kcmcolors - en to uz translation catalogue (21 entries)

en: Normal Background
uz: Oddiy orqa foni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
uz: Aktiv boʻlmagan matn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
uz: Aktiv matn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
uz: Bogʻ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
uz: Yangi satr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
uz: Oynaning orqa foni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
uz: Oynadagi matn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
uz: Tugmaning orqa foni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
uz: Tugmaning matni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
uz: Belgilangan matn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
uz: Aktiv sarlavha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
uz: Aktiv sarlavha matni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
uz: Aktiv boʻlmagan sarlavha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
uz: Aktiv boʻlmagan sarlavha matni

en: Options
uz: Moslamalar

en: Colors
uz: Ranglar

en: Save Color Scheme
uz: Rang qolipini saqlash

en: &Enter a name for the color scheme:
uz: &Rang qolipining nomini kiriting:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
uz: Bunday rang qolipi allaqachon mavjud.
    Uni almashtirishni istaysizmi?

en: Error
uz: Xato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
uz: Kontrast
