plasma-workspace - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
uk: Резервна звукова тема від freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
uk: Увімкнути звуки сповіщення

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
uk[0]: Засновано на: %2
uk[1]: Засновано на: %2
uk[2]: Засновано на: %2
uk[3]: Засновано на: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
uk: Прослухати:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
uk: Прослухати звук «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
uk: Прослухати демонстраційний звук для теми «%1»

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
uk: У темі %1 немає звуку «%2»

en: Failed to preview sound: %1
uk: Не вдалося прослухати звук: %1
