plasma-workspace - en to vi translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
vi: Trạng thái thiết bị

en: A device can now be safely removed
vi: Một thiết bị hiện có thể rút ra an toàn.

en: This device can now be safely removed.
vi: Thiết bị này giờ có thể rút ra an toàn.

en: You are not authorized to mount this device.
vi: Bạn không có quyền gắn kết thiết bị này.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
vi: Bạn không có quyền bỏ gắn kết thiết bị này.

en: You are not authorized to eject this disc.
vi: Bạn không có quyền rút đĩa này.

en: Could not mount this device as it is busy.
vi: Không gắn kết được thiết bị này vì nó đang bận.

en: One or more files on this device are open within an application.
vi: Một hoặc nhiều tệp trên thiết bị này đang mở trong một ứng dụng nào đó.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
vi[0]: Một hoặc nhiều tệp trên thiết bị này đang mở trong các ứng dụng sau: %2.

en: Could not mount this device.
vi: Không gắn kết được thiết bị này.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
vi: Không bỏ gắn kết được thiết bị này.

en: Could not eject this disc.
vi: Không rút được đĩa này.
