kfontinst - en to wa translation catalogue (382 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
wa: Voloz vs astaler les fonte(s) por vos (i gn a k' vos ki les ploz eployî), oudonbén so tot l' sistinme (tos les uzeus l' pôront eployî) ?

en: Where to Install
wa: Wice astaler

en: Font Installer
wa: Astaleu d' fontes

en: Simple font installer
wa: Astaleu d' fontes simpe

en: (C) Craig Drummond, 2007
wa: © 2007 Craig Drummond

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
wa: Fwait aparete li dvize po on programe X sipecifyî pa winid

en: URL to install
wa: Hårdêye did wice astaler

en: Print
wa: Imprimer

en: Font Printer
wa: Fonte pol sicrirece

en: Simple font printer
wa: Fonte simpe pol sicrirece

en: Size index to print fonts
wa: Indecse des grandeus des fontes pol sicrirece

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
wa: Fonte po-z imprimer, dinêye come «Famile,Stîle» wice ki Stîle est on nombe decimå di 24 bits compôzé come çouci: <pwès><lårdjeu><clintchaedje>

en: File containing list of fonts to print
wa: Fitchî avou ene djivêye di fontes po-z imprimer

en: Remove file containing list of fonts to print
wa: Oister l' fitchî avou l' djivêye di fontes po-z imprimer

en: Select Font to View
wa: Tchoezi l' fonte a vey

en: URL to open
wa: Hårdêye a drovi

en: Font Viewer
wa: Håyneu d' fontes

en: Simple font viewer
wa: Håyneu d' fontes simpe

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
wa: © 2004-2007 Craig Drummond

en: Duplicate Fonts
wa: Fontes e dobe

en: No duplicate fonts found.
wa: Nole fonte e dobe di trovêye.

en: Delete Marked Files
wa: Disfacer fitchîs markés

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
wa[0]: %1 fonte e dobe di trovêye.
wa[1]: %1 fontes e dobe di trovêyes.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
wa: Estoz seur di voleur disfacer :
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
wa: Estoz seur di voleur disfacer :

en: Cancel font scan?
wa: Rinoncî å corwaitaedje des fontes ?

en: Font/File
wa: Fonte/Fitchî

en: Size
wa: Grandeu

en: Links To
wa: Loyén viè

en: Open in Font Viewer
wa: Drovi e håyneu des fontes

en: Properties
wa: Prôpietés

en: Unmark for Deletion
wa: Dismårker pol disfaçaedje

en: Mark for Deletion
wa: Marker pol disfaçaedje

en: Family
wa: Famile

en: Style
wa: Stîle

en: Foundry
wa: Fondeu

en: FontConfig Match
wa: Corespond a FontConfig

en: File Location
wa: Eplaeçmint do fitchî

en: Writing System
wa: Sistinme di scrijhaedje

en: Set Criteria
wa: Defini criteres

en: Symbol/Other
wa: Simbole/Ôte

en: Font
wa: Fonte

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
wa: Cisse colone ci mostere l' estat del famile di fontes, eyet des stîles di tchaeke fonte.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
wa: <p>Cisse djivêye ci mostere les fontes astalêyes. Les fontes sont rashonnêyes pa famile, eyet l' limero etur cwårêyès åtchetes dene li nombe di stîles diferins k' i gn a po cisse famile la. eg</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normåles</li><li>Cråsses</li><li>Cråsses Clintcheyes</li><li>Clintcheyes</li></ul></li></ul>

en: Delete
wa: Disfacer

en: Enable
wa: Mete en alaedje

en: Disable
wa: Dismete

en: Reload
wa: Ritcherdjî

en: Open all %1 fonts in font viewer?
wa: Drovi totes les %1 fontes el håyneu d' fontes ?

en: All Fonts
wa: Totes les fontes

en: Personal Fonts
wa: Fontes da vosse

en: System Fonts
wa: Fontes do sistinme

en: Unclassified
wa: Nén classifyî

en: Group
wa: Groupe

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
wa: <p>Voloz oister podbon « <b>%1</b> » ?</p><p><i>Ça n' va oister kel groupe eyet nén les vraiyès fontes.</i></p>

en: Remove Group
wa: Oister groupe

en: Remove
wa: Oister

en: Remove group
wa: Bodjî groupe

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
wa: <qt>I gn a ddja on groupe lomé <b>« %1 »</b>.</qt>

en: Add to "%1".
wa: Radjouter a « %1 ».

en: Remove from current group.
wa: Oister do groupe do moumint.

en: Move to personal folder.
wa: Bodjî e ridant da vosse.

en: Move to system folder.
wa: Bodjî e ridant sistinme.

en: Skip
wa: Passer

en: AutoSkip
wa: Passer houte tot seu

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
wa: <h3>Rinoncî ?</h3><p>Estoz seur di voleur rinoncî ?</p>

en: Do not show this message again
wa: Ni pus måy mostrer ci messaedje ci

en: Installing
wa: Astalaedje

en: Uninstalling
wa: Disastalaedje

en: Enabling
wa: Mete en alaedje

en: Moving
wa: Bodjaedje

en: Updating
wa: Metaedje a djoû

en: Removing
wa: Dji oistêye

en: Disabling
wa: Essoctaedje

en: Unable to start backend.
wa: Dji n' sai enonder l' bouye di fond.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
wa: Li bouye di fond a morou mins a stî renondêye. Sayîz co on côp s' i vs plait.

en: <h3>Error</h3>
wa: <h3>Aroke</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
wa: L' aberwetaedje di <i>%1</i> a fwait berwete

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
wa: Li bouye di fond a morou. Sayîz co on côp s' i vs plait.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
wa: <i>%1</i> est ene fonte bitmap eyet elle a stî essoctêye so vosse sistinme.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
wa: I gn a dins %1 li fonte <b>%2</b> k' est ddja astalêye so vosse sistinme.

en: <i>%1</i> is not a font.
wa: <i>%1</i> n' est nén ene fonte.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
wa: Dji n' a savou oister tos les fitchîs assoçnés avou <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
wa: L' enondaedje do démon sistinme a fwait berwete.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
wa: <i>%1</i> egzistêye dedja.

en: <i>%1</i> does not exist.
wa: <i>%1</i> n' egzistêye nén.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
wa: Vos n' avoz nén l' droet.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
wa: Accion nén sopoirtêye.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
wa: L' otintifiaedje a fwait berwete.<br><i>%1</i>

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
wa: © 2004-2009 Craig Drummond

en: Developer and maintainer
wa: Programeu et mintneu

en: This displays a preview of the selected font.
wa: Çouchal håynêye on prévoeyaedje del fonte tchoezeye.

en: Add Fonts
wa: Radjouter fontes

en: Failed to save list of fonts to print.
wa: Li schapaedje del djivêye des fontes a imprimer a fwait berwete.

en: Failed to start font printer.
wa: L' enondaedje del sicrirece a fwait berwete.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
wa: I gn a pont d' fonte imprimåve.
    Vos n' savoz imprimer k' des fontes nén-bitmap eyet metowes en alaedje.

en: Cannot Print
wa: Dji n' sai imprimer

en: You did not select anything to delete.
wa: Vos n' avoz rén tchoezi po disfacer.

en: Nothing to Delete
wa: I n  a rén a disfacer

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
wa: <p>Voloz vs po do bon disfacer</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: Delete Font
wa: Disfacer fonte

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
wa[0]: Voloz vs po do bon disfacer %1?
wa[1]: Voloz vs po do bon disfacer ces %1 fontes la?

en: Delete Fonts
wa: Disfacer fontes

en: You did not select anything to move.
wa: Vos n' avoz rén tchoezi po displaecî.

en: Nothing to Move
wa: I n' a rén a displaecî

en: Move Font
wa: Displaecî fonte

en: Move
wa: Displaecî

en: Move Fonts
wa: Displaecî fontes

en: Export Group
wa: Ebaguer groupe

en: No files?
wa: Nou fitchî ?

en: Failed to open %1 for writing
wa: Nén possibe di drovi %1 po scrire

en: Create New Group
wa: Ahiver on novea groupe

en: New Group
wa: Novea groupe

en: Preview Text
wa: Tecse di prévoeyaedje

en: Please enter new text:
wa: Tapez on noû tecse s' i vs plait :

en: No fonts
wa: Nole fonte

en: 1 Font | %1 Fonts
wa[0]: %1 fonte
wa[1]: %1 fontes

en: Looking for files associated with %1
wa: Dji cwir après des fitchîs assoçnés avou %1

en: You did not select anything to enable.
wa: Vos n' avoz rén tchoezi po mete en alaedje.

en: You did not select anything to disable.
wa: Vos n' avoz rén tchoezi po dismete.

en: Nothing to Enable
wa: N' a rén a mete en alaedje

en: Nothing to Disable
wa: N' a rén a dismete

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
wa: <p>Voloz vs po do bon mete en alaedje</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
wa: <p>Voloz vs po do bon dismete</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
wa: <p>Voloz vs po do bon mete en alaedje</p><p>«<b>%1</b>», contnowe dins l' groupe «<b>%2</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
wa: <p>Voloz vs po do bon dismete</p><p>«<b>%1</b>», contnowe dins l' groupe «<b>%2</b>»?</p>

en: Enable Font
wa: Mete en alaedje fonte

en: Disable Font
wa: Dismete fonte

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
wa[0]: Voloz po do bon mete ene alaedje %1 fonte?
wa[1]: Voloz po do bon mete en alaedje ces %1 fontes?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
wa[0]: Voloz po do bon dismete %1 fonte?
wa[1]: Voloz po do bon dismete ces %1 fontes?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
wa[0]: <p>Voloz po do bon mete en alaedje %1 fonte contnowe dins l' groupe <b>%2</b>?</p>
wa[1]: <p>Voloz po do bon mete en alaedje ces %1 fontes contnowes dins l' groupe <b>%2</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
wa[0]: <p>Voloz po do bon dismete %1 fonte contnowe dins l' groupe <b>%2</b>?</p>
wa[1]: <p>Voloz po do bon dismete ces %1 fontes contnowes dins l' groupe <b>%2</b>?</p>

en: Enable Fonts
wa: Mete en alaedje fontes

en: Disable Fonts
wa: Dismete fontes

en: Print Font Samples
wa: Imprimer des egzimpes des fontes

en: Select size to print font:
wa: Tchoezixhoz li grandeu po-z imprimer l' fonte:

en: Waterfall
wa: Cabouxhåd

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
wa: Dji n' sai astaler des fontes ki po soeye-t i po « %1 », soeye-t i « %2 ».

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
wa: Vos n' savoz nén astaler on pacaedje di fontes directumint.
    Saetchî foû %1 s' i vs plait eyet astaler les componints onk après l' ôte.

en: Cannot copy fonts
wa: Dji n' sai copyî les fontes

en: Cannot move fonts
wa: Dji n' sai bodjî les fontes

en: Only fonts may be deleted.
wa: I gn a k' des fontes k' on sait disfacer.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
wa: Dji n' sai oister des fontes ki di soeye-t i « %1 » ou soeye-t i « %2 ».

en: Please specify "%1" or "%2".
wa: Sipecifyîz s' i vs plait « %1 » ou « %2 ».

en: No special methods supported.
wa: Nole metode sipeciåle di sopoirtêye.

en: Fonts
wa: Fontes

en: Failed to start the system daemon
wa: L' enondaedje do démon sistinme a fwait berwete

en: Backend died
wa: Li bouye di fond a morou

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
wa: %1 est ene fonte bitmap eyet elle a stî essoctêye so vosse sistinme.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
wa: I gn a dins %1 li fonte <b>%2</b> k' est ddja astalêye so vosse sistinme.

en: %1 is not a font.
wa: %1 n' est nén ene fonte.

en: Could not remove all files associated with %1
wa: Dji n' a savou oister tos les fitchîs assoçnés avou %1

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
wa: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzåÅçÇéÉèÈîÎôÔûÛ0123456789

en: No characters found.
wa: Nou caractere di trové.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
wa: Mi trûte a les balzins, co mî ki l' grijhe cawe di m' pôve fayé vexhåd!

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
wa: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ ÅÇÉÈÎÔÛ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
wa: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz åçéèîôû

en: ERROR: Could not determine font's name.
wa: AROKE: Dji n' pou trover l' no del fonte.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
wa[0]: %2 [%1 picsel]
wa[1]: %2 [%1 picsels]

en: Personal
wa: Da vosse

en: System
wa: Sistinme

en: All
wa: Totafwait

en: Administrator
wa: Manaedjeu

en: Thin
wa: Tenes

en: Extra Light
wa: Foirt ledjires

en: Ultra Light
wa: Ultra ledjires

en: Light
wa: Ledjires

en: Regular
wa: Normåles

en: Normal
wa: Normåles

en: Medium
wa: Moyenes

en: Demi Bold
wa: Dimey cråsses

en: Semi Bold
wa: Dimey cråsses

en: Bold
wa: Cråsses

en: Extra Bold
wa: Foirt cråsses

en: Ultra Bold
wa: Ultra cråsses

en: Black
wa: Noeres

en: Heavy
wa: Pezantes

en: Roman
wa: Romanes

en: Italic
wa: Clintcheyes

en: Oblique
wa: Oblikes

en: Ultra Condensed
wa: Ultra condinsêyes

en: Extra Condensed
wa: Foirt condinsêyes

en: Condensed
wa: Condinsêyes

en: Semi Condensed
wa: Dimey condinsêyes

en: Semi Expanded
wa: Dimey alårdjeyes

en: Expanded
wa: Alårdjeyes

en: Extra Expanded
wa: Foû alårdjeyes

en: Ultra Expanded
wa: Ultra alårdjeyes

en: Monospaced
wa: Espåçmint ewal

en: Charcell
wa: Caracteres-blok

en: Proportional
wa: Proporcioneles

en: Other, Control
wa: Ôte, Controle

en: Other, Format
wa: Ôte, Fôrmataedje

en: Other, Not Assigned
wa: Ôte, Nén assiné

en: Other, Private Use
wa: Ôte, Uzaedje privé

en: Other, Surrogate
wa: Ôte, Sazet d' redjiblaedje

en: Letter, Lowercase
wa: Lete, Minuscule

en: Letter, Modifier
wa: Lete, Modifieu

en: Letter, Other
wa: Lete, Ôte

en: Letter, Titlecase
wa: Lete, Pititès madjuscules

en: Letter, Uppercase
wa: Lete, Madjuscule

en: Mark, Spacing Combining
wa: Måke, Combinante a espåce

en: Mark, Enclosing
wa: Måke, Ratourante

en: Mark, Non-Spacing
wa: Måke, Sins espåçmint

en: Number, Decimal Digit
wa: Limero, Chife decimå

en: Number, Letter
wa: Limero, Lete

en: Number, Other
wa: Limero, Ôte

en: Punctuation, Connector
wa: Pontiaedje, Raloyant

en: Punctuation, Dash
wa: Pontiaedje, Trait

en: Punctuation, Close
wa: Pontiaedje, Cloyant

en: Punctuation, Final Quote
wa: Pontiaedje, Cloyant wiyemet

en: Punctuation, Initial Quote
wa: Pontiaedje, Drovant wiyemet

en: Punctuation, Other
wa: Pontiaedje, Ôte

en: Punctuation, Open
wa: Pontiaedje, Drovant

en: Symbol, Currency
wa: Simbole, Manoye

en: Symbol, Modifier
wa: Simbole, Modifieu

en: Symbol, Math
wa: Simbole, Matematike

en: Symbol, Other
wa: Simbole, Ôte

en: Separator, Line
wa: Separateu, Roye

en: Separator, Paragraph
wa: Separateu, Hagnon

en: Separator, Space
wa: Separateu, Espåce

en: Category
wa: Categoreye

en: XML Decimal Entity
wa: Intité XML decimåle

en: Show Face:
wa: Mostrer no del fonte:

en: Could not read font.
wa: Dji n' a savou lére li fonte

en: Preview String
wa: Tecse di prévoeyaedje

en: Please enter new string:
wa: Tapez ene nouve tchinne s' i vs plait:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
wa: &Mwaisse båre ås usteyes

en: Preview Type
wa: Sôre di prévoeyaedje

en: Standard Preview
wa: Prévoeyaedje sitandård

en: All Characters
wa: Tos les caracteres

en: Unicode Block: %1
wa: Blok unicôde: %1

en: Unicode Script: %1
wa: Sicripe unicôde: %1

en: Basic Latin
wa: Latén di båze

en: Latin-1 Supplement
wa: Latén-1 di rawete

en: Latin Extended-A
wa: Latén stindou - A

en: Latin Extended-B
wa: Latén stindou - B

en: IPA Extensions
wa: Sitindaedjes alfabet fonetike

en: Spacing Modifier Letters
wa: Modifiantès letes a espåce

en: Combining Diacritical Marks
wa: Måkes diyacritikes combinantes

en: Greek and Coptic
wa: Grek eyet coptike

en: Cyrillic
wa: Cirilike

en: Cyrillic Supplement
wa: Cirilike di rawete

en: Armenian
wa: Årmenyin

en: Hebrew
wa: Ebreu

en: Arabic
wa: Arabe

en: Syriac
wa: Siriake

en: Arabic Supplement
wa: Arabe di rawete

en: Thaana
wa: Tâna

en: NKo
wa: N'Ko

en: Gurmukhi
wa: Gourmouxhi

en: Gujarati
wa: Goudjarati

en: Tamil
wa: Tamoul

en: Telugu
wa: Telougou

en: Thai
wa: Taylandès

en: Lao
wa: Lawocyin

en: Tibetan
wa: Tibetin

en: Myanmar
wa: Birman

en: Georgian
wa: Djeyordjyin

en: Hangul Jamo
wa: Jamos hangeul

en: Ethiopic
wa: Etiopike

en: Ethiopic Supplement
wa: Etiopike di rawete

en: Cherokee
wa: Tcherokî (Cherokee)

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
wa: Sillabes aboridjinnes canadyinnes unifieyes

en: Ogham
wa: Ogham (runes irlandesses)

en: Runic
wa: Runes

en: Hanunoo
wa: Hanounowo

en: Khmer
wa: Xhmer

en: Mongolian
wa: Mongol

en: Limbu
wa: Limbou

en: New Tai Lue
wa: Noû Tai Lue

en: Khmer Symbols
wa: Simboles xhmer

en: Buginese
wa: Bouguinès

en: Balinese
wa: Balinès

en: Phonetic Extensions
wa: Sitindaedjes fonetikes

en: Phonetic Extensions Supplement
wa: Sitindaedjes fonetikes di rawete

en: Combining Diacritical Marks Supplement
wa: Måkes diyacritikes combinantes di rawete

en: Latin Extended Additional
wa: Latén stindou di rawete

en: Greek Extended
wa: Grek sitindou

en: General Punctuation
wa: Pontiaedje djenerå

en: Superscripts and Subscripts
wa: Espôzants eyet indices

en: Currency Symbols
wa: Simboles di manoyes

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
wa: Måkes diyacritikes combinantès po les simboles

en: Letter-Like Symbols
wa: Simboles come des letes

en: Number Forms
wa: Fôme di limeros

en: Arrows
wa: Fletches

en: Mathematical Operators
wa: Simboles matematikes

en: Miscellaneous Technical
wa: Simboles tecnikes di totes sôres

en: Control Pictures
wa: Imådjes di controle

en: Optical Character Recognition
wa: Ricnoxhance optike di caracteres

en: Enclosed Alphanumerics
wa: Ratourés alfalimerikes

en: Box Drawing
wa: Elemints d' cådes semi-grafike

en: Block Elements
wa: Elemints d' bloks

en: Geometric Shapes
wa: Cognes djeyometrikes

en: Miscellaneous Symbols
wa: Simboles di totes sôres

en: Dingbats
wa: Gåliotaedjes grafikes (dingbats)

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
wa: Simboles matematikes di totes sôres - A

en: Supplemental Arrows-A
wa: Fletches di rawete - A

en: Braille Patterns
wa: Modeles braye

en: Supplemental Arrows-B
wa: Fletches di rawete - B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
wa: Simboles matematikes di totes sôres - B

en: Supplemental Mathematical Operators
wa: Simboles matematikes di rawete

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
wa: Simboles et fletches di totes sôres

en: Glagolitic
wa: Glagolitike

en: Latin Extended-C
wa: Latén stindou - C

en: Coptic
wa: Coptike

en: Georgian Supplement
wa: Djeyordjyin di rawete

en: Tifinagh
wa: Tifinar

en: Ethiopic Extended
wa: Etiopike sitindou

en: Supplemental Punctuation
wa: Pontiaedje di rawete

en: CJK Radicals Supplement
wa: Radicås CJK di rawete

en: Kangxi Radicals
wa: Radicås Kangxi

en: Ideographic Description Characters
wa: Caracteres di discrijhaedje d' ideyografes

en: CJK Symbols and Punctuation
wa: Simboles et senes di pontiaedje CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
wa: Jamos hangeul di copatibilité

en: Bopomofo Extended
wa: Bopomofo stindou

en: CJK Strokes
wa: Traits CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
wa: Katakanas fonetikes sitindous

en: Enclosed CJK Letters and Months
wa: Ratourêyès letes et moes CJK

en: CJK Compatibility
wa: Copatibilité CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
wa: Ideyografes CJK unifyîs - sitindaedje A

en: Yijing Hexagram Symbols
wa: Simboles hecsagrames Yijing

en: CJK Unified Ideographs
wa: Ideyografes CJK unifyîs

en: Yi Syllables
wa: Sillabes Yi

en: Yi Radicals
wa: Radicås Yi

en: Modifier Tone Letters
wa: Letes modifieuses di tons

en: Latin Extended-D
wa: Latén stindou - D

en: Syloti Nagri
wa: Siloti Nagri

en: Hangul Syllables
wa: Sillabes hangeul

en: High Surrogates
wa: Dimeye-zône hôte

en: High Private Use Surrogates
wa: Boket a uzaedje privé del dimeye-zône hôte

en: Low Surrogates
wa: Dimeye-zône basse

en: Private Use Area
wa: Redjon d' uzaedje privé

en: CJK Compatibility Ideographs
wa: Ideyografes CJK di copatibilité

en: Alphabetic Presentation Forms
wa: Fômes di prezintaedje alfabetike

en: Arabic Presentation Forms-A
wa: Fômes di prezintaedje arabe - A

en: Variation Selectors
wa: Tchoezixheus d' variantes

en: Vertical Forms
wa: Fômes d' astampé

en: Combining Half Marks
wa: Dimeyès combinantès måkes

en: CJK Compatibility Forms
wa: Fômes di copatibilité CJK

en: Small Form Variants
wa: Variantes di ptitès fômes

en: Arabic Presentation Forms-B
wa: Foûmes di prezintaedje arabe - B

en: Half-Width and Full-Width Forms
wa: Fômes dimeye/plinne lårdjeur

en: Specials
wa: Sipeciås

en: Linear B Syllabary
wa: Sillabes lineyåre-B

en: Linear B Ideograms
wa: Ideyogrames lineyåre-B

en: Aegean Numbers
wa: Limeros edjêyins

en: Ancient Greek Numbers
wa: Limeros en ancyin grek

en: Old Italic
wa: Vî italike

en: Gothic
wa: Gotike

en: Ugaritic
wa: Ougaritike

en: Old Persian
wa: Vî persan

en: Deseret
wa: Desseret

en: Shavian
wa: Shavyin

en: Cypriot Syllabary
wa: Sillabes chipriyotes

en: Phoenician
wa: Fenicyin

en: Kharoshthi
wa: Xharochti

en: Cuneiform
wa: Cuneyifôme

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
wa: Limeros et pontiaedje cuneyifôme

en: Byzantine Musical Symbols
wa: Simboles di muzike bizantins

en: Musical Symbols
wa: Simboles di muzike

en: Ancient Greek Musical Notation
wa: Simboles di muzike en ancyin grek

en: Tai Xuan Jing Symbols
wa: Simboles Tai Xuan Jing

en: Counting Rod Numerals
wa: Contaedje des limeros Rod

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
wa: Simboles matematikes alfalimerikes

en: CJK Unified Ideographs Extension B
wa: Ideyografes CJK unifyîs - sitindaedje B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
wa: Ideyografes CJK di copatibilité di rawete

en: Tags
wa: Etiketes

en: Variation Selectors Supplement
wa: Tchoezixheus d' variantes di rawete

en: Supplementary Private Use Area-A
wa: Redjon d' uzaedje privé di rawete - A

en: Supplementary Private Use Area-B
wa: Redjon d' uzaedje privé di rawete - B

en: Braille
wa: Braye

en: Canadian Aboriginal
wa: Inuit-crî (sillabes aboridjinnes canadyinnes)

en: Common
wa: Comon

en: Cypriot
wa: Chipriyote

en: Greek
wa: Grek

en: Hangul
wa: Hangeul

en: Inherited
wa: Erité

en: Latin
wa: Latén

en: Linear B
wa: Lineyåre B

en: Nko
wa: N'Ko
