plasma-workspace - en to vi translation catalogue (19 entries)

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
vi: Ngày lễ

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
vi: Sự kiện

[ctx: Agenda listview section title]
en: Todo
vi: Cần làm

[ctx: Means 'Other calendar items']
en: Other
vi: Khác

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen lock enabled
vi: Khoá màn hình đã bật

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets whether the screen will be locked after the specified time.
vi: Thiết lập việc màn hình có bị khoá sau một khoảng thời gian xác định.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen saver timeout
vi: Thời gian chờ trình bảo vệ màn hình

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets the minutes after which the screen is locked.
vi: Thiết lập số phút chờ trước khi màn hình bị khoá.

en: New Session
vi: Phiên mới

en: Filters
vi: Bộ lọc

en: Select Plasmoid File
vi: Chọn tệp Plasmoid

en: Installing the package %1 failed.
vi: Cài đặt gói %1 thất bại.

en: Installation Failure
vi: Cài đặt thất bại

en: All Widgets
vi: Tất cả phụ kiện

en: Running
vi: Đang chạy

[ctx: @item:inmenu used in the widget filter. Filter widgets that can be un-installed from the system, which are usually installed by the user to a local place.]
en: Uninstallable
vi: Gỡ cài đặt được

en: Categories:
vi: Các loại:

en: Download New Plasma Widgets
vi: Tải về các phụ kiện Plasma mới

en: Install Widget From Local File…
vi: Cài phụ kiện từ tệp cục bộ…
