرچە ئېنىق كۆچۈرۈلگەن تەقدىردىمۇ، سۈرەتنى چاپلاش تاختىسىنىڭ تارىخ خاتىرىسىگە ساقلىمايدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Immediately on selection
ug: تاللىغاندا دەرھال

note: i18n: ectx: tooltip, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
ug: تاللاش مەشغۇلاتى ئىجرا قىلىنغان ھامان پىروگراممىنىڭ قاڭقىش تىزىملىكىدە كۆرسىتىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Automatic action menu time:
ug: ئۆزلۈكىدىن مەشغۇلات تىزىملىكى ۋاقتى:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Display the automatic action popup menu for this time.
ug: ئۆزلۈكىدىن قاڭقىش مەشغۇلات تىزىملىكىنىڭ كۆرسىتىش ۋاقتى.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxClipItems), group (General)
en: History size:
ug: تارىخ خاتىرە چوڭلۇقى:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MaxClipItems), group (General)
en: The clipboard history will store up to this many items.
ug: چاپلاش تاختىسى تارىخ خاتىرىسى ساقلايدىغان ئۇچۇر سانى.

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
ug: مەشغۇلاتنىڭ شاخسىمان ئەپچىدە ئىپادىلەيدىغان ئۆزگىرىشنىڭ بوش ئۇچۇر تۈرى

note: i18n: ectx: label, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Trim whitespace from selection
ug: تاللاشتىن ئالدى كەينى بوشلۇقنى چىقىرىۋېتىدۇ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
ug: مەشغۇلات قىلىشتىن ئىلگىرى تاللىغان تېكىستنىڭ باش ۋە ئاخىرىدىكى بوشلۇقنى چىقىرىۋېتىدۇ. مەسىلەن، بۇنداق قىلغاندا چاپلانغان تور ئادرېسىنى توركۆرگۈنىڭ توغرا يېشىشىگە كاپالەتلىك قىلغىلى بولىدۇ. چاپلاش تاختىسىدىكى تېكىست تەسىرگە ئۇچرىمايدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: For an item chosen from history
ug: تارىخ خاتىرىسىدىن ئۇچۇر تاللانغاندا قاڭقىت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى تارىخ خاتىرىسىدىن ئۇچۇر تاللانغاندا پىروگرامما مەشغۇلاتىنىڭ قاڭقىش تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: Include MIME actions
ug: MIME مەشغۇلاتىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
ug: ئەگەر تاللانغىنى ھۆججەت ئاتى ياكى تور ئادرېسى بولسا، قاڭقىش تىزىملىكىدە مەزكۇر MIME تۈرىنى قوبۇل قىلالايدىغان پىروگرامما بولىدۇ.

en: Clipboard Popup
ug: چاپلاش تاختىسى قاڭقىش كۆزنىكى

en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)
