plasma-workspace - en to vi translation catalogue (17 entries)

en: No title
vi: Không tên

en: No media playing
vi: Không phát phương tiện nào

en: Shuffle
vi: Xáo trộn

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
vi: Bài trước

[ctx: Pause playback]
en: Pause
vi: Tạm dừng

[ctx: Start playback]
en: Play
vi: Phát

[ctx: Play next track]
en: Next Track
vi: Bài sau

en: Repeat Track
vi: Lặp lại bài

en: Repeat
vi: Lặp lại

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
vi: Mở

[ctx: Stop playback]
en: Stop
vi: Dừng

[ctx: Quit player]
en: Quit
vi: Thoát

en: Choose player automatically
vi: Tự động chọn trình phát

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
vi: bởi %1 (%2)
    Bấm giữa để tạm dừng
    Cuộn để chỉnh âm lượng

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
vi: %1
    Bấm giữa để tạm dừng
    Cuộn để chỉnh âm lượng

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
vi: bởi %1 (tạm dừng, %2)
    Bấm giữa để phát
    Cuộn để chỉnh âm lượng

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
vi: Tạm dừng (%1)
    Bấm giữa để phát
    Cuộn để chỉnh âm lượng
