plasma-workspace - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: General
vi: Chung

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
vi: Hiện hành động:

en: Logout
vi: Đăng xuất

en: Shutdown
vi: Tắt

en: Reboot
vi: Khởi động lại

en: Lock
vi: Khoá

en: Switch User
vi: Chuyển người dùng

en: Hibernate
vi: Ngủ đông

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
vi: Ngủ

en: Lock the screen
vi: Khoá màn hình

en: Switch user
vi: Chuyển người dùng

en: Start a parallel session as a different user
vi: Khởi động một phiên song song với một người dùng khác

en: Shutdown…
vi: Tắt…

en: Turn off the computer
vi: Tắt máy tính

en: Restart…
vi: Khởi động lại…

en: Reboot the computer
vi: Khởi động lại máy tính

en: Logout…
vi: Đăng xuất…

en: End the session
vi: Kết thúc phiên

en: Sleep (suspend to RAM)
vi: Ngủ (lưu trạng thái vào RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
vi: Ngủ đông (lưu trạng thái vào đĩa)
