plasma-workspace - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Send SIGTERM
vi: Gửi SIGTERM

en: Send SIGKILL
vi: Gửi SIGKILL

en: kill
vi: diet

en: Terminate running applications whose names match the query.
vi: Kết thúc các ứng dụng đang chạy mà tên khớp với truy vấn.

en: Terminate %1
vi: Kết thúc %1

en: Process ID: %1
vi: Mã tiến trình: %1

en: CPU usage
vi: Lượng dùng CPU

en: inverted CPU usage
vi: Lượng dùng CPU đảo ngược

en: nothing
vi: không gì cả

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, main)
en: Kill Applications Config
vi: Cấu hình diệt ứng dụng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useTriggerWord)
en: &Use trigger word
vi: &Dùng từ kích hoạt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigger)
en: &Trigger word:
vi: Từ &kích hoạt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_sorting)
en: &Sort by
vi: &Sắp xếp theo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, sorting)
en: It is not sure, that this will take effect
vi: Không chắc là việc này sẽ có hiệu lực
