plasma-workspace - en to uk translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title:window]
en: Unlock Wallet
uk: Розблокування торбинки

[ctx: @label]
en: Authentication is needed to unlock the wallet <resource>%1</resource>.
uk: Для розблокування торбинки <resource>%1</resource> слід пройти розпізнавання.

[ctx: @title]
en: Create Wallet
uk: Створення торбинки

[ctx: @label]
en: Provide a password to create the wallet <resource>%1</resource>.
uk: Надайте пароль для створення торбинки <resource>%1</resource>.

[ctx: application description]
en: A service to show password prompts
uk: Служба для запитів щодо паролів

[ctx: copyright statement]
en: © 2025 Marco Martin <notmart@gmail.com>
uk: © Marco Martin <notmart@gmail.com>, 2025

[ctx: task description for an author line in about data]
en: Author
uk: Автор

en: Replace an existing instance
uk: Замінити наявний екземпляр
