plasma-workspace - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Return to Clipboard
vi: Quay lại bảng nháp

en: QR Code
vi: Mã QR

en: Data Matrix
vi: Ma trận dữ liệu

en: Code 39
vi: Mã 39

en: Code 93
vi: Mã 93

en: Code 128
vi: Mã 128

en: Change the QR code type
vi: Thay đổi kiểu mã QR

en: Creating QR code failed
vi: Tạo mã QR thất bại

en: The QR code is too large to be displayed
vi: Mã QR quá lớn, không hiển thị được

en: Clipboard Contents
vi: Nội dung bảng nháp

en: Clipboard is empty
vi: Bảng nháp trống

en: Configure Clipboard…
vi: Cấu hình bảng nháp…

en: Clear History
vi: Xoá lịch sử

en: Invoke action
vi: Gọi hành động

en: Show QR code
vi: Hiện mã QR

en: Edit contents
vi: Sửa nội dung

en: Remove from history
vi: Xoá khỏi lịch sử

[ctx: @action:button]
en: Save
vi: Lưu

[ctx: @action:button]
en: Cancel
vi: Huỷ

en: No matches
vi: Không mục nào khớp
