plasma-workspace - en to vi translation catalogue (20 entries)

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free of %2
vi: %1 trống trong %2

[ctx: Accessing is a less technical word for Mounting; translation should be short and mean 'Currently mounting this device']
en: Accessing…
vi: Đang gắn kết…

[ctx: Removing is a less technical word for Unmounting; translation should be short and mean 'Currently unmounting this device']
en: Removing…
vi: Đang bỏ gắn kết…

en: Don't unplug yet! Files are still being transferred...
vi: Đừng rút ra vội! Các tệp vẫn đang được truyền...

en: Open in File Manager
vi: Mở trong trình quản lí tệp

en: Mount and Open
vi: Gắn kết và mở

en: Eject
vi: Rút

en: Safely remove
vi: Rút an toàn

en: Mount
vi: Gắn kết

en: Remove All
vi: Rút tất cả

en: Click to safely remove all devices
vi: Bấm để rút an toàn tất cả các thiết bị

en: No removable devices attached
vi: Không có thiết bị gắn ngoài nào được kết nối

en: No disks available
vi: Không có đĩa nào

en: Most Recent Device
vi: Thiết bị gần đây nhất

en: No Devices Available
vi: Không có thiết bị nào

en: Removable Devices
vi: Thiết bị gắn ngoài

en: Non Removable Devices
vi: Thiết bị gắn trong

en: All Devices
vi: Tất cả thiết bị

en: Show popup when new device is plugged in
vi: Hiện ô bật lên khi thiết bị mới được cắm vào

[ctx: Open auto mounter kcm]
en: Configure Removable Devices…
vi: Cấu hình thiết bị gắn ngoài…
