plasma_engine_keystate - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Left Button
uk: Ліва кнопка

en: Right Button
uk: Права кнопка

en: Middle Button
uk: Середня кнопка

en: First X Button
uk: Перша кнопка X

en: Second X Button
uk: Друга кнопка X

en: Pressed
uk: Натиснуто

en: Latched
uk: Відпущено

en: Locked
uk: Заблоковано
