kcmcolors - en to uz@cyrillic translation catalogue (21 entries)

en: Normal Background
uz@cyrillic: Оддий орқа фони

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
uz@cyrillic: Актив бўлмаган матн

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
uz@cyrillic: Актив матн

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
uz@cyrillic: Боғ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
uz@cyrillic: Янги сатр

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
uz@cyrillic: Ойнанинг орқа фони

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
uz@cyrillic: Ойнадаги матн

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
uz@cyrillic: Тугманинг орқа фони

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
uz@cyrillic: Тугманинг матни

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
uz@cyrillic: Белгиланган матн

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
uz@cyrillic: Актив сарлавҳа

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
uz@cyrillic: Актив сарлавҳа матни

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
uz@cyrillic: Актив бўлмаган сарлавҳа

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
uz@cyrillic: Актив бўлмаган сарлавҳа матни

en: Options
uz@cyrillic: Мосламалар

en: Colors
uz@cyrillic: Ранглар

en: Save Color Scheme
uz@cyrillic: Ранг қолипини сақлаш

en: &Enter a name for the color scheme:
uz@cyrillic: &Ранг қолипининг номини киритинг:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
uz@cyrillic: Бундай ранг қолипи аллақачон мавжуд.
    Уни алмаштиришни истайсизми?

en: Error
uz@cyrillic: Хато

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
uz@cyrillic: Контраст
