plasma-workspace - en to vi translation catalogue (16 entries)

en: Run Command interface
vi: Giao diện chạy lệnh

en: Use the clipboard contents as query for KRunner
vi: Dùng nội dụng bảng nháp làm truy vấn cho KRunner

en: Start KRunner in the background, don't show it.
vi: Chạy KRunner ở nền, không hiển thị.

en: Replace an existing instance
vi: Thay thế một hiện thể đã có

en: The query to run, only used if -c is not provided
vi: Truy vấn để chạy, chỉ dùng nếu không có -c

en: Show Usage Help
vi: Hiện trợ giúp sử dụng

[ctx: Textfield placeholder text, query specific KRunner plugin]
en: Search '%1'…
vi: Tìm kiếm '%1'…

[ctx: Textfield placeholder text]
en: Search…
vi: Tìm kiếm…

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Configure KRunner Behavior
vi: Cấu hình ứng xử của KRunner

en: Configure KRunner…
vi: Cấu hình KRunner…

en: Pin
vi: Ghim

en: Pin Search
vi: Ghim phần tìm kiếm

en: Keep Open
vi: Giữ cho mở

en: Recent Queries
vi: Các truy vấn gần đây

en: Remove
vi: Xoá
