plasma-workspace - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: General
vi: Chung

en: Entries
vi: Các mục

en: Application Status
vi: Trạng thái ứng dụng

en: Communications
vi: Giao tiếp

en: System Services
vi: Dịch vụ hệ thống

en: Hardware Control
vi: Điều khiển phần cứng

en: Miscellaneous
vi: Hỗn hợp

[ctx: Name of the system tray entry]
en: Entry
vi: Mục

en: Visibility
vi: Khả kiến

en: Keyboard Shortcut
vi: Phím tắt

en: Shown when relevant
vi: Hiện lúc thích hợp

en: Always shown
vi: Luôn hiện

en: Always hidden
vi: Luôn ẩn

en: Disabled
vi: Tắt

en: Always show all entries
vi: Luôn hiện tất cả các mục

[ctx: The arrangement of system tray icons in the Panel]
en: Panel icon size:
vi: Cỡ biểu tượng trong bảng:

en: Small
vi: Nhỏ

en: Scale with Panel height
vi: Đổi cỡ theo độ cao bảng

en: Scale with Panel width
vi: Đổi cỡ theo độ rộng bảng

en: Automatically enabled when in Touch Mode
vi: Tự động bật khi trong chế độ cảm ứng

[ctx: @label:listbox The spacing between system tray icons in the Panel]
en: Panel icon spacing:
vi: Khoảng cách biểu tượng trong bảng:

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Small
vi: Nhỏ

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Normal
vi: Thường

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Large
vi: Lớn

[ctx: @info:usagetip under a combobox when Touch Mode is on]
en: Automatically set to Large when in Touch Mode
vi: Tự động đặt là "Lớn" khi trong chế độ cảm ứng

[ctx: @action:button]
en: Go Back
vi: Đi lùi

en: Status and Notifications
vi: Trạng thái và thông báo

en: More actions
vi: Các hành động khác

en: Keep Open
vi: Giữ cho mở

en: Expand System Tray
vi: Mở rộng khay hệ thống

en: Show all the items in the system tray in a popup
vi: Hiện tất cả các mục ở khay hệ thống trong một ô bật lên

en: Close popup
vi: Đóng ô bật lên

en: Show hidden icons
vi: Hiện các biểu tượng ẩn
